Nie masz żadnego doświadczenia z usługami finansowymi, które dostępne są w tradycyjnych bankach? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat kredytu hipotecznego oraz kredytu gotówkowego? To dwie najchętniej wybierane przez klientów usługi, które są wyjątkowo zróżnicowane. Warto poświęcić kilka minut i zastanowić się, kto skorzysta z danej oferty, a kiedy zrezygnować z zawarcia konkretnej umowy.
Zapewniamy, że z naszą pomocą bardzo szybko przekonasz się, czy kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny jest ofertą dla ciebie.
Która z ofert jest korzystniejsza? Jak możesz wykorzystać tytułowe zobowiązania? Czy to oferty skierowane do zupełnie innych usługobiorców? To częste pytania, na które należy znać odpowiedzi, zanim zdecydujesz się ubiegać o zobowiązanie finansowe.
Kredyt gotówkowy – najważniejsze informacje
Kredyt gotówkowy jest doskonałym zadłużeniem dla osoby, która nie chce korzystać z usługi, która wiąże się z długim okresem oczekiwania na zgodę kredytową, czy licznymi formalnościami. Kredyt gotówkowy jest usługą, która wypłacana jest na dowolny cel, dzięki czemu oferta cieszy się bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród osób, które decydują się na pierwsze zobowiązanie.
Wybierając kredyt gotówkowy, możesz liczyć na maksymalnie 200 tysięcy złotych, choć maksymalna kwota kredytu będzie zależała od indywidualnych możliwości klienta, który stara się o zadłużenie. Aktualnie klienci banków najchętniej wybierają kredyty gotówkowe do 20 tysięcy złotych. Kredyt gotówkowy chętnie porównywany jest do ofert parabanków, czyli chwilówek. Choć usługi te wiele dzieli, faktycznie łączy je to, że gotówkę można wykorzystać na dowolny cel, a pieniądze mogą znaleźć się na koncie pożyczkobiorcy nawet tego samego dnia, w którym zostanie złożony wniosek o kredyt.
Termin spłaty kredytu gotówkowego jest bardzo korzystny, kredytobiorca może zdecydować się nawet na 120 rat, dzięki czemu miesięczne raty zobowiązania będą dużo korzystniejsze i pozwolą na wyższą ocenę zdolności kredytowej.
Kredyt gotówkowy można uzyskać nawet bez prowadzenia konta osobistego w danym banku, oferta wyróżnia się także tym, że banki gwarantują bardzo szybkie rozpatrzenie wniosku.
Kredyt hipoteczny – najważniejsze informacje
Kredyt hipoteczny jest ofertą, która bardzo wyróżnia się na tle kredytu gotówkowego. To usługa, która jest całkowicie celowa, a klient zgłaszając chęć skorzystania z oferty musi określić, kupno mieszkania, domu, lokalu użytkowego lub działki. Dodatkowo, można zdecydować się na kredyt hipoteczny, chcąc zbudować dom, czy sfinansować z pomocą zadłużenia remont. Kredyt hipoteczny nie pozwala wykorzystać pieniędzy na inne cele, a co ważniejsze, jeśli klient wnioskuje o kredyt na kupno nieruchomości, pieniądze nie zostaną wpłacone na jego konto, ale na konto właściciela, który sprzedaje nieruchomość.
Kredyt hipoteczny wiąże się z licznymi dokumentami. Należy dokonać wyceny mieszkania lub domu. Konieczne jest wypełnienie wielu formalności, a czas związany z rozpatrzeniem wniosku, może wynosić nawet kilka tygodni. Bank przed udzieleniem kredytu będzie dokładnie weryfikować wszystkie warunki związane z zatrudnieniem kredytobiorcy, a także oczekiwać licznych zabezpieczeń kredytu, m.in. wykupienia polisy na życie, czy ubezpieczenia mieszkania. Wnioskując o kredyt hipoteczny, konieczne jest także założenie rachunku osobistego w danym banku.
Kredyt hipoteczny wymaga wkładu własnego, który aktualnie wynosi minimalnie 20%, ale nie zmienia to faktu, że maksymalna kwota zobowiązania zależy od wartości nieruchomości. Maksymalny okres spłaty kredytu hipotecznego to od 30 do 35 lat.
Zalety kredytu gotówkowego i kredytu hipotecznego
Już wiesz, że kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny nie mają ze sobą wiele wspólnego i różnią się niemal pod każdym względem. Warto jednak zaznaczyć, że obie oferty mogą być bardzo atrakcyjne, choć oczywiście, wybór zadłużenia powinien być maksymalnie dostosowany do oczekiwań klienta banku.
Jakie zalety przemawiają za tym, by zdecydować się na jedno z tych zobowiązań? Poznaj plusy, które wiążą się z tymi zadłużeniami i zastanów, która z ofert jest dla ciebie odpowiednia.
Zalety kredytu gotówkowego:
- szybka wypłata pieniędzy;
- możliwość zawarcia umowy online;
- kredytobiorca może wykorzystać pieniądze na dowolny cel;
- minimum formalności związanych z zadłużeniem;
Zalety kredytu hipotecznego:
- szansa na sfinansowanie kupna mieszkania lub innej nieruchomości;
- bardzo wysoka maksymalna kwota kredytu;
- długi i elastyczny okres spłaty;
- najtańsze zadłużenie oferowane przez bank;
Z jakiej oferty skorzystać?
Który kredyt wybrać? Odpowiedź jest prosta, wystarczy, że określisz swoje potrzeby, a szybko będziesz mieć pewność, którą z ofert wybrać. Kredyt gotówkowy pomoże ci wykupić wycieczkę na wakacje, czy sfinansować remont mieszkania, a nawet kupno samochodu bez żadnych formalności. To zadłużenie, które szybko trafi na twoje konto, a ty będziesz mieć okazję rozdysponować pieniądze zgodnie z własnymi potrzebami.
Kredyt hipoteczny jest zadłużeniem dedykowanym osobom, które zdecydowane są na kupno mieszkania, domu, czy działki.
Już masz pewność, które z zadłużeń będzie dla ciebie najlepsze? Skorzystaj z naszej pomocy i wypełnij wniosek, dzięki czemu błyskawicznie skontaktujesz się z bankiem i poznasz wszystkie warunki zadłużenia, dostosowane do twojej indywidualnej sytuacji finansowej.
Sprawdź aktualny ranking
Wybór odpowiedniego zobowiązania wcale nie jest prosty, przede wszystkim dlatego, że banki chętnie oferują konkurencyjne oferty, a liczba usług na rynku jest tak duża, że samodzielne porównanie ofert mogłoby trwać nawet kilka dni.
Nic straconego, na naszej stronie znajdziesz bardzo atrakcyjne rozwiązanie twojego problemu, czyli bezpłatny ranking kredytów gotówkowych, a także ranking kredytów hipotecznych. Wystarczy ci kilka minut, a bez żadnego problemu porównasz wszystkie dostępne oferty, mając okazję poznać całkowity koszt kredytu, czy RRSO. To świetna okazja dla osób, które liczą na możliwość maksymalnego obniżenia kosztów związanych z zadłużeniem, a także zebrania maksymalnej ilości informacji o usłudze, zanim zostanie wysłany wniosek o kredyt.