Kredyt hipoteczny na 30 lat – gdzie szukać najlepszej oferty?


Twoje plany związane z kupnem mieszkania lub domu są coraz bardziej realistyczne? Znalazłeś nieruchomość, która spełnia wszystkie twoje wymagania? Udało ci się zebrać pieniądze, dzięki którym pokryjesz wymagany wkład własny? Prawdopodobnie czeka cię bardzo trudny wybór i szukasz pomocy, by ułatwić sobie znalezienie najlepszego kredytu hipotecznego. Warto poświęcić na to czas i nawet wcześniej przekonać się, jakie warunki związane są z zawarciem takiej umowy. Śledzenie dostępnych ofert może przynieść wiele korzyści, szczególnie jeśli nie masz większego doświadczenia z kredytami i czujesz się niepewnie, przeglądając oferty na stronach banków.

Z naszą pomocą szybko określisz, czy konkretna oferta jest atrakcyjna, a co ważniejsze, przekonasz się także, gdzie warto złożyć wniosek o kredyt online i szybko skontaktować się z bankiem w celu poznania oferty przygotowanej indywidualnie dla ciebie. Zachęcamy do poświęcenia kilku minut i zdobycia dodatkowych informacji na temat samego kredytu hipotecznego, gwarantujemy, że nie pożałujesz tego.

Kredyt hipoteczny – jak możesz wykorzystać to zadłużenie?

Choć kredyt hipoteczny jest bardzo popularnym kredytem, wielu klientów banków nie zdaje sobie sprawy z podstawowych warunków tego zadłużenia. Jeśli planujesz skorzystać z tego kredytu, musisz mieć świadomość, że to oferta celowa, która zawsze wiąże się z koniecznością zabezpieczenia kredytu z pomocą hipoteki. Bank ma dzięki temu szansę na udzielenie ci zadłużenia o wysokiej wartości, jednocześnie zapewniając bardzo korzystne warunki finansowe, które pozwolą ci na spłatę kredytu na przestrzeni lat.

Na jaki cel udzielany jest kredyt hipoteczny? Oto krótka lista, która pomoże ci określić, kiedy warto złożyć wniosek o kredyt hipoteczny:

 • kupno lub budowa domu;
 • kupno mieszkania;
 • kupno działki;
 • kupno lokalu usługowego;
 • remont lub wykończenie nieruchomości;
Zobacz także:  Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie zgody kredytowej?

Pamiętaj, że kredyt hipoteczny może zostać udzielony zarówno na kupno nieruchomości od dewelopera, jak i z rynku wtórnego, od osoby prywatnej.

Wymagania banku względem kredytobiorcy

Zanim zaczniesz szukać odpowiedniego kredytu hipotecznego, zastanów się, czy twój wniosek w banku będzie miał szansę na pozytywne rozpatrzenie. To ważne, gdyż każdy odrzucony wniosek zostanie odnotowany w twojej historii kredytowej, a jak będziesz mieć okazję się przekonać, jest ona kluczowa do określenia wiarygodności kredytobiorcy.

O czym musisz pamiętać, chcąc z pomocą kredytu sfinansować kupno mieszkania?

 • Bank będzie wymagał od ciebie wkładu własnego. Minimalny wkład własny to w tej chwili 20% wartości nieruchomości. Jedynym ułatwieniem jest możliwość ubezpieczenia niskiego wkładu własnego i wnioskowanie o kredyt, będąc w posiadaniu pieniędzy o wartości 10% nieruchomości;
 • Wystarczająco wysoka zdolność kredytowa, która pomoże określić, czy klient będzie w stanie z pomocą swoich dochodów spłacić zadłużenie, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem spłaty i wszystkimi opłatami pozaodsetkowymi;
 • Dobra historia kredytowa, którą bank określa na podstawie raportu BIK oraz weryfikacji baz dłużników. Klient, który jest zadłużony, nie może liczyć na pozytywną decyzję banku;

Na naszej stronie znajdziesz także poradnik, który pomoże ci zwiększyć szanse na kredyt hipoteczny.

Najlepszy kredyt hipoteczny na 30 lat – aktualny ranking

Choć wybór kredytu nie jest oczywisty, zawsze możesz skorzystać z pomocy, dzięki czemu dużo łatwiej będzie ci określić, gdzie warto starać się o zobowiązanie na kupno mieszkania. Podjęcie decyzji jest o tyle istotne, że kredyt hipoteczny zawsze wiąże się z długi okresem spłaty, a także wysoką kwotą. Umowa będzie zatem zobowiązywała cię do spłaty rat, przez długie lata. Mając tego świadomość, łatwiej będzie ci poświęcić choć trochę czasu na porównanie dostępnych ofert i skupienie się na tym, by zawarcie oferty owocowało w jak najwięcej zalet dla ciebie, jako klienta banku. Przekonaj się także czym jest symulacja kredytu hipotecznego.

Zobacz także:  Czym jest Krajowy Rejestr Długów i jak go sprawdzić?

Gdzie warto złożyć wniosek o kredyt hipoteczny na 30 lat? Z pomocą naszego rankingu z pewnością szybko określisz, które zadłużenie prezentuje się najkorzystniej pod względem wszystkich warunków istotnych dla kredytobiorcy. Aktualnie zdecydowanym liderem rankingu wśród ofert, które można spłacić w ciągu 30 lat, jest oferta BNP Paribas, która przewiduje niskie oprocentowanie, o wartości 2,05%, oraz marży 0,00%. Dla przykładu sprawdziliśmy wysokość raty dla kredytu o wartości 200 tysięcy złotych rozłożonego na 30 lat, miesięczna opłata w BNP Paribas to tylko 744,00 złotych.

Długi okres spłaty – zalety i wady

Kredyt hipoteczny pozwala rozłożyć spłatę kredytu nawet na długie lata, co niewątpliwie wyróżnia ofertę na tle innych zobowiązań finansowych. Maksymalny termin spłaty kredytu tego typu to zależnie od banku od 30 do 35 lat. Kredyt na mieszkanie elastycznie podchodzi do spłaty, choć warunkiem tych możliwości, jest zabezpieczenie kredytu hipoteką, a także wykupienie ubezpieczenia nieruchomości, a często także polisy na życie.

Długi termin spłaty wiąże się z kilkoma dużymi zaletami, ale także z wadą, która może przeszkadzać kredytobiorcy.

Co możesz zyskać, wybierając długi okres kredytowania:

 • bank określi twoją zdolność kredytową jako wyższą;
 • możesz liczyć na niższe raty miesięczne;
 • bank chętniej udzieli ci zobowiązania;
 • mimo długiego okresu spłaty możesz skorzystać z nadpłaty kredytu lub spłacenia go przed terminem, nawet bez dodatkowych opłat;

Jaki minus wiąże się z długim okresem spłaty?

 • Dłuższy okres kredytowania to wyższe odsetki, jakie kredytobiorca musi spłacić w podczas zwracania zadłużenia;

Pamiętaj, że masz wpływ na to, z jakiej oferty skorzystasz w ramach kredytu hipotecznego. Koszt kredytu będzie zatem zależał także od tego, czy poświęcisz czas na porównanie dostępnych ofert. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą, twój kredyt okaże się bardzo atrakcyjny, a tobie uda się zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu, czy nawet budowie domu.

Zobacz także:  Scoring kredytowy

Komentarze zostały wyłączone.