Ile kosztuje kredyt dla młodych? Na jakie warunki w banku mogą liczyć młodzi klienci?


Zaciągnięcie kredytu w banku jest bardzo często najważniejszą inwestycją w życiu. Kredyt dla młodych jest tym bardziej obciążeniem, jeśli zaciągany jest na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Okazuje się jednak, że może być jak najkorzystniejszym finansowym wsparciem, a niektóre instytucje bankowe oferują go na naprawdę preferencyjnych warunkach.

Kredyt dla młodych w ofercie banków

Co ciekawe, to właśnie w tych najmłodszych klientach banki widzą największy potencjał. To dlatego, że tacy kredytobiorcy przez długi czas będą aktywni zawodowo, dzięki czemu będzie ich stać na branie kolejnych zobowiązań i ich spłatę. Co więcej, kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny jest im udzielany na dokładnie takich samych albo jeszcze lepszych warunkach, niż pozostałym.

Warto podkreślić, że najchętniej udzielany jest kredyt dla młodych małżeństw. W ich przypadku ryzyko kredytowe jest minimalne. Nawet jeśli jedna z osób straci źródło zarobku, druga będzie w stanie regulować należne raty.

Nieco inaczej sytuacja wygląda, jeśli zaciągany ma być kredyt dla młodych firm. W tym przypadku banki widzą spore ryzyko niewypłacalności, nie każda działalność gospodarcza, która na rynku stawia pierwsze kroki, ma szansę na finansowe wsparcie. W przypadku, kiedy brany jest kredyt dla młodych rolników, ustanawiane jest dodatkowe zabezpieczenie w postaci ziemi uprawnej czy budynków gospodarczych i takie zobowiązanie udzielane jest na preferencyjnych warunkach.

Co ważne, kredyt dla młodych osób może być udzielany w długim okresie spłaty, nawet na 35 lat, dzięki czemu kredytobiorcy mogą liczyć na niskie raty. Ten czynnik również sprawia, że poprawia się ich zdolność kredytowa oraz wypłacalność.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy na wakacyjny wyjazd - Sierpień 2019

Kredyt gotówkowy dla młodych

Kredyt gotówkowy dla młodych osób może być udzielony tylko wtedy, gdy wnioskujący o takie zobowiązanie generuje wystarczające dochody, nie ma wysokich kosztów stałych, żadnych zadłużeń, a jego zdolność i historia kredytowa są pozytywne. Te czynniki są weryfikowane dokładnie na tych samych zasadach bez względu na wiek. Nie można więc stwierdzić, że młodzi mają mniejsze szanse na współpracę z instytucją bankową.

ILE TRZEBA ZARABIAĆ ŻEBY DOSTAĆ KREDYT GOTÓWKOWY? SPRAWDŹ, CZY OTRZYMASZ KREDYT

Kredyt hipoteczny dla młodych

Chociaż ci najmłodsi kredytobiorcy spłacają kredyty hipoteczne o łącznej wartości tylko 2 mld złotych, to widać wyraźnie większe zainteresowanie takimi zobowiązaniami. Coraz więcej osób chce jak najszybciej się usamodzielnić, rzadko zdarza się jednak, aby młodzi posiadali wystarczające oszczędności, aby nabyć nieruchomość za gotówkę.

Kredyt na mieszkanie dla młodych jest rozwiązaniem idealnym. Pamiętać należy tylko o tym, że przyszły kredytobiorca musi spełnić wszystkie warunki, jakie stawia bank. Obowiązkowy jest na przykład wkład własny, który dzisiaj wynosi co najmniej 20% całej wartości zobowiązania.

Osoby, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej, aby wziąć kredyt mieszkaniowy dla młodych, mogą zaciągać tego rodzaju zobowiązanie ze współkredytobiorcą. Co więcej, przed złożeniem wniosku o kredyt warto się odpowiednio przygotować. Zdolność kredytowa będzie lepsza, jeśli potencjalny kredytobiorca spłaci inne zobowiązania, na przykład debet, małe pożyczki czy kartę kredytową. Dochody można zwiększyć, podejmując dodatkową pracę na krótki czas. Banki najczęściej weryfikują ich wysokość z ostatnich trzech albo sześciu miesięcy. Kredyt dla młodych na mieszkanie może być udzielony nawet na 35 lat.

Kredyt na samochód dla młodych

Kredyt na samochód dla osoby młodej może być udzielony na dokładnie takich samych warunkach, jak dla osoby starszej. Banki w tym przypadku stosują ujednolicone warunki weryfikacji klienta, a wiek nie ma tutaj żadnego znaczenia. Podstawą są odpowiednie dochody i historia kredytowa. Co więcej, kredyt samochodowy jest zobowiązaniem preferencyjnym, ponieważ pojazd stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla banku.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Warunki kredytu dla młodych

Jak już wspomniano, praktycznie każdy bank oferuje kredyt dla młodych. Warunki takiego zobowiązania nie są inne, niż dla starszych kredytobiorców. Wręcz przeciwnie, niektóre instytucje zachęcają młodych klientów do skorzystania z atrakcyjnej oferty, aby pozyskać ich lojalność na przyszłość.

Sprawdź: KREDYT NA URLOPIE MACIERZYŃSKIM – CZY NA URLOPIE MACIERZYŃSKIM MOŻNA WZIĄĆ KREDYT?

Kredyt dla młodych a brak historii kredytowej

Brak historii kredytowej może być sporym minusem w przypadku weryfikacji zdolności kredytowej młodych klientów banków. Przed złożeniem wniosku o kredyt dobrze jest skorzystać z oferty karty kredytowej czy małego debetu i wywiązywać się z wszelkich warunków, jakie stawia bank. Tzw. czysta kartka w zakresie współpracy z instytucjami bankowymi nie jest zjawiskiem korzystnym, ponieważ nic nie mówi o tendencjach w zakresie spłaty zobowiązań danego klienta.

Ile kosztuje kredyt dla młodych – kalkulator

Każdy kredyt dla młodych 2021 udzielany jest na innych zasadach, dlatego przed wybraniem konkretnego banku, dobrze jest porównać co najmniej kilka ofert. Świetnie przydaje się w tym celu ranking kredytowy albo kalkulator kredytów do oszacowania całkowitych kosztów zobowiązania.

Kredyt dla młodych – jaki bank wybrać?

Nie da się jednoznacznie wskazać, który jest najlepszy kredyt dla młodych. Santander, pko? Kredyt dla młodych zawsze oferowany jest na innych warunkach. Większość przyszłych klientów banków zwraca uwagę na koszty, zobowiązanie kredytowe powinno być jak najtańsze.

Kredyt dla młodych – na co uważać wybierając kredyt?

Niektóre banki żądają dodatkowych zabezpieczeń w przypadku kredytów dla młodych. Należy zwracać uwagę na koszty około kredytowe. Prowizja za udzielenie zobowiązania albo większe ubezpieczenie mogą sprawić, że kredyt stanie się nieopłacalny.

Komentarze zostały wyłączone.