ING kredyt konsolidacyjny – warunki, opinie, kalkulator


Instytucje bankowe oferują różnego rodzaju produkty finansowe, ale chyba tym najbardziej wyjątkowym pozostaje kredyt konsolidacyjny. Jego istotą nie jest wsparcie finansowe w postaci gotówki, ale raczej pomoc w oddłużaniu klienta. Na czym dokładnie polega konsolidacja, jak wziąć kredyt konsolidacyjny i kto może skorzystać z takiego zobowiązania? O tym wszystkim piszemy poniżej.

ING kredyt konsolidacyjny – najważniejsze informacje

Zobowiązanie wobec banku, jakim jest kredyt konsolidacyjny, to doskonały produkt oddłużeniowy. Jego istotą jest połączenie co najmniej kilku innych zobowiązań, jakie zostały zaciągnięte przez kredytobiorcę w tym samym albo w innych bankach. Konsolidacja ma na celu uzyskanie lepszych warunków spłaty.

Warto przedstawić kredyt konsolidacyjny ing, który wyróżnia się na rynku tego rodzaju produktów finansowych. Połączenie innych zobowiązań kredytowych wydłuża okres spłaty, dzięki czemu jedna rata staje się niższa, aniżeli te spłacane na dotychczasowych warunkach. Co więcej, jeśli klient nowego banku ma odpowiednią zdolność kredytową, może ubiegać się o dodatkowe środki na dowolny cel. Kredyt konsolidacyjny daje też optymalny komfort spłaty, ponieważ kredytobiorca współpracuje od teraz tylko z jednym bankiem i spłaca tylko jedną ratę w miesiącu. Co więcej, konsolidacja pozwala przeważnie uzyskać lepszy, tańszy kredyt, który finalnie generuje niższe koszty.

Sprawdź: CO ZAPEWNIA KREDYT ODDŁUŻENIOWY I GDZIE SIĘ O NIEGO STARAĆ?

ING kredyt konsolidacyjny – warunki oferty

Pamiętajmy, że każdy bank ustala własne warunki współpracy, a każdy kredyt konsolidacyjny jest inny. Jaki jest ten w ing bank? Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki sprawdza się chyba najlepiej, dzięki temu udaje się go uzyskać bez dodatkowych zabezpieczeń, jedynie z właściwą zdolnością kredytową. Dodatkowo ta sama instytucja bankowa oferuje konsolidację różnych zobowiązań, w tym kredytów gotówkowych, hipotecznych albo innych celowych. Łączyć nie można zaś pożyczek pozabankowych i chwilówek, ponieważ są to produkty parabanków i firm pożyczkowych, a nie instytucji bankowych.

Zobacz także:  Zadłużenie bez zbędnych kosztów

ING kredyt konsolidacyjny – kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego w ING Banku Śląskim?

ing bank kredyt konsolidacyjny może starać się każdy, kto ma co najmniej kilka zobowiązań kredytowych. Te mogą być zaciągnięte w jednym albo w różnych bankach, nie ma to żadnego znaczenia. W podstawowej ofercie udaje się wziąć takie zobowiązanie bez konieczności wychodzenia z domu, to online kredyt konsolidacyjny ing dla firm oraz dla klientów indywidualnych.

Warunkiem uzyskania decyzji pozytywnej jest odpowiednia zdolność kredytowa kredytobiorcy. Bank w ten sposób minimalizuje ryzyko kredytowe, a więc ryzyko niewypłacalności potencjalnego klienta. Istotna jest wysokość comiesięcznych dochodów, wpływy na konto, wartość kosztów stałych, ale również historia kredytowa. Każda instytucja bankowa, w tym ING generuje raport BIK, by zweryfikować zachowanie kredytobiorcy względem regulowania innych zobowiązań. Jeśli ten posiada zadłużenie, raczej nie ma szans na współpracę z bankiem.

Kliknij i sprawdź: NIŻSZA MIESIĘCZNA RATA KREDYTU DZIĘKI KONSOLIDACJI

ING kredyt konsolidacyjny – ile kosztuje?

Jak na rynku usług kredytowych wypada kredyt konsolidacyjny ing? Kalkulator kredytów jest doskonałym narzędziem, aby się o tym przekonać. Wystarczy w poszczególne rubryki wpisać konkretne wartości, aby wyliczyć jego całkowite koszty. Dzięki temu udaje się sprawdzić, czy konsolidacja jest w ogóle opłacalna. Przy niekorzystnych ofertach może okazać się, że lepiej sprawdzi się spłata kredytów bez konsolidacji.

Jak jeszcze sprawdzić opłacalność zobowiązania, jakim jest kredyt konsolidacyjny? Kalkulator ing wyliczy wszelkie opłaty i wskaźnik RRSO. Co więcej, porówna ofertę zobowiązania z tymi konkurencyjnymi. Oczywiście, wartości zawsze będą tylko ogólne i poglądowe, bo te ostateczne zasady współpracy potencjalny klient uzyska dopiero po weryfikacji zdolności kredytowej i wydaniu decyzji pozytywnej.

ING kredyt konsolidacyjny – jak wnioskować o kredyt konsolidacyjny w ING?

Przyszli klienci, którzy chcą uzyskać lepsze warunki spłaty kilku wcześniej już zaciągniętych zobowiązań poprzez ich połączenie, mogą bez przeszkód wnioskować o kredyt konsolidacyjny ing bank slaski. Ta instytucja bankowa udostępnia opcję wnioskowania przez internet. Wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek i oczekiwać na decyzję. ING kredyt konsolidacyjny przez internet to jedna z lepszych opcji na uzyskanie finansowego wsparcia szybko i w pełnym komforcie.

Zobacz także:  Darmowy ranking kredytów gotówkowych

Zastanawiasz się, czy łatwo dostać kredyt konsolidacyjny w ing? Wypełnij wniosek i poczekaj na decyzję. Samo ubieganie się o tego rodzaju zobowiązanie jest naprawdę proste. Jedyną przeszkodą może być brak wystarczającej zdolności kredytowej, natomiast takie kredyty bardzo często zostają udzielane na preferencyjnych zasadach.

Sprawdź także: RODZAJE KREDYTÓW – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DLA KLIENTÓW BANKÓW

ING kredyt konsolidacyjny – czy warto złożyć wniosek?

Jeśli nie jesteś pewny, czy chcesz wziąć kredyt konsolidacyjny w ing, porównaj ofertę z innymi bankami. Możesz też w inny sposób sprawdzić atrakcyjność produktu finansowego, jakim jest kredyt konsolidacyjny ing. Opinie osób, które już współpracują z tą instytucją, będą naprawdę pomocne. Jak najlepiej zweryfikować kredyt konsolidacyjny ing? Forum w sieci sprawdzi się doskonale.

Komentarze zostały wyłączone.