Na czym polega kredyt odnawialny? W jakim banku starać się o kredyt odnawialny?


Aby zachęcić potencjalnych klientów do współpracy, banki oferują różnego rodzaju produkty kredytowe. Jednym z nich jest kredyt odnawialny, udzielany najczęściej jako finansowe wsparcie na preferencyjnych warunkach. Sprawdź, co to jest kredyt odnawialny, kto może skorzystać z takiej propozycji i kiedy opłaca się go zaciągnąć już teraz.

Kredyt odnawialny — co to jest?

Zastanawiasz się, co to jest kredyt odnawialny? To specjalna linia kredytowa, która zostaje uruchamiana przez bank na tradycyjnych rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowym. Krótko rzecz ujmując, to dodatkowe środki, jakie wpływają na konto bankowe i z których swobodnie może korzystać klient danej instytucji bankowej.

Czy lepiej w takim razie wziąć kredyt odnawialny, a może lepszą opcją będzie kredyt gotówkowy? To dwa zupełnie różne zobowiązania. W przypadku kredytu gotówkowego na dowolny cel środki są udostępniane jednorazowo, a kredytobiorca zobowiązuje się do spłaty miesięcznych rat. Na czym polega kredyt odnawialny? Środki, które zostały udostępnione, a które są wykorzystane, uzupełniane są w rozliczeniu miesięcznym wpływami na rachunek bankowy. To klient decyduje o tym, jaką pulę wykorzysta w dany miesiącu. Ważne, aby dana wartość została uzupełniona. W tym zakresie kredyt odnawialny jest podobny do debetu czy karty kredytowej, natomiast tych pojęć nie można ze sobą mylić.

Warto sprawdzić: KREDYT DLA WOLNYCH ZAWODÓW − WARUNKI, KALKULATOR, OPINIE

Kredyt odnawialny — warunki oferty w bankach

Kredyt odnawialny może być udzielany na różnych warunkach, ponieważ każda instytucja bankowa realizuje własną politykę kredytową. Bez względu na to, jakie warunki oferuje dany bank, klient, który chce z takiej oferty skorzystać, musi wykazywać odpowiednią zdolność kredytową. Właśnie na jej podstawie wydawana jest decyzja o udzieleniu kredytu odnawialnego i jego maksymalnej kwocie. Niektóre banki oferują takie zobowiązanie już od 500 złotych, zaś maksymalna wartość może przekraczać nawet 150 000 złotych. Jaki Ty wybierzesz kredyt odnawialny? mBank czy Credit Agricole? Kredyt odnawialny dopasuj do własnych potrzeb finansowych, ale uwzględnij też możliwości jego spłaty. W każdym cyklu rozliczeniowym wpływy na Twoim koncie muszą być dokładnie takie, jaka jest wartość wykorzystanych środków.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy online - Maj 2021

Jak najlepiej porównać kredyt odnawialny? PKO i inne banki są zestawiane w rankingach kredytowych. Aby znaleźć takie porównanie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „kredyt odnawialny Santander”, „kredyt odnawialny Millenium” czy „kredyt odnawialny ING”. Z łatwością sprawdzisz oferowane warunki, aby wybrać te najbardziej preferencyjne.

To może Cię zainteresować: ILE TRZEBA ZARABIAĆ ŻEBY DOSTAĆ KREDYT GOTÓWKOWY? SPRAWDŹ, CZY OTRZYMASZ KREDYT

Kredyt odnawialny — ile kosztuje i jak go spłacić?

Jak wybrać ten najbardziej opłacalny kredyt odnawialny? Kalkulator kredytowy sprawdzi się w tym celu doskonale. To narzędzie pozwoli Ci wyliczyć całkowite koszty, jakie poniesiesz w związku z jego wykorzystywaniem.

Zastanawiasz się też, jak spłacić kredyt odnawialny? To bardzo proste, ponieważ wykorzystane środki będą „uzupełniane” poprzez regularne wpłaty na Twoje konto, dzięki czemu znowu będziesz mógł z nich korzystać. Właśnie tak regulowany jest kredyt odnawialny. Spłata w ratach, tak jak w przypadku kredytu gotówkowego nie wchodzi w grę, chyba że chcesz zakończyć zobowiązanie w banku i je uregulować, ale nie masz w tym celu wystarczających środków.

Kredyt odnawialny a debet na koncie. Różnice

Chociaż funkcjonowanie kredytu odnawialnego oraz debetu na koncie jest podobne, to jednak udaje się zauważyć znaczące różnice. Przede wszystkim kredyt odnawialny może być brany na większą wartość, przez co zadłużenie klienta banku jest większe. Co więcej, w przypadku debetu należy go spłacić w ciągu 30 dni, natomiast całkowity okres spłaty kredytu odnawialnego to nawet rok.

Dowiedz się także: MAKSYMALNY WIEK KREDYTOBIORCY – KREDYT GOTÓWKOWY. CZY BANKI OKREŚLAJĄ MAKSYMALNY WIEK KREDYTOBIORCY?

Kredyt odnawialny a kredyt gotówkowy. Porównanie

Jeśli chcesz wiedzieć, co jest lepsze, limit odnawialny czy kredyt, musisz uwzględnić, że to zupełnie dwa różne zobowiązania. W przypadku kredytu gotówkowego bank udziela jednorazowej wypłaty środków o konkretnej wartości, które należy regulować w miesięcznych ratach. Kredyt odnawialny jest zaś udostępniany jako dodatek środków na konto klienta i jest spłacany dowolnie, kiedy na rachunku nastąpi wpływ pieniędzy, ale ten nie musi być o konkretnej kwocie.

Zobacz także:  Najtańszy kredyt gotówkowy ranking ofert na luty 2015

Kliknij i sprawdź: KARTA KREDYTOWA A KARTA DEBETOWA − RÓŻNICE. GDZIE ZŁOŻYĆ WNIOSEK O KARTĘ KREDYTOWĄ?

Kredyt odnawialny — czy warto złożyć wniosek?

Kredyt odnawialny daje pełną swobodę wydatkowania dodatkowych środków, a decyzja o jego uruchomienia następuje nawet w ciągu kilkunastu minut i nie wymaga zbyt wielu formalności. Oczywiście, każdy bank weryfikuje zdolność kredytową swojego klienta, ale ta oceniana jest przede wszystkim na podstawie wpływów na rachunek, nie zaś zaświadczenia o dochodach czy formie zatrudnienia. Chcesz sprawdzić, czy opłaca się złożyć wniosek o kredyt odnawialny? Opinie, jakie znajdziesz w internecie, mogą Ci w tym pomóc. Wpisz też hasło typu „kredyt odnawialny forum”, aby zweryfikować dyskusje toczące się wśród innych kredytobiorców. To pomocne źródło informacji.

Komentarze zostały wyłączone.