Karta kredytowa a karta debetowa − różnice. Gdzie złożyć wniosek o kartę kredytową?


Banki oferują różnego rodzaju produkty, które mogą okazać się doskonałym wsparciem finansowym dla potencjalnych klientów. Do tych najpopularniejszych zalicza się karta kredytowa, którą wykorzystuje się już powszechnie. Czym jest, jak dokładnie działa i na jakich zasadach przebiega współpraca z instytucją bankową w zakresie jej wykorzystywania? Dowiedz się więcej, czytając poniższy tekst.

Karta kredytowa — co to jest i jak działa?

Większość klientów banków posiada produkt, jakim jest karta kredytowa. Co to właściwie jest? To limit na karcie płatniczej, dodatkowe środki, z których można w dowolny sposób korzystać. Środki o konkretnej kwocie udzielane są na dowolny cel.

Jak działa karta kredytowa? W naprawdę prosty sposób. Bank ustanawia dodatkowy limit na karcie płatniczej, a którego może, ale nie musi korzystać klient. Środki, które wykorzysta, regulowane są nie poprzez miesięczną ratę o konkretnej wartości, tak jak wyznacza to kredyt gotówkowy, ale poprzez każdy wpływ na konto. Miesięczny cykl rozliczeniowy musi po prostu zaksięgować wartość wpływów o takiej samej wysokości, jak wykorzystane środki.

To świetny sposób na finansowe wsparcie w ramach nieprzewidzianych wydatków czy tzw. czarnej godziny. Warto również dodać, że karta kredytowa wydawana jest na naprawdę preferencyjnych warunkach, patrząc na koszty takiej współpracy z instytucją bankową.

Karta kredytowa a debetowa — różnice

Chociaż wizualnie karta kredytowa niewiele różni się od tej kredytowej, to ich wykorzystanie wykazuje ogrom różnic. Zastanawiasz się nad zagadnieniem „karta debetowa a kredytowa„? Oto różnice, o których musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz współpracę z bankiem.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy co możesz zyskać wybierając to zobowiązanie?

Karta płatnicza a karta kredytowa różni się tym, że w przypadku karty debetowej klient instytucji bankowej dowolnie korzysta z własnych środków, jakie zostały zgromadzone na koncie. Może realizować przelewy, dokonywać płatności oraz wypłacać gotówkę z bankomatu. Karta kredytowa również pozwala na wszystkie te czynności, natomiast w jej przypadku klient korzysta z udostępnionego przez instytucję bankową limitu. Środki pochodzą z kredytu udzielonego na preferencyjnych warunkach spłaty.

Karta kredytowa — warunki oferty w bankach

Chociaż funkcjonowanie karty kredytowej jest jednakowe bez względu na wybór banku, który udzieli limitu na określoną wartość, to różnice w ofertach widać, chociażby pod względem kosztów. Współcześni klienci instytucji bankowych są niezwykle wymagający. Chcą wnioskować o kartę kredytową za pośrednictwem internetu, do tego korzystać z limitów całkowicie za darmo, bez naliczana jakichkolwiek odsetek. Czy banki wydają bezpłatnie produkty, takie jak karta kredytowa? PKO czy inna instytucja bankowa realizuje własną politykę kredytową, dlatego najpierw należy porównać co najmniej kilka ofert. Zawsze dobrze jest skorzystać z rankingów kart kredytowych, ponieważ propozycje bankowe zmieniają się diametralnie. W tym celu warto wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „karta kredytowa mBank„, „karta kredytowa Santander” czy też „karta kredytowa Millennium„.

Zestawienia uwzględniają nie tylko warunki spłaty karty kredytowej, ale odpowiadają na przykład na pytania, czy karta kredytowa na oświadczenie przez internet jest możliwa do wzięcia w danej instytucji albo czy karta kredytowa bez bik zostanie wydana?. Wszystkie oferty można bez problemu dopasować do indywidualnych potrzeb i możliwości spłaty.

Karta kredytowa a okres bezodsetkowy

Nie tylko darmowa karta kredytowa, ale każdy tego rodzaju produkt bankowy posiada okres bezodsetkowy. Ten wyznaczany jest przez każdy bank indywidualnie. Jeśli chcesz, aby w Twoim portfelu znalazła się karta kredytowa bez opłat, musisz wnikliwie przyjrzeć się ofertom poszczególnych banków, które w swojej ofercie mają produkt, taki jak karta kredytowa. Promocja bardzo często na wydłużony okres bezodsetkowy jest czasowa, ale bardzo opłacalna.

Zobacz także:  Minimalne formalności przy kredycie gotówkowym

W standardowej formie okres bezodsetkowy wynosi 30 dni, czyli dokładnie tyle trwa cykl rozliczeniowy w banku. W ramach specjalnych ofert bankowych można nabywać też tzw. kredytówki, w których okres bez naliczania odsetek wynosi nawet do 60 dni. Jeśli w tym czasie limit z karty zostanie spłacony, czyli na koncie zostaną zaksięgowane wpływy o danej wartości, klient skorzysta z dodatkowych środków całkowicie za darmo.

Karta kredytowa — ile kosztuje?

Z reguły karta kredytowa wydawana jest za darmo, nierzadko stanowi dodatek do innego produktu bankowego, na przykład kredytu gotówkowego. Uznaje się, że najlepszą opcją jest bezpłatne wydanie karty kredytowej oraz jej darmowe użytkowanie w danym okresie bezodsetkowym.

Karta kredytowa czy kredyt gotówkowy?

Karta kredytowa od ręki nie jest dzisiaj żadnym wyjątkiem, za to na kredyt gotówkowy należy poczekać. Co więcej, standardem jest już karta kredytowa online, a nie każde zobowiązanie kredytowe udaje się wziąć przez internet. Okazuje się, że najlepsza karta kredytowa wykazuje znacznie więcej zalet, aniżeli kredyt. W jego przypadku środki udzielane są jednorazowo, a kredytobiorca zobowiązuje się do spłaty miesięcznych rat. W przypadku „kredytówki” wystarcza spłata wykorzystanego limitu w wyznaczonym okresie.

Karty kredytowe cieszą się dzisiaj tak ogromną popularnością, że na rynku usług finansowych już jakiś czas temu pojawiła się nowość, to pozabankowa karta kredytowa. Zanim wyślesz wniosek do firmy pożyczkowej, koniecznie sprawdź, czy jest tak samo opłacalna.

Komentarze zostały wyłączone.