PKO pożyczka gotówkowa – czy opłaca się zaciągnąć pożyczkę gotówkową w PKO Banku Polskim?


Każdy bank działający komercyjnie na rynku polskim, realizuje własną politykę udzielania zobowiązań kredytowych. Co więcej, każdy produkt bankowy jest na tyle elastyczny, aby odpowiadać na potrzeby, oczekiwania, ale i możliwości spłaty kredytobiorcy. Właśnie dlatego nie udaje się jednoznacznie wskazać najkorzystniejszej oferty. Sprawy nie ułatwiają także wciąż zmieniające się produkty bankowe, które proponowane są w nowej odsłonie nawet kilka razy w miesiącu. Jaka jest PKO pożyczka gotówkowa? Dowiedz się więcej.

PKO pożyczka gotówkowa – oferta banku

Musisz wiedzieć, że PKO pożyczka gotówkowa oferowana jest stałym, ale i tym nowym klientom, a dla każdej z grup potencjalnych kredytobiorców proponowane są inne warunki współpracy. Trzeba przyznać, że dla tych stałych, lojalnych już kredytobiorców oferowane są nieco bardziej opłacalne zobowiązania, charakteryzujące się przede wszystkim mniejszymi kosztami, wyższą, maksymalną wartością kredytu czy możliwością rozłożenia zobowiązania na większą liczbę miesięcznych rat.

Nie ma wątpliwości, że pożyczka gotówkowa PKO jest zobowiązaniem, które można zaciągać szybko i na prostych, czytelnych warunkach. Wziąć można nawet 200 tysięcy złotych, a raty mogą być rozłożone na kilka lat. PKO BP pożyczka gotówkowa charakteryzuje się niskim oprocentowaniem, niskim wskaźnikiem RRSO, brakiem prowizji za udzielenie zobowiązania oraz możliwością zdobycia finansowego wsparcia przez internet. Właśnie taka forma ubiegania się o kredyty jest dzisiaj najbardziej powszechna, taką też preferują potencjalni klienci banku.

Pożyczka gotówkowa PKO BP – jak zaciągnąć?

Każdy bank, który oferuje kredyty, weryfikuje wiarygodność i wypłacalnych potencjalnych klientów, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko kredytowe. Nie ma możliwości, aby takie zobowiązanie mogło być wzięte bez sprawdzenia kredytobiorcy, natomiast na rynku dostępna jest pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń. PKO nie musi żądać zaświadczeń o zarobkach, bo w przypadku stałych klientów, posiada te dane, analizuje za to wpływy na konto i generuje raport BIK. Nieco więcej formalności czeka zaś tych nowych klientów, ale również dla nich dostępna jest szybka pożyczka gotówkowa.

Zobacz także:  Rodzaje kredytów - najważniejsze informacje dla klientów banków

Jak wygląda proces ubiegania się o zobowiązanie, jakim jest PKO pożyczka gotówkowa? Takie zobowiązanie dostępne jest za pośrednictwem internetu. Oznacza to, że przyszły klient instytucji bankowej nie musi wybierać się do oddziału banku, aby złożyć wniosek. Na oficjalnej stronie internetowej funkcjonuje elektroniczny wniosek, który należy wypełnić krok po kroku. W nim wystarczy wskazać preferowaną wartość zobowiązania oraz liczbę rat. Wypełnienie wniosku online nie trwa dłużej, aniżeli kilka minut, a decyzja kredytowa może zostać jeszcze tego samego dnia. Jeśli wnioskujący otrzyma tę pozytywną, może liczyć na wypłatę środków natychmiast. Można śmiało potwierdzić, że PKO pożyczka gotówkowa sprawdza się jako produkt oddłużeniowy, na dowolny cel, w ramach niespodziewanych wydatków czy „czarnej godziny”. Ogromną zaletą jest to, że bank zupełnie nie ingeruje w to, na co klient przeznacza otrzymane pieniądze.

PKO BP pożyczka gotówkowa – kalkulator, by zweryfikować opłacalność

Warto zaznaczyć, że opłacalność zobowiązania kredytowego powinna zostać wskazana przez każdego klienta banku indywidualnie. O ile jeszcze do niedawna rzeczywiście priorytetem były jak najniższe koszty kredytowe, tak dzisiaj coraz więcej kredytobiorców patrzy także na inne czynniki świadczące o atrakcyjności wybranej oferty. Co więcej, nie liczy się jedynie niskie oprocentowanie oraz niskie miesięczne raty. Znaczenie ma wskaźnik RRSO, który mówi o całkowitych kosztach współpracy z bankiem. Ten uwzględnia prowizje, ubezpieczenie, opłaty za prowadzony rachunek bankowy, prowizję za wcześniejszą spłatę czy odsetki za zwłokę w spłacie. Dopiero wtedy udaje się wyliczyć opłacalność kosztową. Pamiętajmy również, że dla niektórych kredytobiorców priorytetem będzie możliwość wzięcia kredytu przez internet, przy minimum formalności i szybko czy też opcja zwiększonej wartości maksymalnej czy możliwość rozłożenia spłaty na większą liczbę rat.

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę aspekty finansowe zobowiązania, warto skorzystać z dostępnych narzędzi, które oszacują, jak bardzo opłacalna jest pożyczka gotówkowa PKO BP. Kalkulator kredytowy jest w tym celu doskonały. Bank uruchomił taką funkcję na swojej oficjalnej stronie www. Wystarczy skorzystać z dostępnych tam „suwaków”, zaznaczyć na nich preferowaną wartość zobowiązania oraz dogodną liczbę miesięcznych rat, aby sprawdzić, jakie koszty wygeneruje kredyt.

Zobacz także:  Pożyczka na święta – kto może się o nią starać? Gdzie złożyć wniosek o pożyczkę na święta dla zadłużonych

Należy jednocześnie wiedzieć, że konkretne, te ostateczne warunki kredytowe oraz całkowite koszty zobowiązania klient pozna dopiero po wydaniu przez bank decyzji o współpracy. Musi wziąć przecież pod uwagę oczekiwania i możliwości spłaty swojego klienta. Nie ma jednak wątpliwości, że jeszcze przed złożeniem wniosku o finansowe wsparcie udaje się oszacować jego opłacalność, by móc podjąć racjonalną decyzję.

Komentarze zostały wyłączone.