Kredyt oddłużeniowy może dla wielu osób kojarzyć się z kredytem konsolidacyjnym. Są to jednak oferty kierowane do różnych klientów, o czym przekonasz się, czytając nasz artykuł.

Z naszą pomocą zyskasz wiedzę, która pomoże ci cieszyć się płynnością finansową i spłatą niższych rat. Przekonaj się, czy kredyt oddłużeniowy faktycznie będzie pomocny w twojej sytuacji.

Kredyt oddłużeniowy - czym wyróżnia się ta oferta banku?

Pierwszy raz słyszysz o kredycie oddłużeniowy i nie wiesz, czym dokładnie jest ta usługa? Oferty pozwalające na spłatę zaciągniętych pożyczek i kredytów stają się coraz popularniejsze. Dlatego też usługi oferujące możliwość oddłużenia zyskały większe grono odbiorców.

Kredyt oddłużeniowy może dla wielu osób kojarzyć się z kredytem konsolidacyjnym. Są to jednak oferty kierowane do różnych klientów, o czym przekonasz się, czytając nasz artykuł.

Kredyt oddłużeniowy to usługa, która zapewnia otrzymanie jednego zadłużenia, które pozwoli pokryć koszt związany ze spłatą innych zadłużeń, wraz z ratami, które zalegają w spłacie, czy nawet odsetek za dług.

Rata kredytu oddłużeniowego z zasady powinna być niższa niż suma wcześniejszych zobowiązań, dzięki czemu kredytobiorca będzie zdolny do spłacenia zadłużenia bez konieczności sięgania po kolejne usługi finansowe, co mogłoby spowodować spiralę finansową.

Kredyt oddłużeniowy niedostępny jest w ofercie standardowych banków ze względu na to, że skierowany jest do osób, które są w krytycznej sytuacji, a ich BIK zawiera negatywne wpisy o zalegających opłatach. Sprawdź raport BIK za darmo, przekonaj się, jakie informacje na twój temat zostały zebrane przez Biuro Informacji Kredytowej. Z taką wiedzą dużo łatwiej będzie ci ustalić, czy masz szansę na tradycyjne zadłużenie w banku, czy musisz szukać alternatywy, jaką jest kredyt oddłużeniowy.

Gdzie możesz szukać kredytu oddłużeniowego? Ponieważ kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej jest niemożliwy do zdobycia, wyjściem będzie szukanie oferty w firmach pożyczkowych oraz parabankach.

Czy to się opłaca?

Szukając oferty oddłużeniowej, musisz mieć świadomość, że usługa powinna zapewniać bardzo dobre warunki pod względem oprocentowania, w przeciwnym wypadku koszt takiego zadłużenia może okazać się zgubny dla twojego portfela.

Dodatkowo, aby kredyt oddłużeniowy faktycznie był opłacalny, musi gwarantować długi okres spłaty, umożliwiając jednocześnie obniżenie miesięcznych kosztów spłaty, w porównaniu do rat, które zostały wcześniej wyznaczone.

Oferta oddłużeniowa może wiązać się z ubezpieczeniem kredytu, zarówno w postaci żyranta, jak i wykupienia ubezpieczenia lub ustanowienia hipoteki na rzecz firmy świadczącej zobowiązanie.

Dobrze dostosowana oferta faktycznie ma szansę być ogromnym wsparciem w kryzysowej sytuacji, dla osób, które myślą, że nie mają już żadnej możliwości i wyjścia z coraz większych długów.

Sprawdź: POŻYCZKA KONSOLIDACYJNA W PARABANKU – NA CZYM POLEGA I ILE KOSZTUJE?

Alternatywa dostępna w banku

Choć kredyt konsolidacyjny nie jest ofertą oddłużeniową, z całą pewnością jest skierowany do osób, które wiedzą, że będą mieć trudności ze spłatą swoich zobowiązań i chcą przeciwdziałać, zanim niespłacone raty staną się ogromnym problemem, rosnącym z miesiąca na miesiąc.

Czy konsolidacja się opłaca? To oferta, która jest w stanie zapewnić dużo niższy koszt i raty niższe nawet o kilkaset złotych. Jeśli masz dobrą historię kredytową, a także odpowiednią zdolność kredytową, nie wahaj się i złóż wniosek właśnie o to zadłużenie. Unikniesz ukrytych kosztów, możesz mieć pewność, że bank wyznaczy maksymalny okres kredytowania, dzięki czemu twoje opłaty zostaną dostosowane do twoich możliwości.

Kredyt konsolidacyjny pomoże ci spłacić:

Musisz jednak pamiętać, że oferta nie obejmuje konsolidacją pożyczek pozabankowych. Pod tym względem wsparcia musisz szukać w kredytach, które udzielane są na dowolny cel.

Oblicz swoją zdolność kredytową

Zanim zdecydujesz się na wybór oferty, która pomoże ci uporać się z trudnościami finansowymi, koniecznie skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej. To proste narzędzie, które pozwoli ci błyskawicznie sprawdzić, czy możesz swobodnie skorzystać z usług oferowanych przez tradycyjne banki.

Co musisz zrobić, by obliczyć swoją zdolność kredytową? Wystarczy, że podasz kilka informacji, które umożliwią wiarygodne obliczenie twoich środków. Przede wszystkim konieczne jest określenie miesięcznych przychodów oraz wydatków, w tym na spłatę zadłużeń, opłatę rachunków, czy kupno jedzenia. Dodatkowo musisz określić ilość osób w gospodarstwie domowym.

Kalkulator do dokładnego obliczenia twojej zdolności będzie potrzebować także informacji o kredycie, o który zamierzasz się starać, należy podać kwotę zadłużenia oraz termin, w jakim kredyt zostanie spłacony, zgodnie z wyznaczonym w umowie harmonogramem.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny wyróżnia się kilkoma warunkami związanymi z tym typem umowy. Przede wszystkim, ogromną zaletą usługi jest jej minimalny koszt. Bank chcąc umożliwić kredytobiorcy szansę uregulowania zadłużenia, oferuje bardzo atrakcyjne oprocentowanie, a także, co istotne brak opłat okołokredytowych. Dzięki temu kredytobiorca ma pełną świadomość kosztów związanych z ofertą, a raty kredytu są atrakcyjne nawet dla osób, które wcześniej mogły mieć problemy ze znalezieniem odpowiednich pieniędzy na swoim koncie.

Największą zaletą kredytu konsolidacyjnego jest jednak bardzo długi okres spłaty, który realnie przyczynia się do tego, że klient banku może oczekiwać niższych opłat. Dzięki temu nawet połączenie kilku zobowiązań w jedno nie stanowi problemu i kredytobiorca może cieszyć się łatwą spłatą, w zasięgu swoich finansowych możliwości.

Atutem kredytu konsolidacyjnego jest także łatwy dostęp do oferty, która stała się coraz popularniejsza i oferowana jest już w większości banków działających na krajowym rynku.

Chcąc zaoszczędzić czas, możesz wypełnić wniosek o kredyt drogą elektroniczną, to łatwy sposób, by szybko skontaktować się z konsultantem banku i zweryfikować warunki oferty, które cię zainteresowała.

Kalkulator i ranking kredytów

Jeśli trudno ci wybrać odpowiednią ofertę kredytową możesz skorzystać z pomocy aż dwóch narzędzi finansowych, które znajdziesz bezpłatnie na naszej stronie. Kalkulator kredytowy pozwoli ci szybko porównać usługi, które już cię interesują, a kalkulator kredytów konsolidacyjnych może posłużyć jako źródło wiedzy o dostępnych ofertach. Wpisz kwotę kredytu, którego potrzebujesz, a także termin, w jakim planujesz spłacić zadłużenie, a ranking automatycznie wyświetli oferty, które będą najkorzystniejsze pod względem tych wartości.

Pamiętaj, że wypełnienie i wysłanie wniosku nie zobowiązuje cię do skorzystania z usługi banku, może natomiast zwiększyć twoją świadomość i pomóc ci wybrać ofertę, która najlepiej dostosuje się do twoich indywidualnych potrzeb.

Podsumowanie

Kredyt oddłużeniowy dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, a ich historia kredytowa przedstawia się krytycznie, mogą skorzystać z usług, firm prywatnych, które są skłonne udzielić im wsparcia finansowego. Musisz jednak pamiętać, że tego typu usługi mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami lub zabezpieczeniem, które pozwoli na obniżenie ryzyka finansowego. Kredyt oddłużeniowy jest jednak ostatecznością.

Jeśli twoja sytuacja pozwala na to, by wnioskować o kredyt konsolidacyjny i ustrzec się przed długami, nie zwlekaj i skontaktuj się z bankiem. To twoja szansa na obniżenie kosztów wcześniej zaciągniętych zadłużeń i wyjścia z kłopotów, bez martwienia się o haczyki w umowie, czy ukryte opłaty. Zadbaj o swoją zdolność kredytową i sprawdź jak ją zwiększyć. Unikaj sytuacji, które doprowadzą do tego, że faktycznie stracisz kontrolę nad swoimi zadłużeniami i będziesz postawiony w sytuacji niemal bez wyjścia, co może spowodować kolejne nietrafione decyzje i doprowadzić do spirali zadłużeń.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj