Pożyczki w parabankach podrożeją


Szybkie pieniądze w firmach pożyczkowych są doskonale znanym sposobem na uniknięcie większości formalności i powiększenie budżetu nawet w ciągu kilkunastu minut. Parabanki do tej pory zachęcały przede wszystkim promocyjnymi zadłużeniami dla Klientów którzy pierwszy raz korzystają z usług parabanku. Takie pożyczki reklamowane były jako produkty bez odsetek. W Twoim interesie jest jednak poznanie czy faktycznie za usługi tego typu nie zapłacisz więcej niż Ci się wydaje. Wraz z nowym podatkiem, który obejmuje także parabanki, należy liczyć się z wyższymi opłatami, które będą w stanie pokryć straty jakie poniosą firmy finansowe.

Pożyczka w parabanku – wcale nie taka tania

Komisja Nadzoru Finansowego zainteresowała się promocyjnymi pożyczkami, które wcale nie są tak atrakcyjne jak to się może wydawać. Okazuje się bowiem, że zadłużenia teoretycznie pozbawione opłat wcale nie gwarantują zwrotu do parabanku wyłącznie pożyczonej kwoty. Klienci decydujący się na zobowiązanie w firmie pożyczkowej muszą pamiętać, że parabank może wymagać opłat z tytułu przypominania o terminie płatności, złożenia wniosku, obsługi Klienta poza placówką firmy lub wszystkich innych czynności około pożyczkowych.

Najczęściej jednak mamy do czynienia z ofertą, która faktycznie, spłacona zgodnie z umową nie przewiduje innych kosztów. Należy jednak pamiętać, że w przypadku opóźnienia się ze spłatą płatności, firma pożyczkowa naliczy kosztowne opłaty. Podobnie sytuacja wygląda jeżeli zechcesz przedłużyć okres spłaty.

Z roku na rok przybywa jednak usługobiorców chętnych do skorzystania z pożyczek pozabankowych. Jeżeli Ty także myślisz nad takim rozwiązaniem swoich finansowych problemów, zastanów się czy nie będzie to dla Ciebie zbyt kosztowne.

Pożyczaj pieniądze online

Popularność usług internetowych już nie zadziwia. Produkty dostępne online są nie tylko bardziej dostępne ale charakteryzują się także prostszymi warunkami umowy. Klienci coraz więcej uwagi poświęcają na sprawdzanie pożyczek, dzięki temu świadomie wybierają najkorzystniejsze usługi. Pożyczki pozabankowe, a także kredyty gotówkowe możesz szybko porównać dzięki rankingom dostępnym m.in. na naszej stronie.

Zobacz także:  Wniosek o kredyt hipoteczny - jak wypełnić wniosek o kredyt na mieszkanie?

Usługi online są całkowicie bezpieczne dla pożyczkobiorców. Nie masz powodów do obaw ze względu na dodatkowe zabezpieczenia dzięki którym Twoje dane konieczne do wypełnienia formalności nie zostaną wykorzystane w innym celu. Formularz potrzebny do kontaktu bezpośrednio z bankiem wypełnisz zaledwie w ciągu kilku minut. Wymagane są od Ciebie wyłącznie podstawowe informacje: imię, nazwisko, numer PESEL, numer telefonu oraz kwota o jaką wnioskujesz.

Parabanki, podobnie jak banki coraz chętniej udzielają zadłużeń drogą internetową. Nie musisz osobiście spotykać się z pracownikami firm pożyczkowych, wystarczy, że Twoje dane zostaną zweryfikowane np. symbolicznym przelewem na konto pożyczkodawcy, a środki znajdą się na Twoim koncie bez wychodzenia z domu, zaledwie w ciągu kilku minut. Pamiętaj, że taka pożyczka jest ryzykowna dla usługodawcy, dlatego też tego typu zadłużenie może wiązać się ze znacznie wyższą prowizją lub innymi opłatami dodatkowymi.

W banku taniej

Nie musisz martwić się zbyt wysokimi ratami czy krótkim okresem spłaty. Aby podreperować swój budżet możesz wybrać kredyt gotówkowy w tradycyjnym banku. Warunki udzielanych zadłużeń są znacznie prostsze i nie wiążą się z ukrytymi opłatami. Możesz bez trudu sprawdzić ile dokładnie zapłacisz za dodatkowe pieniądze i czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie odpowiednie.

Jeśli zależy Ci na jak najniższych kosztach zdecydowanie korzystniej będzie jeżeli zdecydujesz się na kredyt zapewniający minimalne oprocentowanie oraz elastyczną spłatę, dzięki której Twoje miesięczne opłaty nie będą odczuwalne.

Komentarze zostały wyłączone.