Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt gotówkowy?


Chcesz otrzymać pieniądze w jak najkrótszym czasie ale nie wiesz co zrobić by bank wydał bez problemu zgodę kredytową? Jest kilka możliwości, które pozwolą Ci cieszyć się kredytowanymi środkami wcześniej niż myślisz. Banki coraz częściej zapewniają usługi, które pod względem wypłaty pieniędzy zbliżone są do pożyczek pozabankowych. Nie musisz już martwić się, że gotówkę otrzymasz po terminie na jakim Ci zależy. Zdecydowana większość banków wypłaca środki nawet w ciągu jednego dnia od podpisania umowy. Zanim jednak złożysz papiery wymagane do tego by instytucja rozpatrzyła Twój wniosek postaraj się m.in. o zbudowanie możliwie najkorzystniejszej historii kredytowej czy poprawienie zdolności finansowej.

Debet na koncie?

Korzystasz z dodatkowych środków w ramach limitu na rachunku bankowym? To usługa, która znacznie obniża Twoją zdolność kredytową. Jeżeli zależy Ci na pożyczce o wyższej wartości możesz mieć trudności z wykazaniem wystarczających możliwości finansowych. Przed podjęciem decyzji konieczne będzie zatem spłacenie debetu i zrezygnowanie z tej oferty.

Dzięki temu uzyskasz możliwość otrzymania zgody kredytowej nawet w przypadku pożyczki o wysokiej kwocie.

Musisz pamiętać, że nawet jeżeli nie korzystasz z debetu, bank weźmie pod uwagę to zadłużenie obliczając Twoją zdolność kredytową.

Wyjaśnij negatywne wpisy w BIK

Spłaciłeś swoje wcześniejsze zadłużenie ale w Biurze Informacji Kredytowych pozostał wpis np. o opóźnieniu w spłacie jakiejś raty? Skontaktuj się z bankiem z którego usług korzystałeś i złóż podanie o wycofanie wpisu w BIK o uregulowanej pożyczce. Pamiętaj, że BIK przechowuje informacje zgłoszone przez bank przynajmniej przez 5 lat. Nie oznacza to jednak, że proces czyszczenia jest niemożliwy. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że wyczyszczenie wpisów nie wymaga interwencji osób trzecich, w tym m.in. płatnych usług firm, które proponują wyczyszczenie negatywnych informacji o kredytobiorcy.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy najłatwiejszym rozwiązaniem problemów finansowych

Zbuduj pozytywną historię kredytową

Do tej pory nie skorzystałeś z żadnego zadłużenia finansowego? Jeżeli wnioskujesz o kredyt o wyższej wartości bank może wymagać przedstawienia historii kredytowej. Tym sposobem bank jest w stanie zweryfikować przynajmniej częściowo ryzyko udzielenia zobowiązania.

Aby zwiększyć swoje szanse na kredyt możesz wcześniej zdecydować się na drobną pożyczkę, którą spłacisz bez większego problemu w krótkim czasie. Dobrym rozwiązaniem jest także dokonanie zakupu na raty – nawet jeżeli jest to krótki okres, spłata która przebiegnie zgodnie z harmonogramem zostanie zapisana przez BIK i będzie w stanie zaświadczyć o wiarygodności Klienta banku.

Warunki umowy

Aby mieć pewność, że otrzymasz potrzebne Ci pieniądze możesz także dostosować część warunków umowy do tego by bank z łatwością wydał pozytywną decyzję o zadłużeniu.

Decydując się na zobowiązanie masz szansę elastycznie zaplanować okres kredytowania, a także rodzaj rat. Wybierając odleglejszy termin spłaty możesz liczyć na niższe miesięczne opłaty, dzięki temu bank określi Twoją zdolność kredytową jako wyższą. Ważne jest także wybranie równych rat, które będą stałej wartości przez cały okres trwania umowy. Wybierając raty malejące musisz pamiętać, że pierwsze raty są znacznie wyższe i to na ich podstawie instytucja sprawdzi Twoje możliwości finansowe.

Czy dla każdego w tych bankach czeka kredyt gotówkowy?

Należy wiedzieć, że każdy bank ma nieco inną politykę kredytową. W zależności od twojej zdolności kredytowej i innych czynników ocenianianych w scoringu kredytowym dział do spraw analizy kredytowej banku podejmuje decyzję czy zaoferować ci kredyt. Bardzo często zdarza się, że drobne niedociągnięcia we wniosku kredytowym lub w danych które podajesz przekreślają tak twoją szansę na kredyt.

Bardzo ciekawą opinię o akceptowalności wniosków kredytowych ma Rekin Finansów, bloger, który stworzył własny kalkulator kredytu gotówkowego:

“to że jakiś bank udziela ilościowo najwięcej kredytów, na przykład PKO BP, to wcale nie znaczy, że najłatwiej w nim dostać kredyt. Jest to po prostu największy bank w Polsce i siłą rzeczy najwięcej ludzi bierze w nim kredyt. Akceptowalność wniosków w niektórych bankach nie przekracza nawet 15%”.

Dodaje, że “szukanie banku, który udzieli nam kredytu, a zwłaszcza na dobrych warunkach, przypomina zazwyczaj szukanie igły w stogu siana. W wielu bankach kredytobiorca dostaje odmowę z automatu na przykład za zbyt dużą ilość zapytań kredytowych w określonym czasie, za zbyt dużą ilość aktywnych zobowiązań kredytowych, za zbyt duże zobowiązania miesięczne, za zbyt niską punktację w BIK – czynników jest wiele. Dlatego też stworzyłem indywidualną pomoc dla kredytobiorców, aby pomóc im znaleźć bank, który udzieli kredytu w potrzebie.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy – na wiosenne i świąteczne wydatki

Komentarze zostały wyłączone.