Zmiany stóp procentowych – Gdzie dostanę najtańszy kredyt gotówkowy?


Choć zmiany wprowadzone przez Radę Polityki Pieniężnej są korzystne dla kredytobiorców, ponieważ zmuszają banki do obniżenia oprocentowania, nie muszą oznaczać tego, że rzeczywiście zapłacimy mniej za kredyt. O tym gdzie dostępny jest najtańszy kredyt gotówkowy można przeczytać we wcześniejszym wpisie dotyczącym bieżącego miesiąca i najkorzystniejszych kredytów gotówkowych. Obecnie warto zastanowić się, jakie zmiany czekają w najbliższym czasie, gdy banki zmuszone decyzjami RPP, uaktualnią swoje oferty zobowiązań finansowych. Stopa referencyjna w wysokości 2,00% oznacza, że banki muszą dostosować swoje oprocentowanie. Czy zatem zapłacimy mniej za zadłużenie finansowe? Może się okazać, że wręcz przeciwnie. Instytucje mogą obniżyć nominalne oprocentowanie kredytów, podnosząc przy tym opłaty około kredytowe, w tym przede wszystkim prowizje i marże związane z udzieleniem pożyczki.

Najtańszy kredyt gotówkowy – czyli jaki?

Długotrwała deflacja wpływa bardzo niekorzystnie na gospodarkę kraju. Obniżenie stóp procentowych, było posunięciem jakiego mogliśmy się spodziewać już od kilku miesięcy, a nie wykluczone jest to, że Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje się na kolejne obniżki. Gdzie starać się o najtańszy kredyt gotówkowy w takiej sytuacji? Jako konsumenci, powinniśmy zastanowić się nad tym by poświęcić trochę więcej czasu na przejrzenie ofert banków. Dokładne zapoznanie się z umową kredytową da nam pewność, że za usługę nie zapłacimy więcej niż powinniśmy. Na podwyższenie oprocentowania, a co za tym idzie, na rosnące koszty zadłużenia mogą być narażone kredyty, które do tej pory były poza czołówką rankingów najtańszych kredytów gotówkowych. To te produkty stracą najwięcej na konieczności obniżenia oprocentowania. Jeżeli natomiast staramy się o to by świadomie dobrać najtańszy dla nas kredyt – z pewnością zainteresują nas wyłącznie kilka rzeczywiście atrakcyjnych dla naszego portfela produktów finansowych.

Zobacz także:  Czerwiec 2018 - Najtańszy kredyt gotówkowy

Czego unikać wybierając kredyt gotówkowy?

Przed wyborem oferty w konkretnym banku należy dokładnie przeanalizować jej umowę. Nawet jeżeli jesteśmy zachęceni pozytywnymi opiniami o produkcie, a oprocentowanie wydaje się być dla nas korzystne może okazać się, że zapłacimy znacznie więcej niż przewidujemy. W takim wypadku oczywiście warto zapytać pracowników banku o podanie RRSO zobowiązania, a także prześledzić umowę, skupiając się także na podpunktach dotyczących wcześniejszej spłaty, ubezpieczenia kredytu lub innych warunków, które mogą powodować, że w naszym portfelu ubędzie pieniędzy.

Kredyty gotówkowe po obniżeniu stóp procentowych – Podsumowanie

Aby nie tracić dużej ilości czasu zachęcamy wszystkich do korzystania z rankingów i porównań ofert banków, które publikowane są na bieżąco na naszym portalu. Warto zaznaczyć, że staramy się ukazać zawsze aktualne dane dotyczące nie tylko oprocentowania ale także całkowitych kosztów kredytów gotówkowych oraz pożyczek bankowych. Z naszą pomocą mogą państwo znaleźć odpowiedź, na nurtujące pytanie „gdzie zaciągnę najtańszy kredyt gotówkowy?”.

Komentarze zostały wyłączone.