Zadłużenie bez zbędnych kosztów


Jak unikać ofert banków, które poza standardowym oprocentowaniem narażają Klientów na znacznie więcej kosztów okołokredytowych? Pamiętaj, że wybór zobowiązania zależy Tylko od Ciebie, dzięki czemu masz największy wpływ na to na jakie warunki zgodzisz się podpisując umowę. Dlatego też warto dowiedzieć się jakich usług nie brać pod uwagę, a które są na tyle atrakcyjne, że warto ubiegać się o ich uzyskanie. Nasze porady są całkowicie darmowe, a zapoznanie się z nimi wymaga od Ciebie tylko kilku minut, które możesz poświęcić w dowolnej dla siebie chwili, nawet bez wychodzenia z domu. Do Twojej dyspozycji jest także narzędzie finansowe, które okaże się nieocenione gdy zechcesz wybrać pożyczkę i porównać ją z innymi ofertami. Ranking kredytów pozwoli Ci szybko oszacować, które usługi oferują naprawdę atrakcyjne warunki i co musisz zrobić by uzyskać zgodę kredytową.

Za co banki pobierają dodatkowe opłaty?

Jeżeli wydawało Ci się, że oprocentowanie nominalne jest jedyną wartością, która ma wpływ na koszt zadłużenia możesz się zdziwić podczas spłaty kredytu gotówkowego. Na całkowity koszt zadłużenia, wpływ mają także opłaty dodatkowe. Bank najczęściej wyznacza prowizję za udzielenie zadłużenia, a wielokrotnie kredytobiorca musi także ponieść koszt opłaty przygotowawczej. Co jeszcze może sprawić, że koszt będzie wyższy niż zakładasz? Ubezpieczenie kredytu lub konieczność korzystania z rachunku osobistego, który generuje miesięczne opłaty.

Pamiętaj, że nawet niewielkie różnice w wysokości całkowitego kosztu między kredytami będą w ogólnym rachunku znaczące. W ciągu kilkunastu miesięcy, a nawet kilku lat z małej kwoty uzbiera się pokaźna suma znacznie zmieniająca koszy zobowiązania. Decydując się na kredyt o niższym koszcie będzie Ci dużo łatwiej spłacić całe zadłużenie i nie odczujesz raty w swoim miesięcznym budżecie.

Zobacz także:  Maj 2016 - O tych produktach warto wiedzieć więcej

Dobrze poznaj ofertę banku

Najłatwiejszym sposobem uniknięcia zbyt kosztownego kredytu jest dokładne poznanie usług i zdecydowanie się na ofertę o najniższym całkowitym koszcie zobowiązania. W tym celu porównaj warunki nawet kilkunastu kredytów i sprawdź, które z nich są warte wysłania wniosku.

Nie musisz poświęcać na to kilku dni i rezygnować z czasu wolnego. Jeżeli masz tylko kilka minut ale chcesz wykorzystać je jak najlepiej, znajdujesz się na właściwej stronie. Na kredytomania.eu możesz całkowicie bezpłatnie skorzystać z rankingu kredytów i dowiedzieć się ile wynosi RRSO interesujących Cię usług finansowych. Łatwo wybierzesz ofertę, która będzie dostosowana do Twoich potrzeb. By dowiedzieć się więcej możesz sprawdzić pełny opis oferty, a jeżeli zdecydujesz się na konkretną usługę zachęcamy do wypełnienia wniosku online. To pozwoli na bezpośredni kontakt z bankiem nawet w ciągu kilkunastu minut. Wysłanie formularza nie zobowiązuje do podpisania umowy kredytowej, można jednak wykorzystać rozmowę z pracownikiem banku na poznanie dokładnych szczegółów i doinformowanie się jakie warunki będą przez bank uwzględnione dla indywidualnego Klienta.

Komentarze zostały wyłączone.