Wakacje kredytowe


W przypadku gdy Twoje problemy z budżetem związane są z niespodziewanym wydatkiem i wiesz, że dalszy okres nie będzie stanowić żadnego zagrożenia dla spłaty zobowiązania zdecyduj się na krótką przerwę w wyznaczonym harmonogramie rat.

Jeżeli problem z wypłacalnością jest jednorazowy wystarczy, że skontaktujesz się z bankiem w którym posiadasz kredyt i poprosisz o możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. Wiele zadłużeń umożliwia przynajmniej raz w całym okresie spłaty wykorzystać wakacje od regulowania rat. Dzięki temu poradzisz sobie z niewielkimi kłopotami finansowymi i nie narazisz się na opóźnienie w spłacie. Wypełnienie odpowiedniego formularza trwa zaledwie kilka minut i jego wzór otrzymasz w banku lub po zalogowaniu się do swojego internetowego konta.

Wakacje kredytowe często wiążą się z drobną opłatą, którą należy uiścić składając dokument. Jest to koszt związany z rozpatrzeniem wniosku. O pierwszą przerwę w spłacie najczęściej można ubiegać się po 12 miesiącach od zaciągnięcia zadłużenia. Warunkiem jest jednak brak żadnych zaległości i skrupulatne opłacanie wyznaczonych rat, zgodnie z harmonogramem.

Korzystając z wakacji kredytowych nie narażasz się na karę finansową, jaka przewidziana jest za opóźnienie w spłacie raty. Powrót do standardowego spłacania zobowiązania nie powoduje zwiększenia kosztów jakie do tej pory kredytobiorca ponosił. Całkowita spłata pożyczki przebiegać jednak będzie dłużej, o tą ilość rat, które zostały wykorzystane jako przerwa w okresie kredytowania.

Zobacz także:  Co zrobić gdy masz problem ze spłatą zobowiązania?

Komentarze zostały wyłączone.