Jeżeli miesięczna rata kredytu lub pożyczki zaczęła być dla Ciebie problematyczna, zapytaj się o możliwość wydłużenia okresu kredytowania. Pozwoli Ci to na regularne opłacanie niższych rat, które nie będą tak kłopotliwe. Pamiętaj jednak, że tym sposobem do banku wpłynie więcej odsetek, czyli w całkowitym rachunku za kredyt zapłacisz więcej.

Skontaktuj się z doradcą finansowym banku i zgłoś swoje problemu. Możesz okazać dokumenty potwierdzające m.in. obniżenie wynagrodzenia lub inne czynniki, które mają wpływ na Twój ograniczony budżet. Jeżeli do pory zgłoszenia przeszkód w spłacie regulowałeś swoje zobowiązanie zgodnie z wyznaczonymi terminami, bank nie będzie mieć z pewnością żadnych przeszkód by zmienić w drobny sposób warunki kredytu. Niższa rata, sprawdzi się jeżeli masz pewność, że problemy finansowe są trwałe i tylko w ten sposób będziesz w stanie spłacić zobowiązanie. Podobnie jak w przypadku kredytu konsolidacyjnego musisz pamiętać, że znacznie później uzyskasz całkowitą niezależność i spłacisz w całości swoje zobowiązanie. Co może mieć także wpływ na potencjalne ubieganie się o kolejną pożyczkę lub skorzystanie z innych ofert finansowych.

W interesie banku jest doprowadzenie do tego by kredytobiorca uregulował swoje zadłużenie. Oznacza to, że zgłaszając swoje problemy finansowe możesz liczyć na dostosowanie warunków umowy do Twoich aktualnych możliwości. Konieczne jest jednak by nie stracić wizerunku wiarygodnego usługobiorcy. Nie czekaj na moment w którym zalegać będziesz z kilkoma ratami swojego kredytu, zgłoś się do instytucji i przedstaw swoją sytuację zanim w Biurze Informacji Kredytowej pojawi się wpis o Twoim rosnącym zadłużeniu. Im szybciej podejmiesz kroki by polepszyć swoją sytuację, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdzie się nawet kilka możliwości, które pozwolą Ci na spłatę kredytu czy pożyczki, bez ponoszenia przykrych konsekwencji.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj