Jeśli posiadasz wiele zadłużeń a ogólna wartość rat przekracza Twoje możliwości finansowe możesz zdecydować się na ich konsolidację. Dzięki temu zamienisz wszystkie swoje kredyty, pożyczki w jedno zobowiązanie o niższej miesięcznej racie. Kredyt konsolidacyjny jest w stanie zapewnić usługobiorcy elastyczną spłatę nawet kilku produktów. Ogromnym atutem kredytów tego typu jest również możliwość zaciągnięcia pożyczki o wyższej wartości i przeznaczeniu wolnych środków na dowolny cel. Dzięki temu jednocześnie możesz skorzystać z konsolidacji i kredytu gotówkowego jeżeli szukasz sposobu na zdobycie potrzebnych pieniędzy.

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny należy wypełnić odpowiedni wniosek w banku lub online. Wystarczy podać swoje dane, a także udostępnić dokumenty potwierdzające zawarcie wcześniejszych pożyczek. Bank wymagać będzie także wglądu w harmonogram spłat Twoich zadłużeń. Ponadto zanim zostanie wydana decyzja o przyznaniu kredytu konsolidacyjnego, każdy Klient zostanie sprawdzony pod względem historii kredytowej. Na kredyt konsolidacyjny liczyć mogą wyłącznie usługobiorcy, którzy posiadają pozytywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej. Oznacza to, że osoby które ubiegając się o kredyt tego typu mając już poważne zaległości finansowe, muszą liczyć się z odmową banku. Bank weryfikuje także zdolność kredytową, która ma największy wpływ na uzyskanie zgody na udzielenie zobowiązania. Aby ją zwiększyć możesz ubiegać się o konsolidację z pomocą żyranta lub współkredytobiorcy.

Pamiętaj, że spłata pożyczek dzięki konsolidacji ma też wadę. Jedna, w dodatku niższa rata, oznacza, że spłata zadłużenia będzie rozciągnięta w czasie. Oznacza to, że będziesz potrzebować znacznie więcej czasu zanim całkowicie uregulujesz swoje zobowiązania finansowe.

Coraz więcej banków posiada w swojej ofercie takie rozwiązanie dla osób, które szukają sposobu na zmniejszenie miesięcznych wydatków. Zanim podpiszesz umowę, upewnij się, że wybrana przez Ciebie oferta jest najatrakcyjniejsza finansowo, dzięki różnorodności ofert masz dużą swobodę w wyborze warunków na jakich bank udzieli Ci konsolidacji.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj