W przypadku gdy Twoje problemy z budżetem związane są z niespodziewanym wydatkiem i wiesz, że dalszy okres nie będzie stanowić żadnego zagrożenia dla spłaty zobowiązania zdecyduj się na krótką przerwę w wyznaczonym harmonogramie rat.

Jeżeli problem z wypłacalnością jest jednorazowy wystarczy, że skontaktujesz się z bankiem w którym posiadasz kredyt i poprosisz o możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. Wiele zadłużeń umożliwia przynajmniej raz w całym okresie spłaty wykorzystać wakacje od regulowania rat. Dzięki temu poradzisz sobie z niewielkimi kłopotami finansowymi i nie narazisz się na opóźnienie w spłacie. Wypełnienie odpowiedniego formularza trwa zaledwie kilka minut i jego wzór otrzymasz w banku lub po zalogowaniu się do swojego internetowego konta.

Wakacje kredytowe często wiążą się z drobną opłatą, którą należy uiścić składając dokument. Jest to koszt związany z rozpatrzeniem wniosku. O pierwszą przerwę w spłacie najczęściej można ubiegać się po 12 miesiącach od zaciągnięcia zadłużenia. Warunkiem jest jednak brak żadnych zaległości i skrupulatne opłacanie wyznaczonych rat, zgodnie z harmonogramem.

Korzystając z wakacji kredytowych nie narażasz się na karę finansową, jaka przewidziana jest za opóźnienie w spłacie raty. Powrót do standardowego spłacania zobowiązania nie powoduje zwiększenia kosztów jakie do tej pory kredytobiorca ponosił. Całkowita spłata pożyczki przebiegać jednak będzie dłużej, o tą ilość rat, które zostały wykorzystane jako przerwa w okresie kredytowania.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj