Decydując się na kredyt gotówkowy musisz mieć świadomość, że jego spłata może trwać nawet kilka lat. Oznacza to, że przez ten okres Twoja sytuacja finansowa może znacznie się zmienić, a Ty wciąż będziesz odpowiadać za zaciągnięte zobowiązanie. Warto zatem wcześniej dowiedzieć się jak poradzić sobie w sytuacji, która uniemożliwi Ci regularną spłatę rat.

Utrata pracy przez jednego z członków rodziny, choroba uniemożliwiająca wykonywanie zawodu lub jakakolwiek sytuacja na którą nie masz wpływu ale będzie miała realny wpływ na wysokość Twoich dochodów, to zagrożenie dla ciągłości w spłacie zobowiązań na jakie się zdecydowałeś. Aby uchronić się przed problemami tego typu warto zdecydować się na ubezpieczenie kredytu. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami, które będą miesięcznie podwyższać ratę pożyczki.

Swoje problemy finansowe zgłoś w banku jeszcze zanim okaże się, że posiadasz zaległości w spłacie kredytu. To szczególnie ważne by zachować wiarygodność kredytobiorcy i uzyskać szybką pomoc od strony instytucji. Jest kilka możliwości, które będą w stanie zapewnić Ci uregulowanie spłaty bez nieprzyjemnych konsekwencji. Wszystko jednak zależy od Twojej indywidualnej sytuacji, a także elastyczności umowy, która została wcześniej zawarta.

Poniżej przedstawiamy Ci kilka możliwości dzięki którym korzystanie z kredytu stanie się bezpieczniejsze. Sprawdź jakie rozwiązanie może pomóc Tobie w przypadku niewypłacalności i na jakie wsparcie ze strony banku możesz liczyć podczas trwania umowy.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj