Zaciągnięcie kredytu gotówkowego zawsze wiąże się z jego spłatą. Dane statystyczne pokazują, że Polacy decydujący się na zobowiązanie finansowe najczęściej zwracają uwagę na czas w jakim uzyskają środki oraz ile będą musieli za tą usługę zapłacić. Bez żadnych wątpliwości można uznać, że to nie okres gdy starasz się o kredyt jest najważniejszy, a okres który poświęcisz na jego spłatę. Przede wszystkim ze względu na miesięczne opłaty, które będą miały znaczny wpływ na domowy budżet, nawet przez kilka lat. Dlatego właśnie tak ważne jest to by wybrać kredyt o jak najniższym całkowitym koszcie i cieszyć się płynnością finansową.

W jaki sposób określić ile rzeczywiście zapłacisz za kredyt? Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzanie RRSO zadłużeń. Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa to wartość oddająca faktyczny koszt kredytu lub pożyczki. Obliczając RRSO bierze się pod uwagę:

  • oprocentowanie nominalne
  • prowizję banku
  • opłatę przygotowawczą
  • dodatkowe opłaty związane z usługami, które konieczne są do zaciągnięcia kredytu (m.in. ubezpieczenie lub korzystanie z rachunku osobistego)

Od czego zależy wysokość oprocentowania zobowiązania finansowego? Na wartość nominalnego oprocentowania wpływ ma, ustalona przez Radę Polityki Pieniężnej, wysokość stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Im niższa stopa lombardowa tym niższe maksymalne oprocentowanie kredytów. Oprocentowanie nominalne nie może bowiem przekraczać czterokrotnej wartości stopy lombardowej NBP i jest to warunek określany przez Prawo Bankowe.

Szczególną uwagę na opłaty okołokredytowe należy zwrócić w przypadku podejmowania decyzji o zawarciu umowy promocyjnej. Wiele banków obniżając część opłat oczekuje większych zysków dzięki dodatkowym kosztom. To łatwy sposób na przyciągnięcie nowych Klientów, którzy zachęceni preferencyjnymi warunkami nie szukają haczyków w umowie z bankiem. Aby mieć pewność, że interesujący Cię kredyt zapewnia atrakcyjne warunki finansowe możesz porównać tę usługę dzięki dostępności rankingu pożyczek na dowolny cel.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj