Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyty konsumenckie często mylone są z usługami dostępnymi w parabankach. Musisz jednak wiedzieć, że pożyczka pozabankowa jest produktem, który znacznie różni się od zobowiązania udzielanego w tradycyjnej instytucji finansowej. Firmy pożyczkowe przede wszystkim udzielają pożyczek na drobne kwoty, a okres ich spłaty nie przekracza kilku miesięcy. Ponadto usługa tego typu wiąże się z wyższym oprocentowaniem oraz dodatkowymi opłatami. Poza oprocentowaniem, prowizją czy opłatą przygotowawczą, firma pożyczkowa może oczekiwać również opłat związanych z obsługą Klienta poza oddziałem firmy, a także obciążyć kosztem wiadomości, które przypominają o terminie spłaty. Umowa zawierana w parabanku nie zawsze zawiera wszystkie istotne informacje o zobowiązaniu, pożyczki tego typu nie są objęte prawem bankowym i podlegają wyłącznie pod prawo cywilne. Bank udzieljąc kredytu jest zobligowany do udzielenia wszystkich niezbędnych wiadomości, przed zawarciem umowy z Klientem.

Należy jednak pamiętać, że usługi te skierowane są do rożnych Klientów. Pożyczka pozabankowa dedykowana jest osobom, które mają problem z uzyskaniem zgody kredytowej w banku. Powodem może być negatywny wpis w BIK, lub brak umowy o pracę. Firma pożyczkowa wymaga minimalnych formalności, a pieniądze wypłacane są często tuż po podpisaniu umowy. Nie oznacza to jednak, że pożyczkobiorca nie będzie sprawdzony w żaden sposób przed otrzymaniem pieniędzy.

Kredyt gotówkowy jest zdecydowanie atrakcyjniejszy dla wszytskich osób, które szukają oszczędności i są w stanie wykazać dobrą historię oraz zdolność kredytową. Do tej pory największym atutem pożyczek parabankowych była szybka wypłata pieniędzy jednak coraz częściej także ten warunek jest podważany ze względu na to, że banki gwarantują wypłatę kredytowanych pieniędzy w coraz krótszym czasie od podpisania umowy. Kredytobiorca może korzystać ze środków finansowych najczęściej w ciągu jednego dnia od ostatniej wizyty w banku.