Kredyty konsumenckie często mylone są z usługami dostępnymi w parabankach. Musisz jednak wiedzieć, że pożyczka pozabankowa jest produktem, który znacznie różni się od zobowiązania udzielanego w tradycyjnej instytucji finansowej. Firmy pożyczkowe przede wszystkim udzielają pożyczek na drobne kwoty, a okres ich spłaty nie przekracza kilku miesięcy. Ponadto usługa tego typu wiąże się z wyższym oprocentowaniem oraz dodatkowymi opłatami. Poza oprocentowaniem, prowizją czy opłatą przygotowawczą, firma pożyczkowa może oczekiwać również opłat związanych z obsługą Klienta poza oddziałem firmy, a także obciążyć kosztem wiadomości, które przypominają o terminie spłaty. Umowa zawierana w parabanku nie zawsze zawiera wszystkie istotne informacje o zobowiązaniu, pożyczki tego typu nie są objęte prawem bankowym i podlegają wyłącznie pod prawo cywilne. Bank udzieljąc kredytu jest zobligowany do udzielenia wszystkich niezbędnych wiadomości, przed zawarciem umowy z Klientem.

Należy jednak pamiętać, że usługi te skierowane są do rożnych Klientów. Pożyczka pozabankowa dedykowana jest osobom, które mają problem z uzyskaniem zgody kredytowej w banku. Powodem może być negatywny wpis w BIK, lub brak umowy o pracę. Firma pożyczkowa wymaga minimalnych formalności, a pieniądze wypłacane są często tuż po podpisaniu umowy. Nie oznacza to jednak, że pożyczkobiorca nie będzie sprawdzony w żaden sposób przed otrzymaniem pieniędzy.

Kredyt gotówkowy jest zdecydowanie atrakcyjniejszy dla wszytskich osób, które szukają oszczędności i są w stanie wykazać dobrą historię oraz zdolność kredytową. Do tej pory największym atutem pożyczek parabankowych była szybka wypłata pieniędzy jednak coraz częściej także ten warunek jest podważany ze względu na to, że banki gwarantują wypłatę kredytowanych pieniędzy w coraz krótszym czasie od podpisania umowy. Kredytobiorca może korzystać ze środków finansowych najczęściej w ciągu jednego dnia od ostatniej wizyty w banku.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj