Najtańsze pożyczki gotówkowe – maleje oprocentowanie


Niskie oprocentowanie zachęca Cię do skorzystania z zobowiązania? Zanim złożysz podpis na umowie sprawdź czy najtańsze pożyczki gotówkowe faktycznie są tak atrakcyjne. Banki na początku marca zmuszone były po raz kolejny dostosować swoje oferty do obniżonych stóp procentowych NBP. By przyciągnąć nowych usługobiorców coraz więcej instytucji decyduje się na promocje i obietnice o najniższym na rynku oprocentowaniu nominalnym. To oczywiście skuteczny sposób na zwiększenie zainteresowania potencjalnych Klientów. Należy jednak z uwagą przyjrzeć się także prowizji, którą zapłacimy decydując się na zadłużenie. Prowizja lub marża, to opłata jaką pobiera bank za samo udostępnienie pożyczki. Ta wartość powinna być dla przyszłego pożyczkobiorcy ważna tak samo jak standardowe oprocentowanie.

Najtańsze pożyczki gotówkowe – RRSO

Prostym sposobem na poznanie kosztów związanych z pożyczką lub kredytem w banku jest ustalenie wartości RRSO. To rzeczywista roczna stopa procentowa, która bierze pod uwagę wszystkie opłaty związane z zobowiązaniem. W spotach reklamowych, a nawet na stronach internetowych instytucji często brakuje podstawowych informacji o dostępnych zadłużeniach. Dlatego warto śledzić na bieżąco strony dedykowane doradztwu finansowemu. Publikowane wiadomości są aktualne, a dostęp do nich jest całkowicie bezpłatny. W łatwy sposób porównasz najtańsze pożyczki gotówkowe i wybierzesz usługę, która Cię zainteresuje.

RRSO pozwoli Ci też zweryfikować poprawność oferty. Jeżeli bank reklamuje swój produkt jako najtańszy na rynku, a wymaga od Klienta wysokiej prowizji, łatwo stracić zaufanie do takiej instytucji. Korzystając z dostępnych narzędzi finansowych zminimalizujesz czas włożony w proces wybierania pożyczki, a także zaoszczędzisz pieniądze, jeżeli wybierzesz konkurencyjny produkt.

Unikaj dodatkowych opłat

Dobra pożyczka będzie oferowała atrakcyjne oprocentowanie, a także minimum kosztów około kredytowych. Jeżeli masz taką możliwość nie decyduj się na zadłużenie, które dodatkowo wymaga skorzystania z innych usług banku, sprawią one, że Twoje miesięczne raty będą wyższe. Dowiedź się czy bank pozwala na wcześniejszą spłatę pożyczki i czy nie oczekuje w takiej sytuacji od Klienta kolejnych opłat. Staraj się zminimalizować wydatki, tak aby w trakcie spłaty zobowiązania nie sprawiało Ci ono kolejnych kłopotów finansowych.

Zobacz także:  Rodzaje kredytów - najważniejsze informacje dla klientów banków

Cenne informacje

Zdobywaj rzetelne wiadomości o produktach i porównuj je ze sobą. Śledź na bieżąco aktualne oferty i nie wahaj się zadawać pytań pracownikom banków. Zawsze czytaj umowę, nawet więcej niż raz, zanim ją podpiszesz. Im więcej dowiesz się o warunkach banku oraz kwestiach związanych z otrzymaniem gotówki, tym łatwiej będzie Ci uniknąć przykrych niespodzianek. Umowa banku musi zawierać w sobie wszystkie najważniejsze informacje. Jeżeli są one dla Ciebie niejednoznaczne zapytaj się konsultanta co dany podpunkt znaczy dla Ciebie jako Klienta. Wiele osób zapomina o uważnym czytaniu dokumentów nie zdając sobie sprawy, że to najłatwiejszy sposób do zawarcia niekorzystnej umowy.

Komentarze zostały wyłączone.