Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy 2014 – co wpływa na koszt kredytu


Od roku możemy cieszyć się wyjątkowo niskim oprocentowaniem zadłużeń w bankach. To zasługa braku zmian w narzuconych przez Radę Polityki Pieniężnej, podstawowych stopach procentowych. Każdy kto z zainteresowaniem śledzi rynek finansowy wie, że skutkuje to zmniejszeniem oprocentowania kredytów – co zapewnia najkorzystniejsze kredyty gotówkowe, a także ma wpływ na niskie odsetki płynące z lokat bankowych. Już wiosną tego roku zapowiedziano, że stopy procentowe a także inflacja czeka nieuchronny wzrost. Jednak coraz więcej analityków finansowych wspomina o tym, że plany te mogą zostać przełożone na dalszy okres.

Kredyt gotówkowy to produkt, który umożliwia zaciągnięcie zobowiązania na dowolny cel i jest najpopularniejszą usługą finansową z jakiej korzystają konsumenci banków w Polsce. Warto jednak zastanowić się co ma wpływ na to ile zapłacimy za komfort uzyskania niezbędnej gotówki.

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy 2014 – za co płaci kredytobiorca

Zaciągając kredyt gotówkowy musimy liczyć się z tym, że za usługę zapłacimy i z pewnością wpłynie to na comiesięczny budżet jakim będziemy dysponować. Nawet najkorzystniejszy kredyt gotówkowy, poza kwotą jaką faktycznie otrzymamy od instytucji, to także dodatkowe opłaty których nie ominiemy chcąc skorzystać z oferty bankowej. Oczywiście jest to nieuniknione i naturalne, gdyż samo zadłużenie ma przynieść wymierny zysk instytucji, która udzieli nam zobowiązania.

Co zatem składa się na koszt kredytu gotówkowego?

Oprocentowanie to czynnik o największym znaczeniu. Wartość odsetek jakie pożyczkobiorca będzie musiał uiścić jest z góry ustanowiona przez bank i najczęściej to także najważniejsza informacja na jaką zwracają uwagę konsumenci. Oferty banków różnią się znacznie pod tym względem i warto porównywać ze sobą usługi korzystając między innymi z aktualnego rankingu kredytów gotówkowych.

Zobacz także:  Kredyt hipoteczny kwiecień 2021

Dodatkowo istotne jest to czy bank pobiera opłatę za udzielenie zobowiązania, tzw. prowizję lub marżę. Obecnie najtańsze kredyty to takie, które mogą zachęcić właśnie brakiem takich kosztów. Coraz więcej instytucji decyduje się na zminimalizowanie w ten sposób kosztów w celu uzyskania nowych konsumentów.

Jeszcze do niedawna aby zaciągnąć kredyt gotówkowy, kredytobiorca musiał założyć rachunek osobisty w banku, co obecnie nie zawsze jest wymagane. Jest to możliwość zmniejszenia kosztów, w przypadku gdy prowadzenie konta generowałoby nieplanowane wcześniej wydatki – nawet jeżeli niewielkie, mające wpływ na całkowity koszt usługi kredytowej.

Ubezpieczenie kredytu może wydawać się korzystnym rozwiązaniem. Banki często oferują zmniejszone oprocentowanie kredytu pod warunkiem, że kredytobiorca zdecyduje się na ubezpieczenie długu. To pozorna oszczędność, która może okazać się znacznie droższym rozwiązaniem. Za ubezpieczenie również zapłacimy i przed podjęciem takiej decyzji warto zastanowić się czy jest to opłacalne.

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy 2014 – czyli jaki?

O tym jaki kredyt będzie dla nas najodpowiedniejszy decydują liczne warunki umowy, które musimy poznać zanim nawiążemy współpracę z instytucją. Uniwersalną cechą kredytu gotówkowego, która będzie korzystna dla każdego usługobiorcy to zdecydowanie najniższy koszt zadłużenia. Najtańsze kredyty gotówkowe gwarantują, że będziemy zadowoleni z usługi nie tylko w momencie otrzymania potrzebnej gotówki, ale również w momencie gdy będziemy ją spłacać. Wybór odpowiedniego zobowiązania jest dlatego niezwykle istotny i nie należy podejmować pochopnych decyzji, które będą miały przykre konsekwencje.

Komentarze zostały wyłączone.