Wyliczenia dla kredytu w wysokości 75.000,00 PLN na okres 60 mies. Zmień

Powyższe wyliczenia raty miesięcznej oraz parametry oferty mogą się różnić od ostatecznej decyzji oraz aktualnej oferty banku. Tym samym, powyższe oferty nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93, z późniejszymi zmianami).

Kredyt samochodowy - podstawowe informacje o zadłużeniu

Kupno samochodu z pomocą kredytu jest jedną z najczęściej wybieranych opcji. Wpływa na to dostępność oferty, a także bardzo korzystne koszty, które pozwalają cieszyć się łatwą spłatą pożyczki. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zanim zdecydujesz się skorzystać z kredytu samochodowego? Zapewniamy ci dostęp do wszystkich informacji, które mogą pomóc ci podjąć decyzję o zadłużeniu. Co zapewnia kredyt samochodowy? Na co musisz uważać jako przyszły kredytobiorca? Dowiesz się tego dzięki naszym bezpłatnym poradom.

Co możesz sfinansować z pomocą kredytu samochodowego?

Kredyt samochodowy jest produktem, który wymaga określonego celu. W jakim celu możesz wnioskować o ten rodzaj kredytu?

Oczywiste jest, że o kredyt samochodowy możesz ubiegać się, chcąc sfinansować kupno samochodu, używanego lub nowego. Oferta pozwala także na kupno samochodu ciężarowego, a także innych pojazdów, takich jak:

  • motorower

  • skuter

  • motorówka

  • statek

  • motocykl

  • quad

Tak jak w przypadku samochodu, każdy z wymienionych pojazdów może być całkowicie nowy, lub sprzedawany z drugiej ręki, zarówno przez osobę niezwiązaną działalnością ze sprzedażą pojazdów, jak i komis, zajmujący się profesjonalnie sprzedażą pojazdów używanych.

Warunki otrzymania kredytu samochodowego

Jakie warunki musisz spełnić, by móc z powodzeniem wnioskować o kredyt na samochód? Kredytobiorca musi być osobą pełnoletnią, mieć zdolność kredytową, określoną na podstawie stałych dochodów, a także dobrą historię wcześniejszych zobowiązań. Bank weryfikuje potencjalnych kredytobiorców, chcąc uniknąć ryzyka finansowego, udzielając kredytu.

Zanim złożysz wniosek o kredyt, koniecznie zadbaj o swoją zdolność kredytową i upewnij się, że nie masz żadnych zaległości w spłacie. Negatywna historia kredytowa może całkowicie uniemożliwić twoje plany związane z otrzymaniem kredytu.

Plusy kredytu samochodowego

Jakie zalety zapewnia kredyt samochodowy? Czego możesz się spodziewać jako kredytobiorca, który ubiega się o takie zadłużenie?

Głównym plusem usługi, jest bardzo niski koszt kredytu. Bank może zaoferować bardzo atrakcyjne warunki umowy ze względu na dokładną weryfikację kredytobiorcy oraz zabezpieczenie kredytu w postaci pojazdu i cesji do jego ubezpieczenia.

Atutem oferty jest szansa rozłożenia spłaty na równe raty, w trakcie długiego okresu kredytowania, co pozwala cieszyć się niewielkimi opłatami. Dzięki atrakcyjnym ratom kredytobiorca nie musi obawiać się problemów finansowych w trakcie spłaty zobowiązania, a decydując się na dłuższy okres kredytowania, dodatkowo zwiększa swoją zdolność kredytową.

Co sprawdzić przed wyborem najlepszego kredytu samochodowego?

Wybór najkorzystniejszego kredytu samochodowego może być bardzo prosty. Warunkiem jest jednak poświęcenie kilku minut swojego wolnego czasu. Nie musisz się jednak martwić wielogodzinnymi wizytami w bankach, czy zdobywaniem wszystkich informacji na własną rękę. Z naszą pomocą dowiesz się wszystkiego o aktualnie dostępnych ofertach i szybko wyróżnisz usługę, która doskonale pasuje do twoich potrzeb.

Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z rankingu kredytów samochodowych, który w bardzo prosty sposób pozwoli ci zapoznać się z dostępnymi usługami oraz ich warunkami. Pamiętaj, że szukając kredytu, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które będą miały największy wpływ na przebieg całego zadłużenia.

Co powinno zwrócić twoją uwagę

Zanim zdecydujesz się na konkretną usługę oferowaną przez bank, koniecznie porównaj warunki dostępnych ofert. Nie tylko przekonasz się, który z kredytów gwarantuje najniższe oprocentowanie, ale będziesz mieć też szansę na sprawdzenie, który bank oferuje usługi dostosowane do twoich indywidualnych potrzeb, szczególnie pod względem spłaty, czy kwoty zobowiązania, która pozwoli ci sfinansować kupno pojazdu.

Weryfikując oferty z pomocą rankingu kredytów samochodowych, zwróć uwagę na całkowity koszt zadłużenia. Zamiast skupiać się na oprocentowaniu, poznasz wszystkie koszty, które będą dotyczyć twojego kredytu. Dzięki temu dużo łatwiej będzie ci zrozumieć, za co płacisz, a także wybrać ofertę, która posiada jak najmniej opłat okołokredytowych.

Najniższy oprocentowanie nominalne kredytu nie zawsze gwarantuje niskie RRSO, a to wartość, która powinna cię interesować, jeśli nie chcesz za zadłużenie płacić, więcej niż musisz. Na RRSO wpływ ma oprocentowanie nominalne kredytu, prowizja, jaką pobiera bank, opłata przygotowawcza, a także ubezpieczenie samego kredytu, jeśli jest wymagane przez instytucję.

Ukryty koszt kredytu?

W przeciwieństwie do usług wielu firm pożyczkowych banki starają się, by warunki dostępnych zobowiązań były zrozumiałe dla potencjalnych klientów. Nie musisz obawiać się dodatkowych opłat, czy niespodziewanego podniesienia raty. Kredyt samochody wyróżnia się atrakcyjnym kosztami i z pewnością pozwoli co cieszyć się kupnem nowego samochodu bez obawy o zbyt wysokie raty.

Przed złożeniem podpisu na umowie postaraj się dokładnie zapoznać z treścią wszystkich dokumentów. Będziesz mieć pewność, że bank nie ukrywa przed tobą żadnych opłat, a ty dobrze wiesz, co składa się na twoją miesięczną ratę i ile ona wynosi.

Dokładnie przecztaj warunki umowy

Mimo zapoznania się z umową masz jakieś wątpliwości względem jej treści? Dokumenty przygotowane przez bank są często mało zrozumiałe przez specjalistyczny język. Nie wstydź się poprosić o pomoc w wyjaśnieniu twoich wątpliwości. Konsultant banku z pewnością będzie w stanie udzielić ci odpowiedzi na wszystkie pytania, tym samym utwierdzając cię w przekonaniu, że wybrany kredyt jest najlepszą opcją.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj