Wyliczenia dla kredytu w wysokości 150.000,00 PLN na okres 72 mies. Zmień

Powyższe wyliczenia raty miesięcznej oraz parametry oferty mogą się różnić od ostatecznej decyzji oraz aktualnej oferty banku. Tym samym, powyższe oferty nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93, z późniejszymi zmianami).

Kredyt konsolidacyjny - podstawowe informacje o usłudze

Kredyt konsolidacyjny jest usługą, która dedykowana jest klientom, którzy posiadają już kilka zadłużeń finansowych i chcą zmniejszyć miesięczny koszt ich spłaty. Konsolidacja zobowiązań pozwala połączyć kilka zobowiązań w jedno, które charakteryzuje się dłuższą spłatą, jednocześnie łatwiejszą do uregulowania, ze względu na korzystniejsze raty.

Kredyt konsolidacyjny zyskuje coraz większą popularność i warto zwrócić na niego uwagę, szczególnie jeśli dotychczasowe zadłużenia stały się utrapieniem i coraz trudniej jest ci spłacać je zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

Kto skorzysta z tej oferty kredytowej?

Masz wątpliwości czy kredyt konsolidacyjny będzie najlepszym rozwiązaniem w twoim przypadku? Twoja sytuacja finansowa uległa zmianie od czasu zawarcia wcześniejszych umów z bankiem? Jest ci coraz trudniej znaleźć środki w miesięcznym budżecie na kilka kosztownych rat kredytów? Dalsze spłacanie zadłużeń może okazać się niemożliwe ze względu na brak odpowiednich środków i narastających wydatków?

Kredyt konsolidacyjny umożliwia spłatę wszystkich kredytów zaciągniętych w bankach, od pożyczek gotówkowych, po kredyt hipoteczny, samochodowy, kredyt pod zastaw, a nawet kartę kredytową. Bank nie umożliwia konsolidacji pożyczek pozabankowych

Wnioskując o konsolidację, musisz dostarczyć informacje o zadłużeniach, które chcesz spłacić i pamiętać o tym, że bank oczekuje od ciebie zdolności kredytowej oraz dobrej historii kredytowej.

Kiedy złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny?

Pamiętaj, że składając wniosek o kredyt konsolidacyjny, musisz spełniać warunki, które pozwolą na wydanie zgody kredytowej. Bank sprawdzi, czy stać cię na spłatę zadłużenia, będzie sprawdzać twoje dochody, a także weryfikować raport przygotowany przez BIK. Dlatego też, w momencie składania wniosku o konsolidację nie możesz mieć zaległości w spłacie swoich zadłużeń. Warto więc wcześniej zdecydować o skonsolidowaniu problematycznych zobowiązań, zanim problemy finansowe okażą się zbyt poważne i uniemożliwią skorzystanie z pomocy finansowej, jaką oferują banki.

Czy kredyt konsolidacyjny jest atrakcyjny pod względem finansowym?

Miesięczny koszt kredytu konsolidacyjnego może być nawet kilkaset złotych niższy niż suma opłat wszystkich zobowiązań, które musi spłacać zadłużony. Głównym powodem obniżenia kosztów po konsolidacji jest wydłużenie terminu spłaty, a także bardzo atrakcyjne oprocentowanie kredytu i brak kosztów okołokredytowych.

Spłata konsolidacji ze względu na długi termin spłaty w ogólnym rozrachunku może być kosztowniejsza niż uregulowanie kredytów zgodnie z pierwotnym harmonogramem, trzeba jednak pamiętać, że miesięczna opłata będzie dużo korzystniejsza i pozwoli na swobodną spłatę kredytu, nawet przy mniejszych dochodach.

Czy kredyt konsolidacyjny wymaga ubezpieczenia?

Kredytobiorca nie jest zobowiązany do skorzystania z ubezpieczenia kredytu konsolidacyjnego. Coraz więcej banków pozwala na skorzystanie z tej oferty bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z tego typu usługami. Warto jednak pamiętać, że usługobiorca, który jest zainteresowany ubezpieczeniem kredytu ma do tego pełne prawo.

Jak poradzić sobie z problemami ze spłatą kredytów?

Osoby, które obciążone są większą ilością zadłużeń, często natrafiają na problemy ze spłatą. Powodów tej sytuacji może być wiele, od straty pracy przez jednego z małżonków, powiększenia rodziny, choroby, większych wydatków związanych z utrzymaniem domu. Zawierając umowę kredytową, ciężko jest przewidzieć problemy finansowe, które mogą niespodziewanie przeszkodzić w spłacie zadłużeń zgodnie z wyznaczonym harmonogramem. Kredyt konsolidacyjny jest jednym z najłatwiejszych rozwiązań, po jakie może sięgnąć kredytobiorca, który chce obniżyć miesięczny koszt swoich zobowiązań. Co jeszcze możesz zrobić, jeśli kolejne raty kredytów stają się coraz bardziej uszczuplać twój budżet?

Wakacje kredytowe - czy mogą pomóc w kryzysowej sytuacji?

Przed zawarciem umowy kredytowej z bankiem warto sprawdzić, czy oferta pozwala na skorzystanie z wakacji kredytowych. To atut, który może uratować przed zaległościami w spłacie związanymi z tymczasowymi problemami finansowymi. Jeśli z powodu choroby musisz przeznaczyć większą część budżetu na leczenie lub na horyzoncie pojawiła się konieczność naprawy samochodu, czy wykupienie jego ubezpieczenia to skorzystanie z wakacji w spłacie przyniesie ci najlepsze rozwiązanie problemu.

Jeśli jednak twoja sytuacja uległa zmianie na dłużej niż miesiąc lub dwa, wakacje kredytowe mogą przynieść tylko tymczasową ulgę, nie pomogą jednak w żaden sposób zmniejszyć faktycznej kwoty spłacanych rat.

Wydłużenie terminu spłaty kredytu

Wydłużenie okresu kredytowania pozwala znacznie obniżyć koszt miesięcznych opłat kredytobiorcy. Na takiej zasadzie działa kredyt konsolidacyjny, oferujący jedną, ale niższą ratę. Jeśli nie chcesz konsolidować swoich zadłużeń, możesz skontaktować się z bankiem, w którym spłacasz swoje zadłużenie i dopytać o możliwość wydłużenia okresu kredytowania.

Przedstaw swoją sytuację finansową pracownikowi banku i zadeklaruj, że chcesz spłacać zobowiązanie, jednak aktualna rata może spowodować, że nie będziesz w stanie wpłacać do banku wymagane kwoty regularnie. Wiele banków, chcąc pomóc swoim klientom, stara się zaproponować korzystniejsze warunki umowy, z niższymi ratami.

To dobre rozwiązanie i sprawdzi się w przypadku osób, które posiadają tylko jedno zadłużenie finansowe.

Zalety kredytów konsolidacyjnych

Co przemawia za tym, by zdecydować się na konsolidację kredytów? Ogromnym atutem oferty jest możliwość połączenia w jedno zobowiązanie nawet kilku, różnych usług finansowych proponowanych przez banki. Kredyt konsolidacyjny pozwala w łatwy sposób obniżyć koszt zadłużeń, w sytuacji, gdy twój budżet uległ znacznemu zmniejszeniu i nie jest to kwestia kilku tygodni, w których twoja płynności finansowa wróci do wcześniejszego stanu.

Rata kredytu konsolidacyjnego może być niższa nawet o kilkaset złotych, względem pierwotnej wartości zobowiązań. Największą zaletą tego zadłużenia jest niski koszt oraz brak opłat okołokredytowych.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj