Wyliczenia dla kredytu w wysokości 200.000,00 PLN na okres 25 l. Zmień

Powyższe wyliczenia raty miesięcznej oraz parametry oferty mogą się różnić od ostatecznej decyzji oraz aktualnej oferty banku. Tym samym, powyższe oferty nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93, z późniejszymi zmianami).

Kredyt hipoteczny - o czym powinien pamiętać kredytobiorca?

Kredyt hipoteczny jest jedną z usług finansowych, z której nie korzysta się na co dzień. To oferta, która pozwala spełnić swoje plany własnym domu lub mieszkaniu, ale jednocześnie to usługa, która posiada największe wymagania względem usługobiorcy. Decydując się na zadłużenie tego typu, warto uzbroić się w cierpliwość i pamiętać o wszystkich dokumentach, które są wymagane przez bank, który udziela takiego zadłużenia.

Jak przygotować się do wnioskowania o kredyt hipoteczny? Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt dla własnych potrzeb? Mamy nadzieję, że z naszą pomocą decyzja o zadłużeniu będzie korzystniejsza, a ty przekonasz się co zrobić, by umowa nie stała się dla ciebie ciężarem.

Dokumenty związane z kredytem hipotecznym

Chcesz dowiedzieć się jakie dokumenty są wymagane w trakcie ubiegania się o kredyt hipoteczny? Warto zwrócić na to wcześniej uwagę i przygotować się do tego, że kredyt będzie wymagać od ciebie przygotowania większej ilości dokumentów niż inne zadłużenia, które wydawane są na podstawie wyciągu z konta, czy osobistego oświadczenia o zarobkach.

Kredyt hipoteczny dotyczy wysokiej kwoty zadłużenia, dodatkowo wiąże ze sobą umową bank oraz kredytobiorcę na długie lata. Warto zadbać o to, by cały okres umowy był korzystny dla usługobiorcy.

Dokumenty potrzebne do uzyskania zgody kredytowej możemy podzielić na trzy grupy. Dokumenty potwierdzające tożsamość klienta wnioskującego o kredyt, w tym dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.

Dokumenty związane bezpośrednio z nieruchomością, czyli wycena nieruchomości, odpis z księgi wieczystej nieruchomości oraz notarialne potwierdzenie własności nieruchomości osoby, która sprzedaje dom lub mieszkanie.

Do ostatniej grupy należą dokumenty związane z finansami. Wyróżniamy dokumenty takie jak zatrudnienie o zarobkach oraz wynagrodzeniu, świadectwo pracy i PIT 37 z ostatniego okres rozliczeniowego.

Co możesz sfinansować z pomocą kredytu hipotecznego?

Zastanawiasz się, jakie jest dokładne przeznaczenie kredytu hipotecznego? Kredyt hipoteczny udzielany jest na bardzo sprecyzowany cel. Oferta dedykowana jest w przypadku:

 • Kupna domu z rynku wtórnego lub pierwotnego

 • Kupna mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego

 • Zakup lokalu użytkowego

 • Kupno działki budowlanej

 • Sfinansowanie budowy domu

Ile kosztuje kredyt hipoteczny?

Wkład własny, zabezpieczenie kredytu hipoteką, a także dokładna weryfikacja kredytobiorcy pozwalają zmniejszyć ryzyko banku do minimum. To ma ogromny wpływ na koszt całego zobowiązania, które pozwala na zdobycie dużego wsparcia finansowego bez martwienia się o wysokie oprocentowanie. Koszt kredytu zależy od stawki WIBOR, która może ulegać zmianie co trzy miesiące, zależnie od decyzji Rady Polityki Pieniężnej. Dodatkowo na koszt kredytu hipotecznego wpływ ma także marża, jaką pobiera bank za udzielenie zadłużenia.

Warto jednak pamiętać, że kredyt hipoteczny jest najtańszym zadłużeniem w ofercie wszystkich banków.

Wybór najlepszego kredytu hipotecznego

Ze względu na ogromną popularność kredytu hipotecznego, to zadłużenie, które dostępne jest we wszystkich bankach działających na krajowym rynku. Konkurencja pozwala na znalezienie oferty najkorzystniejszej dla własnych preferencji, jednak często staje się powodem frustracji, ze względu na konieczność wybrania jednego zobowiązania i trudności z tym związanych.

Nie musisz martwić się swoim brakiem doświadczenia, czy nieznajomością usług finansowych. Pomożemy ci wybrać ofertę, która pomoże ci spełnić twoje marzenia o własnym mieszkaniu, a ty będziesz mieć gwarancję, że to usługa, która zapewnia niezaprzeczalnie najlepsze warunki umowy.

Ranking kredytów hipotecznych

Nie masz pomysłu, w jaki sposób zweryfikować dużą ilość ofert kredytowych? Ranking kredytów hipotecznych ułatwi ci poznanie warunków dostępnych zadłużeń, a także pomoże ustalić, która z ofert jest najatrakcyjniejsza.

Ranking kredytów hipotecznych pozwoli ci zaoszczędzić bardzo dużo czasu, a także pieniędzy, jeśli uda ci się ustrzec przed ofertą, która posiada wyższe koszty.

Zanim zaczniesz porównywać ze sobą oferty kredytowe w rankingu, możesz wypełnić dwa pola, które ułatwią ci porównanie zobowiązań. Przede wszystkim ustal, o jaką kwotę kredytu hipotecznego będziesz się starać, a także okres, przynajmniej orientacyjnie, w jakim czasie chcesz spłacić zadłużenie.

Ustalenie tych szczegółów pozwoli ci sprawdzić oferty dostosowane pod tymi względami do twoich indywidualnych preferencji. Dodatkowo z rankingu zostaną wyeliminowane usługi, które nie gwarantują dostępu do środków finansowych, których potrzebujesz lub terminu spłaty.

Co sprawdzić szukając kredytu hipotecznego?

Przed wybraniem kredytu hipotecznego musisz sprawdzić warunki, które będą miały realny wpływ na zawartą przez ciebie umowę. Wbrew pozorom, to szczegóły, na które wielu klientów nie zwraca uwagi, mogą m.in. zwiększyć koszt kredytu. Dlatego decydując się na zobowiązanie zwróć uwagę na:

 • Stawka WIBOR 3M - to stopa procentowa, na podstawie której ustalane jest oprocentowanie kredytu hipotecznego, wartość ta jest zmienna

 • Marża - pobierana przez bank za udzielenie zadłużenia

 • Produkty cross sell - są to produkty oferowane przez bank i wymagane w procesie udzielenia zgody kredytowej, może to być konto osobiste lub karta kredytowa

 • Opłata przygotowawcza

 • Ubezpieczenie hipoteki od zdarzeń losowych

 • Polisa na życie dla kredytobiorcy

Wszystkie te warunki będą miały ogromny wpływ na to, ile kosztować będzie kredyt hipoteczny. Jednak korzystając z naszej pomocy, możesz mieć pewność, że zapoznasz się z wszystkimi istotnymi warunkami, a twoja decyzja o kredycie będzie dobrze przemyślana, nawet jeśli nie masz doświadczenia w korzystaniu z usług finansowych proponowanych przez banki.

Czy wysłanie wniosku o kredyt hipoteczny jest bezpieczne?

Po skorzystaniu z rankingu kredytów hipotecznych chcesz skontaktować się bezpośrednio z bankiem, ale nie masz czasu, by umówić się na wizytę w placówce? Możesz za pośrednictwem naszej strony wysłać wypełniony formularz, dzięki któremu pracownik banku skontaktuje się z tobą w ciągu kilkunastu minut. Zapewniamy, że to całkowicie bezpieczne, a wysłanie wniosku nie zobowiązuje do podpisania umowy.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj