Kredyt gotówkowy - Ranking kredytów gotówkowych

Na czym polega kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to zdecydowanie najbardziej popularna i uniwersalna oferta bankowa. Znaleźć można ją w każdym banku, choć warunki będą się różnić w zależności od wyboru konkretnej propozycji. Na co dokładnie można wydać pozyskane w ten sposób pieniądze? Co to jest kredyt gotówkowy?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że kredyt gotówkowy wypłacany jest w gotówce, stąd też jego nazwa. Nie oznacza to jednak, że całą kwotę otrzymasz wyłącznie do ręki. Oczywiście możesz poprosić o wypłatę środków, lecz równie dobrze możliwy jest także przelew. 

Co równie istotne, a może i najważniejsze, to fakt, że kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć na dowolny cel, banki nie stawiają pod tym względem żadnych ograniczeń. Możesz więc w ten sposób sfinansować remont, zakup auta, wymarzone wakacje czy nawet wydać wszystko na codzienne przyjemności lub spłatę bieżących zobowiązań.

W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego nie masz co liczyć na pożyczkę w wysokości 300-400 tys. złotych. Kredyt gotówkowy na 300 tys. nie jest dostępny. Dlaczego? Jego limit nakłada Ustawa o kredycie konsumenckim i wynosi on 255 550 zł. Kwota ta jest więc bardzo szczegółowa. Rzadko kiedy znajdziesz bank, który Ci ją zaproponuje. Najczęściej dostępny jest maksymalny kredyt gotówkowy na 150 tys., nieco rzadziej nawet na 200 tysięcy. Dane bankowe pokazują jednak, że zdecydowanie większą popularnością cieszy się kredyt gotówkowy na 50 tys. i kredyt gotówkowy na 30 tys.  Nie tylko kwota kredytu gotówkowego jest ograniczona, ale i jego okres spłaty. Maksymalny to 10 lat.

Jakie warunki trzeba spełnić żeby zdobyć kredyt gotówkowy?

Zastanawiasz się, ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy? Nie ma na to pytanie jednej, dobrej odpowiedzi. Najczęściej brzmi ona – to zależy. A od czego dokładnie? Przede wszystkim od kwoty kredytu, o jaką wnioskujesz, ale i wybranego okresu kredytowania. 

Warunki przyznania kredytu gotówkowego nie są może tak restrykcyjne, jak w przypadku kredytu hipotecznego, niemniej posiadane zdolności kredytowej jest niezbędne. To logiczne, że jeśli wnioskujesz o pożyczkę w wysokości kilku tysięcy złotych, to wystarczy niewielka zdolność kredytowa. W takim przypadku zarabiając nawet 2500 złotych miesięcznie, możesz liczyć na otrzymanie kredytu gotówkowego. Zupełnie inaczej przedstawia się już kwestia kredytu gotówkowego na 150 tys. przy takich zarobkach. Najpewniej nie będzie on wówczas możliwy do uzyskania.

Co jeszcze musisz wiedzieć o wnioskowaniu o kredyt gotówkowy? Kredyt gotówkowy dla zadłużonych także nie jest dostępny. Poza zdolnością kredytową bank sprawdza też historię kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim weryfikację w bazach dłużników, w tym w BIK. Jeśli masz więc niespłacone zadłużenie, którego rat nie regulujesz od jakiegoś czasu, to w oczach banku nie będziesz wiarygodnym kredytobiorcą. Najpewniej Twój wniosek kredytowy w takiej sytuacji zostanie odrzucony. A jak wygląda kwestia kredytu gotówkowego bez zaświadczeń? Bank najczęściej wymaga przedstawienia zaświadczenia o zarobkach lub zatrudnieniu. Niekiedy jednak miejsce zaświadczeń zastępuje wyciąg z konta z ostatnich 3 lub 6 miesięcy. Zdarza się także, że bank oferuje po prostu kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Aby móc skorzystać z takiej oferty najczęściej trzeba jednak wnioskować o kredyt w banku, w którym masz rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy.

Jak wziąć kredyt gotówkowy online?

Jak wziąć kredyt gotówkowy przez internet i czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście. Obecnie bankowość internetowa jest bardzo rozwinięta, dlatego niemal każdy bank udostępnia możliwość składania wniosków kredytowych online. Co więcej, bywa że można to zrobić także w specjalnej aplikacji bankowej. Wystarczy więc już kilka minut, aby złożyć wniosek kredytowy. To bardzo proste.

Co dokładnie musisz zrobić? Podstawa to wybór oferty, która Cię interesuje, a następnie wypełnienie wniosku online. Musisz podać w nim wszystkie niezbędne informacje, a następnie go zatwierdzić. Zapewne konieczne będzie dołączenie skanu dowodu osobistego lub też zaświadczenia o dochodach. I to już niemal wszystko. Pozostaje przesłać wniosek i czekać na decyzję. Ta może zostać wydana nawet w ciągu 15 minut. Jeśli tak się stanie, to pieniądze trafią na Twoje konto najpóźniej następnego dnia roboczego.

Nieco trudniej uzyskać kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach. Nie jest to jednak niemożliwe. Musisz jedynie poszukać takich ofert w bankach. Licz się też z tym, że kwota takiego kredytu gotówkowego będzie mocno ograniczona.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy?

Znalezienie kredytu gotówkowego nie jest trudne. Obecnie każdy bank ma taką ofertę. Co innego, znaleźć oferty, a wybrać spośród nich najlepszą. To już zadanie o wiele bardziej skomplikowane. Do porównania jest przecież tak wiele propozycji. Co więcej, część z nich ma zupełnie inne warunki dla nowych, a inne dla stałych klientów. Ponadto, aby skorzystać z wybranych propozycji, nierzadko trzeba spełnić dodatkowe wymagania. Jak się w tym wszystkim nie pogubić? Z pomocą przychodzi porównywarka kredytów gotówkowych. Dzięki niej szybko sprawdzisz wiele ofert bez konieczności odwiedzania każdego banku. Sprawdź jednak, czy ma ona aktualne informacje. Najlepiej wejdź na ranking kredytów gotówkowych 2022.

Jak działa ranking kredytów gotówkowych?

Rankingi tego typu pozwalają wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy. Jak to możliwe? Ich zasada działania jest dość prosta. Przedstawiają po prostu najważniejsze parametry kredytu i pozwalają je uszeregować. Ponadto, możliwe jest filtrowanie ofert po konkretnych parametrach. Zanim jednak zaczniesz sprawdzać oferty, podaj jaka kwota i okres kredytowania Cię interesuje. Wówczas zobaczyć aktualne propozycje bankowe. Co dokładnie możesz sprawdzić w takiej symulacji kredytu gotówkowego? Będzie to przede wszystkim oprocentowanie, marża banku, prowizja, RRSO, a także całkowita kwota, jaką będziesz mieć do spłaty. Wszystkie te informacje otrzymasz w kilka sekund, po uzupełnieniu wymaganych danych. Widzisz, jakie to proste? Zawsze możesz też przejść na stronę wybranego banku i sprawdzić, czy aby na pewno dana oferta jest aktualna i czy możesz z niej skorzystać.

Na co zwrócić uwagę korzystając z rankingu kredytów gotówkowych?

Bardzo wielu kredytobiorców podczas sprawdzania i porównywania kredytów gotówkowych zwraca uwagę głównie na oprocentowanie. To błąd. Oczywiście ten parametr ma duże znaczenie dla łącznych kosztów Twojego kredytu, niemniej nie zawsze mniejsze oprocentowanie będzie najbardziej korzystne. Jak to możliwe? Może się okazać, że chociaż bank oferuje niskie oprocentowanie, to z kolei pobiera wysoką prowizję za udzielenie kredytu bądź też nalicza wysoką marżę. W jeszcze innych przypadkach niskie oprocentowanie może być dostępne pod warunkiem wykupienia dodatkowego ubezpieczenia czy też posiadaniu konta w danym banku. Zawsze warto dokładnie zapoznać się z całą ofertą, a ponadto porównywać je głównie poprzez RRSO.

Miej też na względzie, że coraz więcej banków oferuje kredyt gotówkowy bez prowizji. To z pewnością ciekawa oferta. Sama prowizja 0% nic jednak nie znaczy, gdy RRSO jest wysokie.  Pamiętaj też, że niekiedy kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem jest korzystniejszy od kredytu ze zmiennym oprocentowaniem. Nie podlega on wahaniom rynkowym i nie wpływają na niego zmiany stóp procentowych. Obecnie jednak taka oferta dostępna jest tylko w nielicznych bankach.

Gdzie wziąć kredyt gotówkowy w 2022 roku?

Najlepiej tam, gdzie zapłacisz jak najmniej. Po co masz przepłacać, jeśli nie musisz? To wydaje się oczywiste, w praktyce jednak nie tak łatwo dowiedzieć się, gdzie rzeczywiście zapłacisz najmniej. Z pomocą przychodzą doradcy kredytowi, którzy są w stanie porównać za Ciebie wiele ofert i przedstawić Ci te, które okazują się najbardziej korzystne. Skorzystanie z takich usług nie zawsze jest konieczne. Czasami wystarczy ranking bankowych kredytów gotówkowych. Zwróć tylko uwagę, czy przedstawia on aktualne oferty. Każdą ofertę możesz też sprawdzić w kalkulatorze kredytu gotówkowego.

Gdzie wziąć kredyt gotówkowy w 2022 roku? Który bank ma atrakcyjna ofertę? Wiedz, że na bieżąco się one zmieniają. Banki często wprowadzają promocyjne oferty, które mają określoną datę ważności. Nierzadko można tak znaleźć atrakcyjny kredyt gotówkowy w ING czy też kredyt gotówkowy w mBanku. To nie jedyne miejsca, w których możesz szukać taniego kredytu. Na jakie oferty zwrócić jeszcze uwagę? Sprawdź chociażby kredyt gotówkowy w PKO czy kredyt gotówkowy w Santander.

W rankingach różnego rodzaju porównywarek w top 3 bardzo często znajduje się też kredyt gotówkowy Millennium i kredyt gotówkowy banku Pekao. A to nadal nie wyczerpuje wszystkich możliwości. Pozostaje jeszcze przecież kredyt gotówkowy w Alior Banku czy oferta kredytu gotówkowego w BNP Paribas. Jak widzisz, można by tak długo wymieniać. Odwiedzenie stron internetowych wszystkich tych banków i spisanie parametrów kredytów to proces czasochłonny. Porównywarka kredytowa na szczęście Cię w nim wyręczy.

Wady i zalety kredytu gotówkowego

Czy warto teraz brać kredyt gotówkowy? A jeśli nie teraz, to kiedy? Nikt nie bierze kredytu gotówkowego, jeśli go nie potrzebuje. Pytanie więc, czy brać go teraz nie wydaje się do końca zasadne. Z pewnością wysokie stopy procentowe nie mają aż tak dużego odzwierciedlenia w wysokości rat kredytów gotówkowych, jak w przypadku kredytów hipotecznych. 

Kredyt gotówkowy bez wątpienia ma wiele zalet. Po pierwsze możesz go przeznaczyć na dowolny cel, a po drugie dostępna jest wysoka kwota kredytowa, bo wynosząca nawet 200 tys. Ponadto, jego spłatę możesz rozłożyć na 10 lat. A jakie wady ma taki kredyt? Oprocentowanie kredytów gotówkowych jest wyższe niż hipotecznych. Często też aby móc liczyć na korzystne warunki, trzeba spełnić dodatkowe wymagania. Co więcej kredyt gotówkowy bez BIK nie jest dostępny. Osoby zadłużone nie mają więc co na niego liczyć.  Niemniej, tani kredyt gotówkowy online jest możliwy do uzyskania. Wystarczy skorzystać z porównywarki kredytowej i wybrać ofertę z najniższym RRSO.

OSTATNIO NA BLOGU