Kredyty gotówkowe – zmiany w ofertach po decyzji RPP


Po decyzji RPP kredyty gotówkowe mają rekordowo niskie oprocentowanie nominalne. To idealny moment na to by zdecydować się na do tej pory odkładany remont czy inny wydatek. Za zobowiązanie zapłacisz teraz mniej niż jeszcze miesiąc temu. Osoby, które szukają tanich pożyczek mają szansę na to by spełnić swoje plany bez konieczności wydawania wielu pieniędzy na wysokie odsetki.

Jeżeli chcesz uzyskać korzystne zadłużenie nie sugeruj się wyłącznie oprocentowaniem nominalnym. Choć to istotny czynnik z pewnością warto zwracać uwagę również na pozostałe opłaty, które będą miały faktyczny wpływ na to ile zapłacisz za usługę z jakiej skorzystasz. By mieć pewność, że kredyty gotówkowe, które Cię interesują są tymi najtańszymi porównuj ich całkowity koszt. W tym celu bierz pod uwagę RRSO, które łączy wszystkie najważniejsze koszta związane z udzielonym zobowiązaniem.

Rada Polityki Pieniężnej obniżyła referencyjną stopę procentową do wartości 1,50%. Kredytobiorcy mogą zatem skorzystać, szczególnie jeżeli decydują się na pożyczkę lub kredyt na wyższą kwotę pieniędzy. Znacznie bardziej odczują bowiem zmniejszone odsetki. Jednak nawet niewielkie zadłużenie będzie obecnie kosztować mniej, warunkiem jest jednak wybranie usługi, która nie wiąże się z wysokimi opłatami dodatkowymi.

Kredyty gotówkowe – najnowszy ranking Marzec 2015

BankOprocentowanieOkres spłatyDodatkowe informacje
Getin Bank:application_kredyt-na-wyciag-z-konta:8,00%8 latBez konieczności zakładania rachunku osobistego, możliwość złożenia wniosku online, szybka decyzja kredytowa, maksymalna kwota pożyczki 200 000 złotych
BNP Paribas8,90%7 latBank nie wymaga od kredytobiorcy założenia konta, możliwość wnioskowania o kredyt online, decyzja kredytowa w ciągu kilkunastu minut, maksymalna kwota zadłużenia 150 000 złotych
ING Bank Śląski:application_pozyczka-gotowkowa-ing:9,50%8 latKredytobiorca nie jest zobowiązany do założenia rachunku w ING Banku Śląskim, bank oferuje możliwość złożenia wniosku dzięki bankowości internetowej, decyzja kredytowa dostępna w kilkanaście minut, maksymalna kwota pożyczki to 160 000 złotych

Prognozy na najbliższe miesiące

Po marcowej obniżce stóp procentowych rynek nie przewiduje aby rada w ciągu najbliższych miesięcy zdecydowała się na kolejne zmiany. Aktualnie specjaliści oczekują na działania, które będą miały na celu przywrócenie wyższej wartości stóp, nastąpi to jednak dopiero gdy złoty zdoła się umocnić, a deflacja ustąpi miejsca inflacji. Przewiduje się zatem, że rekordowo niskie oprocentowanie pozostanie niezmienne nawet przez kilka najbliższych kwartałów.

Zobacz także:  Sierpień 2018 - czy możemy spodziewać się podwyższenia stóp procentowych?

Jako kredytobiorca możesz zyskać

Zawierając umowę kredytową właśnie teraz, możesz zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych miesięcznie. Choć to teoretycznie niewielka suma, w ogólnym ujęciu całego okresu spłaty będzie to znaczna kwota, której nie wpłacisz na rachunek instytucji finansowej. Łatwo zatem zauważyć, że być może to właśnie najkorzystniejszy moment na to by zdecydować się na zaciągnięcie kredytu bądź pożyczki gotówkowej.

Komentarze zostały wyłączone.