Kredyty gotówkowe – jak zyskać wyższą zdolność kredytową?


Kredyty gotówkowe są często jedynym sposobem by uzyskać brakujące pieniądze. Naprawa samochodu, remont, kupno mebli czy sprzętu. Wydatków jest coraz więcej, w przeciwieństwie do pieniędzy. Jednak nawet zdobycie kredytu, który posiada uproszczone formalności wymaga odrobiny wiedzy. Przede wszystkim pamiętaj, że bank nie udzieli zadłużenia każdej osobie. Kredyt dla banku jest ryzykowną inwestycją, dlatego też instytucje finansowe sprawdzają wszystkich Klientów. Choć obecnie by uzyskać zadłużenie nie trzeba przygotowywać szeregu dodatkowych dokumentów, banki nadal sprawdzają historię oraz zdolność kredytową wnioskodawcy.

Zdolność kredytowa – dlaczego jest tak ważna?

Zanim bank wyda decyzję o tym czy udostępni Ci kredyt lub pożyczkę, Twoja zdolność kredytowa będzie najważniejszym z czynników jaki zostanie sprawdzony. Na tej podstawie bank określi czy jesteś w stanie opłacać miesięczne raty zadłużenia i jaka kwota kredytu w Twoim przypadku nie będzie problematyczna. Aby obliczyć zdolność kredytową należy wziąć pod uwagę uzyskiwane dochody, a także inne zobowiązania finansowe jakie posiada potencjalny kredytobiorca.

Posiadając dobrą zdolność, bank zmniejsza swoje ryzyko kredytowe i chętniej udziela nawet wysokiego zobowiązania. Dlatego zanim złożysz wniosek możesz odpowiednio zadbać o to by Twoja zdolność kredytowa prezentowała się dużo lepiej. To wyjątkowo istotne jeżeli interesują Cię kredyty gotówkowe o wyższej wartości.

Co zrobić by zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Wystarczy kilka prostych czynności, które pomogą Ci złożyć wnioski w bankach które oferują kredyty gotówkowe, które spełniają Twoje wymagania. Poniżej propozycje, które mogą znacznie pomóc Ci przejść przez wszystkie procedury banków.

Zobacz także:  Najtańszy kredyt na rynku - jak wykorzystać ranking kredytów gotówkowych?

1. Spłać wcześniejsze zadłużenia

Jeżeli nadal spłacasz raty lub posiadasz kartę kredytową bank pomniejszy Twoją zdolność o wartość tych zobowiązań. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nawet jeżeli nie korzystają z karty kredytowej właśnie w ten sposób bank potraktuje to, że mają oni taką możliwość. Jeżeli masz zatem taką okazję zanim zaczniesz ubiegać się o kredyt, spłać zobowiązania i zakończ umowę z bankiem o kartę. Po spłaceniu zadłużenia dodatkowo Twoja zdolność wzrośnie ze względu na dobrą historię kredytową.

2. Wydłuż okres spłaty

Im dłuższy termin na jaki możesz rozłożyć raty swojego zobowiązania tym wyższa Twoja zdolność kredytowa. Termin w jakim zobowiązujesz się do spłaty zadłużenia ma bezpośredni wpływ na wysokość miesięcznych opłat. Dlatego wybierając maksymalny okres kredytowania możesz ubiegać się także o wyższą kwotę kredytu. Masz wtedy znacznie większe szanse na pozytywną decyzję banku.

3. Wybierz równe raty

Bank obliczając Twoją zdolność finansową bierze pod uwagę pierwszą ratę jaką będziesz spłacać. Oznacza to, że decydując się na raty równe będzie ona niższa niż w przypadku rat malejących.

4. Dobra historia kredytowa

Jeżeli do tej pory swoje zobowiązania spłacałeś w terminie bank z pewnością to doceni. Klienci, którzy są wiarygodnymi kredytobiorcami mają dużo większe szanse na to by otrzymać kredyt o który się ubiegają. W wielu przypadkach kredytobiorcy, którzy posiadają bardzo dobrą historię kredytową mogą liczyć na dodatkowe obniżki m.in. oprocentowania nominalnego lub prowizji jaką pobiera bank za udzielenia zadłużenia.

Komentarze zostały wyłączone.