Kredyty gotówkowe – czego unikać?


Kredyty gotówkowe są produktami, po które Polacy sięgają coraz chętniej. Z badań rynku wynika, że już co trzeci dorosły Polak posiada zadłużenie finansowe. Coraz większą liczbę tych zobowiązań stanowią właśnie pożyczki i kredyty na dowolny cel. To zobowiązanie, które pozwoli Ci zdobyć pieniądze niezależnie od tego na co chcesz je przeznaczyć. Możesz wydać je na remont, wycieczkę, a jeżeli masz taką potrzebę także na bieżące wydatki. Minimum formalności i krótki czas w którym uzyskasz pieniądze to największe atuty tych usług. W porównaniu do innych zobowiązań dostępnych w bankach, kredyty gotówkowe wyróżniają się bowiem duża elastycznością i licznymi udogodnieniami wobec konsumentów.

Kredyty gotówkowe to jednak także wydatki – każdy kredytobiorca musi pamiętać, że za dodatkową gotówkę w swoim portfelu zapłaci i o więcej niż pierwotnie otrzyma. Możesz jednak zminimalizować swoje wydatki i postarać się o to by spłata pożyczki nie była uciążliwa, a wręcz przeciwnie, przebiegała bez najmniejszego problemu. W tym artykule podpowiemy Ci jak dobrze analizować porównanie ofert kredytów, czytać umowę z bankiem i czego unikać by nie stracić.

Zbieraj informacje o kredytach

Nie musisz godzinami przeglądać stron banków lub rozmawiać z doradcami w każdej placówce. Nie oznacza to jednak, że wiedzy nie można zdobyć inaczej. Porównanie produktów możesz bez problemu znaleźć m.in. na naszej stronie internetowej. To ułatwi Ci znacznie podjęcie decyzji i przede wszystkim uświadomi jakie kredyty gotówkowe aktualnie dostępne są w bankach. Wiedząc jakie wiadomości powinny interesować Cię w szczególności, skupisz się na nich i będziesz w stanie samodzielnie porównać mając na uwadze własną sytuację finansową i konkretne potrzeby. Kredytobiorcy zawsze zwracają uwagę na oprocentowanie nominalne pożyczek. To oczywiście najważniejszy z czynników, który ma bezpośredni wpływ na koszt jaki poniesie zadłużony. Aby jednak nie zapłacić więcej niż to konieczne warto dowiedzieć się także:

  • ile wynosi prowizja zadłużenia
  • czy bank pobiera opłatę przygotowawczą
  • czy konieczne jest ubezpieczenie zobowiązania
  • o jaką kwotę możesz się ubiegać
  • jaki jest maksymalny okres spłaty
  • czy wymagane jest skorzystanie z innych usług banku
Zobacz także:  Kredyt gotówkowy ze złą historią kredytową - czy znajdziesz usługę dla siebie?

Znając wszystkie te warunki będziesz mieć pewność, że nie podpiszesz umowy, która zawiera w sobie jakiekolwiek haczyki.

Tego się wystrzegaj

Kredyty gotówkowe z niskim oprocentowaniem nominalnym ale szeregiem wysokich dodatkowych opłat? Możesz mieć pewność, że promocja tego typu wynika tylko z konieczności zdobycia nowych Klientów, Ty zapłacisz tyle samo lub nawet więcej – szczególnie jeżeli nie dowiesz się wcześniej jakie koszty rzeczywiście poniesiesz.

Zawsze czytaj uważnie umowę z bankiem. To w jaki sposób jest skonstruowana dużo powie Ci o samej instytucji. Jeżeli dokumenty są dla Ciebie niejasne, a dodatkowo zawierają wiele podpunktów o których wcześniej nie było mowy – nie podpisuj jej. Staraj się wyjaśniać wszystkie wątpliwości i pamiętaj, że złożenie podpisu na dokumentach oznacza, że przyjmujesz ich treść i zgadzasz się z nimi.

Unikaj kredytów gotówkowych, które wymagają od Ciebie skorzystania z innych usług banku. Tym sposobem nie tylko zwiększysz koszt zadłużenia ale także uzależnisz się w pewien sposób od instytucji.

Komentarze zostały wyłączone.