Kredyt na samochód używany – kto może starać się o kredyt na używany samochód i gdzie warto złożyć wniosek?


Kredyt na samochód używany jest popularną ofertą, z której chętnie korzysta wielu Polaków. Kupno samochodu wiąże się z wysokim jednorazowym wydatkiem, na który nie stać wielu osób, a mimo to, decydują się oni na skorzystanie z usług, które mają w takiej sytuacji szansę rozwiązać ten problem i umożliwić kupno używanego lub nowego samochodu.

Kredyt na samochód używany różni się od kredytu, jaki zaoferowany zostanie w przypadku kupna nowego samochodu osobowego z salonu, nie należy jednak martwić się gorszymi warunkami oferty.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto skorzystać z kredytu na samochód używany, a do tego chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tej ofercie banku, zachęcamy do dalszej lektury.

Kredyt na samochód używany – co to jest?

Kredyt na samochód używany to jedna z opcji jaką może wybrać klient banku, który chce z pomocą instytucji sfinansować kupno używanego pojazdu. Warto pamiętać, że kredyt będzie w stanie pokryć wydatek zarówno w salonie, komisie, a także w przypadku kupna pojazdu od osoby prywatnej.

Kredyty samochodowe choć cieszą się powodzeniem wśród Polaków, nie są dostępne we wszystkich bankach, oferta przedstawia jednak bardzo korzystne warunki, dzięki czemu gwarantuje korzystne raty i długi okres spłaty.

Decydując się na kredyt samochodowy, należy pamiętać, że bank będzie stawiał klientowi warunki, trzeba zatem pamiętać, że niezbędna jest dobra historia kredytowa, a także wysoka zdolność kredytowa, potwierdzona z pomocą zaświadczenia od pracodawcy o zarobkach.

Kredyt samochodowy różni się od świetnie znanego kredytu gotówkowego. Klient banku musi pamiętać, że środki przeznaczone na kupno pojazdu nie trafią na jego konto, a zasilą od razu konto sprzedawcy pojazdu. Co więcej, bank wymagać będzie zabezpieczenia spłaty kredytu. Najczęściej do momentu spłaty kredytu samochodowego bank będzie współwłaścicielem pojazdu. Warto także pamiętać, że nawet kredyt na samochód używany wymagać będzie wykupienia dodatkowego ubezpieczenia AC, którego cesja zostanie przypisana do banku.

Zobacz także:  Kredyt na 350 tys. jakie zarobki?

Kredyt na samochód używany – czy bank sfinansuje takie zakupy?

Kredyt na samochód używany to oferta, którą bez trudu można znaleźć w ofercie banku. Kredyt samochodowy z zasady można wykorzystać zarówno na zakup używanych pojazdów jak i tych nowych, prosto z salonu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że bank będzie miał warunki związane bezpośrednio z pojazdami używanymi. Kredyt na samochód udzielany jest w przypadku pojazdów, które nie przekroczyły jeszcze 10 lat od daty produkcji, oczywiście wyjątkiem są samochody zabytkowe.

Kredyt na samochód używany – dla kogo?

Kredyt na samochód używany dedykowany jest klientom którzy:

– ukończyli 18 rok życia;

– mają stałe zatrudnienie i mogą potwierdzić źródło swoich zarobków;

– mają wystarczająco wysoką zdolność kredytową;

– mają dobrą historię kredytową.

Obawiasz się, że bank może odrzucić Twój wniosek o kredyt na samochód używany? Warto zatem rozważyć możliwość zaciągnięcia kredytu z poręczycielem lub zdecydować się na kredyt gotówkowy, który pomoże Ci uzyskać szybki dostęp do dodatkowych pieniędzy.

Kredyt na samochód używany – ile kosztuje?

Kredyt na samochód używany to bardzo atrakcyjna oferta finansowa, która ze względu na zabezpieczenie spłaty i niskie ryzyko kredytowe, jest w stanie zapewnić wyjątkowo korzystne warunki, w tym niskie oprocentowanie, a także brak wysokich opłat pozaodsetkowych.

Zanim wybierzesz odpowiednią ofertę, sprawdź nasz aktualny ranking kredytów samochodowych i przekonaj się, ile kosztować Cię będzie kredyt na używany samochód. Aktualnie klienci banków mogą liczyć na doskonałe warunki umowy, m.in. ze względu na rekordowo niskie stopy procentowe NBP. Decydując się na kredyt na samochód warto jednak pamiętać, by dokładnie zapoznać się z RRSO umowy.

Kredyt na samochód używany – gdzie wnioskować o kredyt na używane auto?

Gdzie złożyć wniosek o kredyt na samochód używany? Polecamy trzy oferty, które zapewniają bardzo atrakcyjne warunki i gwarantują elastyczny okres spłaty bez zbędnych kosztów.

Zobacz także:  Kredyt 100 tys. jakie zarobki?

Pożyczka samochodowa w Citi Banku Handlowym, gwarantuje RRSO w wysokości 9,22%. Kredyt samochodowy w BNP Paribas zapewnia RRSO w wysokości 10,46%. Ostatnią z polecanych przez nas ofert jest Mini ratka na dowolny cel w PKO PB, która zapewnia RRSO w wysokości 13,97%.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia aktualnego rankingu i porównywania ofert przed wypełnieniem i wysłaniem wniosku o kredyt na samochód.

Komentarze zostały wyłączone.