Kredyt na 350 tys. jakie zarobki?


Kredyt na 350 tys. to jedno z najpopularniejszych zobowiązań bankowych. Z reguły jest to kredyt hipoteczny, który jest brany w celu nabycia nieruchomości, chociaż należy wspomnieć, że o takiej wartości może być również kredyt gotówkowy. Dowiedz się, ile trzeba zarabiać, żeby wziąć kredyt 350 tys. i jakie inne warunki muszą zostać spełnione, aby bank wydał decyzję pozytywną.

Jakie warunki należy spełnić, ubiegając się o kredyt na kwotę 350 tys.?

Zastanawiasz się, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt na 350 tysięcy złotych? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ wiele zależy od indywidualnej polityki, jaką prowadzi każda instytucja bankowa. Dużo zależy również od Twojej zdolności kredytowej, w tym od zarobków, jakie generujesz. Ponadto, warunki, które trzeba spełnić, aby rozpocząć współpracę z bankiem będą inne w zależności od rodzaju zobowiązania kredytowego. Nieco łagodniejsze są w przypadku kredytu gotówkowego, chociaż to kredyt hipoteczny może wykazywać lepsze warunki, ponieważ bank zyskuje dodatkowe zabezpieczenie w postaci nieruchomości.

Jak zaciągnąć kredyt na 350 tys. zł? Przede wszystkim zdecyduj się na konkretny produkt bankowy, a później porównaj co najmniej kilka konkurencyjnych propozycji. Skorzystaj z rankingów kredytowych oraz kalkulatorów kredytów na 350 tys. i sprawdź, czy Twoja zdolność kredytowa jest wystarczająca, aby ubiegać się o takie zobowiązanie. Dopiero wtedy złóż wniosek do banku wraz z niezbędnymi dokumentami. Musisz wiedzieć, że na Twoją zdolność kredytową wpływają nie tylko zarobki. Znaczenie ma też forma zatrudnienia, koszty stałe oraz historia kredytowa. Jeśli masz długi, bank nie podejmie z Tobą współpracy.

Zobacz także:  Zwiększ swoje szanse na kredyt gotówkowy

Ile kosztuje kredyt na 350 tys. zł?

Weź pod uwagę, że banki zarabiają na kredytach, dlatego dokonaj kalkulacji, która wskaże Ci, jakie koszty będzie generować kredyt 350 tys. Ile trzeba oddać do banku? W skład każdej raty wejdą przecież odsetki, instytucje bankowe pobierają też prowizje, a kredytobiorca zobowiązany jest do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. RRSO, to wskaźnik, który wskazuje na całkowite opłaty, jakie musi ponieść kredytobiorca w związku z tego rodzaju współpracą z bankiem.

Wciąż interesuje Cię kredyt 350 tys. Jaka rata będzie konieczna do spłaty w takim przypadku? To zależy nie tylko od dodatkowych opłat, jakie narzuci bank. Pamiętaj, że wysokość miesięcznych rat jest zależna także od okresu współpracy z instytucją bankową. Im krótszy jest okres kredytowania, tym raty będą większe.

Najlepiej wpisz w wyszukiwarkę hasło typu „Kredyt 350 tys. kalkulator”, aby wyliczyć całkowite opłaty. Kalkulator oszacuje również Twoją zdolność kredytową. Z reguły takie zobowiązania zaciągane są na 20 lub 30 lat. Wpisz „kredyt 350 tys. na 30 lat jaka rata” lub „kredyt 350 tys. na 20 lat jaka rata”, aby sprawdzić, jaki okres współpracy z bankiem będzie dla Ciebie dogodny.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać 350 000 zł?

Jeśli chcesz wziąć kredyt na 350 tys. złotych, musisz wiedzieć, że pod uwagę brane są nie tylko Twoje zarobki. Wypłacalność i zdolność do regulowania miesięcznych płatności zostanie wyliczona, uwzględniając również koszty stałe, jakie ponosisz miesięcznie. Bierzesz kredyt samodzielnie czy ze współkredytobiorcą? Masz inne zobowiązania kredytowe, a może utrzymujesz dzieci? Wszystkie te czynniki mają znaczenie. Im więcej kosztów stałych, tym Twoje dochody muszą być większe, aby wziąć kredyt hipoteczny 350 tys. Jakie zarobki zaakceptuje bank? Muszą wynosić one co najmniej 7000 złotych netto przy zobowiązaniu na 30 lat. Jeśli zaciągasz takie zobowiązanie z drugą osobą, suma Waszych dochodów musi być równa tej kwocie.

Zobacz także:  Kredyty gotówkowe - Październik 2015

Skorzystaj z kalkulatora kredytowego, aby oszacować, kiedy na pewno dostaniesz kredyt 350 tys. Jakie zarobki musisz generować? Na to pytanie odpowie Ci bank, ponieważ każda instytucja tego rodzaju stawia inne warunki.

Czy bank udzieli kredytu na 350 tys. zł przy najniższej krajowej?

Jakie zarobki na kredyt 350 tys. są wymagane? Czy można uzyskać takie zobowiązanie, zarabiając najniższą krajową? Okazuje się, że tak, jeśli weźmiesz kredyt ze współkredytobiorcą i nie masz wysokich, innych kosztów stałych. Ponadto bank będzie żądać od Ciebie wysokiego wkładu własnego oraz ubezpieczenia, bo te czynniki będą zabezpieczać w razie ewentualnej niewypłacalności. Pamiętaj, że musisz też wykazywać odpowiednią historię kredytową, nieakceptowane są między innymi długi, a nawet opóźnienia w płatnościach innych zobowiązań.

Co poza dochodami będzie miało wpływ na Twoją zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa, a więc gwarancja pełnej wiarygodności i wypłacalności kredytobiorcy, to nie tylko generowane dochody o właściwej wysokości. Znaczenie poza zarobkami będzie mieć forma zatrudnienia. Warto dodać, że o kredyt wnioskować mogą osoby zarabiające z tytułu umowy zlecenie czy prowadzące własną działalność gospodarczą.

Liczy się także wysokość wkładu własnego w przypadku kredytu hipotecznego, okres współpracy z bankiem oraz historia kredytowa. Jeśli kredytobiorca ma długi albo opóźnia płatności innych kredytów, raczej nie ma szans na otrzymanie kolejnego zobowiązania.

Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt 350 tys. zł?

Jeśli kalkulator kredytowy wskazał, że nie masz wystarczającej zdolności kredytowej, aby móc zaciągnąć kredyt na 350 tys. złotych, postaraj się o poprawę tego wskaźnika. Zawsze możesz zaciągnąć kredyt ze współkredytobiorcą, którego zarobki podniosą scoring. Co więcej, sam również możesz postarać się o poprawę zdolności kredytowej. Jeśli Twoje dochody nie są wystarczające, podejmij dodatkową pracę, aby generować jeszcze większe zarobki. Jeśli Twoja historia kredytowa nie jest pozytywna, spłać zalegające zobowiązania. Już sam fakt pozbycia się kosztów stałych wpłynie pozytywnie na Twoją zdolność kredytową.

Zobacz także:  Maj 2017 - najtańszy kredyt miesiąca

Co więcej, zawsze możesz wydłużyć okres współpracy z bankiem, aby miesięczne płatności były mniejsze, przez co będziesz wykazywać lepszą wypłacalność i płynność finansową. Możesz również wnieść większy wkład własny, aby podnieść swoją wiarygodność, a jednocześnie móc żądać od banku zobowiązania o mniejszej wartości. Dobrym zabiegiem jest również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

Pamiętaj również, że każdy potencjalny klient instytucji bankowej może podjąć satysfakcjonujące negocjacje z bankiem i ustalić korzystniejsze warunki spłaty nowego zobowiązania. Skorzystaj z tej szansy, aby dopasować kredyt, który będzie idealnie „szyty na miarę” Twoich potrzeb, ale też możliwości dogodnej spłaty zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

Komentarze zostały wyłączone.