Kredyt konsolidacyjny bez weryfikacji baz dłużników?


Kredyt konsolidacyjny może wydawać się ofertą, która będzie świetnym rozwiązaniem twoich finansowych problemów. Czy bank pozwoli ci podpisać umowę i cieszyć się jedną niższą ratą bez weryfikacji baz dłużników? Okazuje się, że niestety, ale kredyt konsolidacyjny nie jest usługą dla każdego zainteresowanego, co więcej każdy klient banku, niezależnie od tego, jakiej oferty oczekuje, musi liczyć się z weryfikacją historii kredytowej i sprawdzeniem baz dłużników.

Co musisz wiedzieć na ten temat? Jakie są alternatywne rozwiązania? Czemu banki taką uwagę przykładają do weryfikacji swoich klientów? Czy na rynku jest dostępny jakikolwiek kredyt bez BIK, KRD lub innych baz? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, dlatego zachęcamy do dalszej lektury.

Konsolidacja kredytów – dlaczego warto rozważyć taką opcję?

Kredyt konsolidacyjny cieszy się coraz większym zainteresowaniem, czy możemy wskazać powody, dla których właśnie ta oferta banków zdobywa popularność? Trudna sytuacja finansowa Polaków, a także nadmierne zadłużanie stało się ogromnym problemem w ostatnich miesiącach. Z powodu koronawirusa wiele osób straciło główne źródło utrzymania, a spłata kilku zobowiązań w takiej sytuacji staje się wyjątkowo uciążliwa. Kredyt gotówkowy zaciągnięty na zakup nowego telewizora oraz wakacje z rodziną, kredyt na samochódkredyt hipoteczny, limit na koncie, to produkty, które towarzyszą każdego dnia wielu rodzinom. Niższe wynagrodzenie albo utrata pracy jednego z członków rodziny, może stać się dużym kłopotem, nawet jeśli wcześniej spłata kredytów była sprawna i nie nadwyrężała domowego budżetu.

Kredyt konsolidacyjny pozwala szybko połączyć kilka zobowiązań i cieszyć się jedną, ale niższą ratą. Bez wątpienia jest to usługa, która aktualnie warta jest poznania.

Zobacz także:  Tania pożyczka gotówkowa - Listopad 2015

Bazy dłużników a oferta banków

Każdy bank otrzymując wniosek o kredyt, nie tylko zapoznaje się z treścią takiego wniosku, ale także stara się maksymalnie ocenić ryzyko kredytowe udzielenia zadłużenia konkretnemu klientowi. W tym zakresie liczy się zdolność kredytowa klienta banku, która pozwala ocenić, czy klient banku będzie w stanie spłacić pożyczkę, a także historia kredytowa, która odpowiada za weryfikację wiarygodności kredytobiorcy. Bank odrzuci wniosek klienta, który ma zaległości w spłacie innych zadłużeń lub w przeszłości miał takie problemy, a jego historia kredytowa wciąż nie została oczyszczona. Długi i wpisy w bazach dłużników są przeszkodą do skutecznego wnioskowania o kredyt w banku, nawet w przypadku kredytu konsolidacyjnego.

Zanim złożysz wniosek o kredyt konsolidacyjny, musisz mieć na uwadze to, że nie jest to usługa oddłużeniowa, a bank gwarantując atrakcyjne oprocentowanie i długi termin spłaty dużo ryzykuje, udzielając kredytu.

Kredyt konsolidacyjny – tylko dla osób z dobrą historią kredytową

Kredyt konsolidacyjny nie jest usługą dla osób z zadłużeniami, niestety, ale mając zadłużenia, czy po prostu negatywne wpisy w BIK, bank odrzuci twój wniosek, co również zostanie odnotowane w Biurze Informacji Kredytowym. Kto skorzysta z kredytu konsolidacyjnego?

Kiedy w takim razie złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny? To pytanie jest kluczowe, gdyż warto pamiętać, że BIK bardzo często aktualizuje informacje o kredytobiorcach, co oznacza, że warto skonsolidować swoje zadłużenia od razu, gdy tylko zauważysz pierwsze oznaki tego, że w twoim budżecie zaczyna brakować pieniędzy, a niższa rata mogłaby rozwiązać ten problem.

Nie zwlekaj z decyzją, im szybciej skonsolidujesz swoje kredyty, tym łatwiej będzie ci zdobyć zgodę na konsolidację, ale także uporać się ze spłatą jednej, niższej raty, dostosowanej do twojej aktualnej sytuacji finansowej.

Weryfikacja kredytobiorcy

Szukasz dowolnego kredytu bez weryfikacji w KRD czy BIK? To niemożliwe. Osoba zadłużona nie ma szansy na kredyt w banku, nawet jeśli wniosek zostanie złożony wyłącznie o kredyt gotówkowy na dowolny cel, który w teorii wymaga najmniejszej liczby formalności. Co więcej, bank automatycznie sprawdzi bazy dłużników, weryfikując, czy klient banku jest osobą wiarygodną.

Zobacz także:  Wniosek o umorzenie pożyczki z urzędu pracy – kiedy i jak złożyć wniosek o umorzenie pożyczki 5000?

Historia kredytowa budowana jest już od pierwszego zadłużenia, czy umowy, która przewiduje regularną spłatę np. zakupy na raty, kupno telefonu w ramach abonamentu w sieci komórkowej, czy oczywiście kredyt gotówkowy lub kredyt celowy.

Weryfikacja kredytobiorcy będzie jednak dużo dokładniejsza. Zanim otrzymasz zgodę na kredyt, bank będzie chciał m.in. ocenić to, ile pieniędzy trfia na twoje konto co miesiąc, a także jak ta kwota wygląda na tle twoich stałych wydatków. Ważne będzie też zatrudnienie kredytobiorcy, a nawet jego wiek.

Pamiętaj, że każdy bank ma inne kryteria oceny swoich klientów, możesz zatem złożyć wniosek o kredyt w kilku bankach, licząc na to, że jedna z ofert pozwoli ci skorzystać z zadłużenia.

Pożyczka bez BIK lub KRD – tylko w parabanku

Szukając zobowiązania bez weryfikacji baz dłużników, możesz zdecydować się na ofertę parabanków. Pożyczka bez BIK i KRD to usługi firm pożyczkowych, które z pewnością cieszą się największym powodzeniem, gwarantując stałe zainteresowanie ofertami tego typu.

Parabanki nie skupiają się na weryfikacji klienta tak dokładnie, jak banki, dzięki czemu z szybkiej pożyczki może skorzystać praktycznie każdy. Zanim jednak skorzystasz z takiego zadłużenia, dowiedź się więcej na temat warunków umowy. Pamiętaj, że pożyczka bez BIK gwarantuje krótki okres spłaty, a maksymalna kwota zadłużenia to tylko kilka tysięcy złotych. Szybka pożyczka z całą pewnością nie będzie w stanie zastąpić kredytu konsolidacyjnego, ale to jedyna usługa, która pomoże ci zdobyć dodatkowe pieniądze w tak trudnej sytuacji.

Komentarze zostały wyłączone.