Kredyt hipoteczny w czasie epidemii koronawirusa


Kupno mieszkania za gotówkę jest ogromnym wyzwaniem, ludzie często całymi latami odkładają pieniądze na taką inwestycję, choć możliwe jest kupno nieruchomości z pomocą kredytu, który pomoże zrealizować twoje plany dużo szybciej, a co ważniejsze nie generując zbyt wysokich kosztów. Kredyt hipoteczny cieszy się wśród Polaków ogromnym zainteresowaniem, nawet, teraz gdy znacznie spadło zainteresowanie usługami finansowymi, wynikające z obniżenia zdolności kredytowej, które łączy się bezpośrednio z epidemią wirusa.

Czy z powodu epidemii trudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny? Jak oferta banków zmieniała się w ciągu ostatniego roku? Czego może się spodziewać przyszły kredytobiorca, wnioskując o zobowiązanie celowe? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, zachęcamy do dalszej lektury. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą szybko uzyskasz wszystkie potrzebne informacje i dużo łatwiej będzie ci zdecydować, czy to dla ciebie odpowiedni moment, by złożyć wniosek o kredyt i starać się o kupno nieruchomości z pomocą kredytu.

Rekordowo niskie oprocentowanie

Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego, dzięki czemu oferta banków stała się wyjątkowo korzystna. Niższe oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego, a także kredytu hipotecznego, może skłonić klientów, którzy wcześniej powstrzymywali się przed zawarciem umowy w obawie przed wysokimi odsetkami.

Niższe oprocentowanie wpływa nie tylko na nowo zawarte umowy, ale także na wysokość rat klientów, którzy już spłacają kredyt hipoteczny.

Pamiętaj, że oprocentowanie kredytu hipotecznego to nie jedyny koszt, jaki będzie wiązał się z umową. Kredytobiorca musi pamiętać, że całkowity koszt zadłużenia zależy m.in. od marży kredytu, czy prowizji, jaką naliczy bank. Jeśli chcesz mieć szansę na porównanie ofert kredytowych, koniecznie zwróć uwagę na RRSO usługi, a szybko przekonasz się, ile rzeczywiście kosztować cię będzie kredyt na mieszkanie.

Zobacz także:  Kiedy ludzie biorą kredyty?

Aktualne oferty kredytów hipotecznych

Ranking kredytów hipotecznych powinien być twoim głównym źródłem informacji o dostępnych kredytach hipotecznych. To narzędzie, które pomoże ci całkowicie za darmo porównać nawet kilkanaście ofert, jednocześnie dostosowując ofertę do własnych potrzeb. Ranking kredytów hipotecznych na naszej stronie pomoże ci szybko ustalić, która oferta będzie dla ciebie odpowiednia nie tylko pod względem kosztów, ale także okresu kredytowania, czy dodatkowych formalności.

Jakie oferty możemy w tym momencie polecić naszym czytelnikom? Jeśli szukasz najtańszego kredytu hipotecznego, koniecznie zainteresuj się ofertą BNP Paribas oraz PKO BP. Oferty oby tych banków gwarantują najniższe RRSO, dzięki czemu spłata twojego zadłużenia będzie dużo łatwiejsza.

Chcesz poznać przybliżoną miesięczną kwotę zadłużenia? Wystarczy, że korzystając z naszego rankingu, wypełnisz dwa pola odpowiadające za kwotę kredytu oraz okres kredytowania, ranking automatycznie wyświetli najkorzystniejsze oferty, przedstawiając ci jednocześnie oprocentowanie kredytu, jego RRSO, a także miesięczną ratę.

Sprawdź gdzie szukać najlepszego kredytu hipotecznego nawet na 30 lat.

Wymagany wyższy wkład własny

Dostępność kredytów hipotecznych nie została ograniczona, choć z powodu pandemii znacznie zmniejszyła się zdolność kredytowa Polaków, co ma wpływ na liczbę faktycznie zawartych umów. Jeśli chcesz mieć faktyczną szansę skorzystania z kredytu hipotecznego, koniecznie zastanów się, czy spełniasz wszystkie wymagania, uwzględniając także najnowsze informacje związane z tym, że banki nie są w stanie udzielić kredytu z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego. Co więcej, coraz więcej banków decyduje się na udzielenie kredytu, wyłącznie, jeśli przyszły kredytobiorca jest w stanie pokryć od 30 do 40 procent wartości nieruchomości w ramach wkładu własnego.

Wyższy wkład własny pozwala obniżyć ryzyko kredytowe banku, a także realnie wpłynąć na ocenę zdolności kredytowej klienta oraz obniżenie wysokości pożądanego kredytu.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy bez BIK - czy to możliwe?

Warto jednak mieć na uwadze, że każdy bank inaczej ocenia swoich klientów i jeśli tylko posiadasz zdolność kredytową oraz dobrą historię kredytową, możesz starać się o kredyt na mieszkanie, nawet jeśli twój wkład własny wynosi 20% wartości nieruchomości.

Złoż wnisoek online i poznaj szczegóły oferty

Oferty przedstawione na naszej stronie są tylko orientacyjnie. Oznacza to, że pomogą ci zebrać więcej informacji od dostępnych zadłużeniach, ale warunki twojej umowy kredytowej mogą się różnić od tego, co zaprezentujemy ci na stronie. Bank przygotowując ofertę kredytu hipotecznego, weźmie pod uwagę wszystkie warunki, które będą miały wpływ na indywidualne warunki usługi.

Jeśli wypełnisz prosty wniosek o kredyt na naszej stronie uda ci się zaoszczędzić czas i bardzo szybko skontaktować z pracownikiem banku. Wypełnienie wniosku nie zobowiązuje cię do zawarcia umowy, pozwoli jednak dużo łatwiej skontaktować się z bankiem i uzyskać wiarygodne informacje, dzięki którym szybko poznasz ofertę przygotowaną tylko dla ciebie.

Komentarze zostały wyłączone.