Kredyt gotówkowy – wszystko czego nie wiesz, a powinieneś


Jeżeli wydaje Ci się, że wybór najlepszego zadłużenia zależy wyłącznie od oprocentowania nominalnego, jesteś w błędzie. Na warunki zadłużenia wpływ ma znacznie więcej czynników o czym warto pamiętać. Twoja decyzja o podjęciu zobowiązania powinna być dobrze przemyślana i nie stwarzać w przyszłości żadnych problemów ze spłatą. Tylko w ten sposób korzystanie z usługi banku będzie przyjemne i faktycznie okaże się pomocne.

Z kredytu gotówkowego możesz skorzystać w dowolny sposób, jeżeli tylko spełniasz warunki banku i masz odpowiednio wysoką zdolność kredytową, a także dobrą historię kredytową możesz liczyć na przyznanie pożądanej pożyczki. Tylko od Ciebie zależy w jakim celu wydasz kredytowane środki. Pamiętaj, że masz także ogromny wpływ na to ile wyniesie Cię miesięczna rata. Poświęć zatem trochę swojego czasu i przekonaj się co zrobić by wybór kredytu był jak najlepszy.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Najłatwiejszym sposobem by poznać koszt zadłużenia jest porównanie RSSO. Nie skupiaj się wyłącznie na oprocentowaniu nominalnym gdyż to może być zgubne. Najwięcej zaoszczędzisz na spłacie kredytu, który będzie posiadał jak najniższe RRSO. Ta wartość ma na uwadze zarówno oprocentowanie nominalne, opłatę przygotowawczą jak i prowizję banku za udzielenie kredytu.

Zgodnie z Prawem Bankowym instytucje są zobowiązane do udostępniania informacji o całkowitym koszcie zadłużenia. Nawet jeżeli w informacjach o ofercie nie znajdziesz RRSO usługi możesz poprosić o udostępnienie takich danych. Nie musisz jednak tracić czasu na osobiste szukanie wszystkich danych by móc porównać kredyty dostępne na rynku. Wystarczy, że skorzystasz z pomocy jaką oferujemy pod postacią rankingu kredytów na dowolny cel. Poznasz zarówno RRSO zadłużeń jak i wysokość rat dla przykładowego kredytu oraz wszystkie istotne warunki obowiązujące kredytobiorcę podczas okresu spłaty, jak i w momencie ubiegania się o zadłużenie.

Zobacz także:  Kredyt konsolidacyjny - czy warto z niego skorzystać?

Okres kredytowania

Krótki okres kredytowania to znacznie wyższe miesięczne opłaty, nie każdy chce podejmować się zadłużenia, które będzie miało tak duży wpływ na miesięczny budżet. Zdecydowana większość kredytobiorców wybiera jak najdłuższy okres spłaty, chcąc w ten sposób zaoszczędzić. Czy faktycznie warto wybierać długi okres spłaty? Jeżeli chcesz zwiększyć swoją zdolność kredytową lub ograniczyć wydatki miesięczne, faktycznie będzie to najlepsze rozwiązanie. Jeśli jednak chcesz za swój kredyt zapłacić jak najmniej w ujęciu całkowitym, krótsza spłata będzie korzystniejsza pod warunkiem, że Twój budżet będzie w stanie wytrzymać wyższe koszta miesięczne.

Spłacając zadłużenie krócej możesz cieszyć się atrakcyjniejszym całkowitym kosztem zobowiązania, a także wcześniejszym odzyskaniem całkowitej swobody finansowej. Wymaga to jednak większej elastyczności budżetu i wysokiej zdolności kredytowej.

Pamiętaj by dostosować okres kredytowania do swoich możliwości i potrzeb.

Promocyjne oferty

Interesują Cię oferty czasowe, które obiecują lepsze warunki ze względu na obowiązujące promocje? Banki coraz częściej oferują produkty o teoretycznie niższym oprocentowaniu jednak warto bliżej poznać te oferty i zweryfikować czy faktycznie na tle pozostałych ofert są tak atrakcyjne. Okazuje się, że za niskim oprocentowaniem kryje się niska maksymalna kwota i krótki okres spłaty, a dodatkowe opłaty pozostawiają wiele do życzenia.

Komentarze zostały wyłączone.