Kredyt gotówkowy – jakie dokumenty potrzebujesz?


Ubiegając się o kredyt gotówkowy musisz przygotować się do spełnienia warunków jakie stawiane są Klientom i poznać dokładnie formalności jakie czekają na potencjalnych kredytobiorców. Warto wcześniej wiedzieć jak dokładnie będzie przebiegać proces ubiegania się o dodatkowe pieniądz, dzięki temu unikniesz stresu, a także znacznie ułatwisz wypełnienie formalności co zaowocuje szybszą wypłatą gotówki w przypadku pozytywnej decyzji kredytowej. Poświęć kilka minut na przeczytanie naszych porad i ciesz się komfortem podczas składnia wniosku oraz całej procedury podpisania umowy kredytowej. Przekonasz się, że wiedza, którą oferujemy może okazać się bardzo przydatna, także pod względem zwiększenia szans na uzyskanie zgody kredytowej.

Dowód osobisty – do wypełnienia wniosku i podpisania umowy

Aby wybrać odpowiednią ofertę kredytową musisz poznać szczegóły przynajmniej kilku najkorzystniejszych ofert. W tym celu warto zapoznać się z polecanymi usługami, a także wypełnić wniosek dostępny m.in. na naszej stronie. To darmowy formularz, który nie zobowiązuje Cię do podjęcia pożyczki ale umożliwia szybki kontakt z pracownikiem banku i otrzymaniem oferty dopasowanej do Twoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości.

Aby prawidłowo uzupełnić formularz przyda Ci się dowód osobisty, który oczywiście będzie także konieczny do okazania przed podpisaniem umowy. We wniosku musisz wypełnić pola, które pozwolą pracownikowi banku sprawdzić Twoją tożsamość Dlatego też poza imieniem i nazwiskiem konieczne jest podanie numeru PESEL. Wpisując numer telefonu zapewniasz sobie szybki kontakt z bankiem, a określając kwotę pożądanego kredytu pracownik banku już podczas pierwszej rozmowy zaproponuje ofertę na jakiej faktycznie Ci zależy.

Zaświadczenie o zarobkach

Ubiegając się o kredyt musisz spodziewać się, że bank zechce sprawdzić Twoją zdolność kredytową. W tym celu potrzebne będą dokumenty potwierdzające zatrudnienie oraz wysokość stałego dochodu. To formalności, które mają największy wpływ na przyznanie pozytywnej decyzji o kredycie dlatego warto jeszcze przed złożeniem wniosku postarać się o uzyskanie dokumentów, które będzie trzeba dostarczyć podczas całego procesu poprzedzającego podpisanie umowy.

Zobacz także:  Marzec 2018 - Aktualny ranking kredytów gotówkowych

Klienci, którzy starają się o kredyt w banku w którym posiadają rachunek osobisty mogą bardzo często skorzystać z ułatwionych formalności. Oznacza to, że bank mając możliwość sprawdzenia wpływów i wydatków na rachunku honoruje osobiste oświadczenie Klienta o dochodach. Ryzyko banku jest w takim wypadku znacznie niższe i kredytobiorca może oczekiwać znacznie szybszego wypłacenia potrzebnych pieniędzy, a nawet promocyjnego oprocentowania.

Stała lub tymczasowa karta pobytu

Cudzoziemcy ubiegający się o kredyt w Polsce mogą liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku pod warunkiem, że mogą przedstawić tymczasową lub stałą kartę pobytu w kraju. Dodatkowo bank przychylniej zareaguje na pracę i zarobki otrzymywane na terenie Polski. Usługobiorcy otrzymujący wynagrodzenie poza terenem Polski mogą spotkać się z odmową lub żądaniem dodatkowego zabezpieczenia kredytu. Minusem zaciągania takiego zadłużenia może być jednak wyższa marża jaką naliczy bank przygotowując ofertę dla Klienta.

Komentarze zostały wyłączone.