Kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna?


Twój problem finansowy jest na tyle duży, że musisz skorzystać z pomocy oferowanej przez bank? Trudna sytuacja nie oznacza jednak, że musisz zgadzać się na nieatrakcyjne warunki i spłacać kredyt o wysokich kosztach. Dlatego też koniecznie poświęć kilka minut i przekonaj się z jaką łatwością wybierzesz ofertę doskonałą do Twoich możliwości. Zastanawiasz się czym różni się kredyt gotówkowy od pożyczki hipotecznej? Choć oba produkty udostępniają pieniądze na dowolny cel, znacznie się różnią o czym musisz pamiętać podejmując decyzję o wyborze zobowiązania. W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości i określimy zarówno zalety jak i minusy obu tych zadłużeń.

Kto skorzysta z tych rozwiązań finansowych?

Pożyczka hipoteczna adresowana jest do właścicieli nieruchomości, które mogą stanowić zabezpieczenie dla udzielanego zobowiązania. Bank w takim przypadku może udzielić większego zadłużenia bez ponoszenia dużego ryzyka. Klient może również zaplanować spłatę na dłuższy okres. Największym atutem pożyczki hipotecznej jest minimalny koszt zobowiązania. Dzięki zabezpieczeniu kredytobiorca może oczekiwać bardzo niskiego oprocentowania.

Czy możemy wyróżnić minusy tej oferty? Okazuje się, że w porównaniu do kredytu gotówkowego pożyczka tego typu wymaga więcej formalności i jest niemożliwa do uzyskania w krótkim czasie. Jest to oczywiście związane z zabezpieczeniem pod postacią hipoteki, co wymaga czasu.

Kredyt gotówkowy z pewnością zainteresuje większą liczbę użytkowników pod względem łatwości z jaką udzielane jest to zobowiązanie. Wniosek o kredyt możesz wypełnić nawet online, a pieniądze otrzymasz bez większego problemu nawet w ciągu jednego dnia. Aby podpisać umowę musisz dostarczyć do banku wyłącznie zaświadczenie potwierdzające Twoje dochody, w wielu przypadkach może to być nawet osobiste oświadczenie lub wyciąg z konta.

Musisz jednak pamiętać, że kredyt będzie wiązał się z wyższym kosztem całkowitym, a kwota zobowiązania będzie zależała wyłącznie od tego na ile pozwoli Twoja zdolność kredytowa. Okres spłaty zależy wyłącznie od oferty jaką wybierzesz ale możesz liczyć na elastyczne warunki.

Zobacz także:  Najlepszy kredyt na wiosenne wydatki

Kredyt gotówkowy sprawdzi się szczególnie jeżeli szukasz zadłużenia i nie chcesz obciążać swojego domu czy mieszkania hipoteką. To także najlepsze rozwiązanie jeżeli Twoja sytuacja finansowa wymaga natychmiastowego podreperowania budżetu.

Skorzystaj z rankingu

Jeżeli to kredyt gotówkowy jest ofertą, która interesuje Cię bardziej, koniecznie zapoznaj się z opublikowanym na naszej stronie rankingiem. Dostęp do porównania kredytów jest dostępny dla wszystkich, całkowicie za darmo. Sprawdzisz RRSO i przekonasz się, który bank proponuje najlepsze warunki swoim Klientom. Warto przed złożeniem wniosku dowiedzieć się czego od kredytobiorcy wymaga bank i jakie warunki będą go obowiązywały przez cały okres trwania umowy.

Obecnie zachęcamy do bliższego poznania ofert Alior BankuEurobanku oraz BGŻ BNP Paribas. To trzy zadłużenia, które prowadzą w rankingu pod względem kosztów jakie poniesie kredytobiorca.

Komentarze zostały wyłączone.