Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie zgody kredytowej?


Chcesz mieć pewność, że starając się o kredyt, faktycznie uzyskasz zgodę ze strony banku? Sprawdź, co możesz zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu, którego tak bardzo w danej sytuacji potrzebujesz.

Kredyt gotówkowy cieszy się już od kilku lat ogromną popularnością, a zgodnie ze statystykami banków, przyciąga najwięcej nowych klientów do instytucji. Zanim jednak uzyskasz dostęp do dodatkowej gotówki, bank jest zobowiązany do zweryfikowania twoich możliwości finansowych. Na tej podstawie wydaje się zgodę kredytową, która prowadzi bezpośrednio do zawarcia umowy. Jako przyszły kredytobiorca możesz przed złożeniem wniosku o kredyt skorzystać z naszych porad, dzięki czemu z pewnością na twoje konto trafi dodatkowa gotówka.

Sprawdź swoją historię kredytową

Bank przed udzieleniem ci zadłużenia dokładnie sprawdzi całą twoją historię kredytową, korzystając z raportu, który może zostać przygotowany przez Biuro Informacji Kredytowej. BIK oferuje także darmowe sprawdzenie takiego raportu osobiście, po wypełnieniu odpowiedniego formularza na stronie. Dzięki temu przekonasz się, czy wszystkie wpisy w BIK zgromadzone na twój temat są aktualne, a także, czy nie będą budzić żadnych wątpliwości, w banku, gdzie ubiegać się będziesz o kredyt.

Biuro Informacji Kredytowej aktualizuje wszystkie dane dotyczące twoich zobowiązań finansowych. Oznacza to, że bank zapozna się z wszystkimi twoimi kredytami, również tymi, które na przestrzeni czasu zostały już spłacone, lub wciąż zobowiązują cię do miesięcznych opłat. Bank zwróci uwagę na to, czy terminowo spłacasz swoje zadłużenia, a także czy nie masz żadnych długów, które mogłyby spowodować, że stracisz wiarygodność, jako potencjalny kredytobiorca.

Zwiększ swoją zdolność kredytową

Zdolność kredytowa jest równie ważna, jak historia kredytowa usługobiorcy. Bank musi mieć pewność, że otrzymujesz regularne dochody, które pozwolą ci na trzymanie się wyznaczonego harmonogramu spłaty.

Zobacz także:  Najtańsze pożyczki gotówkowe – maleje oprocentowanie

Do obliczenia zdolności kredytowej potrzebnych jest kilka informacji, w tym liczba osób w gospodarstwie domowym, potwierdzone dochody (często bank wymaga zaświadczenia o dochodach od pracodawcy), a także wysokość stałych opłat, jakie co miesiąc ponosisz.

Ostatni punkt oznacza nie tylko wydatki na jedzenie, czy opłatę rachunków za media, czy mieszkanie. Musisz doliczyć do tego także koszt innych zobowiązań finansowych.

Jeśli twój budżet obciążony jest innymi kredytami lub pożyczkami, musisz liczyć się z tym, że twoja zdolność kredytowa będzie odpowiednio do wartości zadłużenia pomniejszona. Jeśli chcesz ubiegać się o wyższą kwotę kredytu, konieczne może okazać się wcześniejsze spłacenie zobowiązania.

Zrezygnuj z kredytu odnawialnego w ramach swojego konta osobistego, nawet jeśli nie korzystasz z możliwości, jakie ta oferta ci przedstawia, będzie to kolejna usługa, która pomniejszy twoją zdolność kredytową.

Bardzo prostym sposobem na zwiększenie zdolności kredytowej jest wybranie dłuższego okresu kredytowania. Dzięki temu twoje miesięczne raty będą niższe, a ty będziesz mieć większą szansę na powodzenie, składając wniosek o kredyt gotówkowy, lub każde inne zobowiązanie finansowe, dostępne w banku.

Komentarze zostały wyłączone.