Ile kosztuje kredyt dla Ukraińców? Jakie warunki należy spełnić, by obywatel Ukrainy otrzymał kredyt w Polsce?


Czy wiesz, że w Polsce w celach zarobkowych przebywa już ponad 2 miliony Ukraińców? Większość obywateli tego kraju chce zostać u nas na stałe, ściągnąć tu swoje rodziny i zacząć nowe, lepsze życie. Coraz częściej banki widzą duży potencjał w tej grupie klientów, dlatego kredyt dla Ukraińców jest jak najbardziej możliwy. Jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć kredyt dla obcokrajowca, i na jakie oferty mogą liczyć nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy? Szczegóły zostały przedstawione poniżej.

Kredyt dla Ukraińców — czy banki w Polsce oferują takie zadłużenia?

Co ciekawe, kredyt dla Ukraińców w Polsce jest możliwy, a obcokrajowcy mogą wybierać zobowiązania wedle własnych preferencji. Do wyboru mają kredyt gotówkowy, ale oferowany jest również kredyt hipoteczny. To propozycja dla tych, którzy mają stałe zatrudnienie i chcą nabyć nieruchomość, aby został w Polsce i właśnie tutaj żyć z całą rodziną.

Aby poznać szczegółowe zasady współpracy obywatela Ukrainy z bankiem, który działa na terenie Polski, w pierwszej kolejności należy znaleźć instytucje, które takie zobowiązania oferują. Świetnie wskazuje to ranking kredytowy.

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców

Ukraińcy w Polsce mogą zaciągać kredyt gotówkowy, a najczęściej branym zobowiązaniem jest to na dowolny cel. Możliwe jest też zaciągnięcie kredytów celowych z dodatkowym zabezpieczeniem, na przykład kredytów na samochód czy remont mieszkania. Warto wskazać, że każdy bank prowadzi własną politykę kredytową i ustala własne warunki współpracy z obcokrajowcami. Należy jednak pamiętać, że ci muszą spełnić nieco więcej formalności, niż Polacy. Instytucja bankowa wyda decyzję pozytywną tylko wtedy, kiedy uzna potencjalnego kredytobiorcę za wiarygodnego i wypłacalnego. W przypadku Ukraińców zachodzi większe ryzyko braku spłaty miesięcznych rat oraz ryzyko egzekwowania należności, na przykład kiedy obywatel Ukrainy wróci do swojej ojczyzny.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Kredyt hipoteczny dla Ukraińców

Ciekawostką jest to, że kredyt na mieszkanie dla Ukraińców cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wylicza się, że nawet 80% Ukraińców, którzy przybyli do nas w celach zarobkowych, chce zostać na stałe. Cieszy natomiast to, że obywatele Ukrainy generują w naszym kraju zarobki o podobnej wysokości, znacznie zaciera się różnica w wysokości osiąganych dochodów. Jednocześnie należy wskazać, że Ukraińcy nadal pozostają solidnym wsparciem i siłą roboczą polskiej gospodarki, a polscy przedsiębiorcy chętnie ich zatrudniają. Właśnie dlatego zakup mieszkania przez obywatela Ukrainy nie stanowi dzisiaj większego problemu, o ile spełnia on warunki stawiane przez bank.

Jakie warunki musi spełnić obcokrajowiec, ubiegając się o kredyt?

Kredyt dla obywatela Ukrainy jest możliwy, ale tylko w określonych warunkach. Przede wszystkim, obcokrajowiec musi legalnie przebywać na terenie naszego kraju i podejmować legalną pracę przez co najmniej 3 miesiące. Zatrudnienie może przebiegać na podstawie umowy o pracę, zlecenie albo o dzieło, przyszły kredytobiorca może także prowadzić własną działalność gospodarczą, ale firma musi być prowadzona przez co najmniej rok.

Oczywiście, w przypadku kredytu dla cudzoziemca każdy bank weryfikuje klienta na podobnych zasadach. Priorytetem jest jego zdolność i historia kredytowa. Analizowana jest wysokość dochodów w stosunku do kosztów stałych, wpływy na konto, ewentualne zadłużenia. Banki weryfikują dane zawarte w BIK. Dłużnicy oraz osoby niepracujące nie mają szans na współpracę z instytucją bankową niezależnie od tego, czy są obcokrajowcami, czy obywatelami Polski.

Ile kosztuje kredyt dla Ukraińców w Polsce?

Okazuje się, że kredyt dla cudzoziemca wcale nie musi być droższy, aniżeli zobowiązanie udzielane obywatelom Polski. Niektóre banki rzeczywiście ustanawiają nieco wyższe oprocentowanie, oferują krótszy czas spłaty czy narzucają większą prowizję za udzielenie kredytu, natomiast nie jest to regułą.

Zobacz także:  Kredyt ratalny - Ile kosztuje kredyt ratalny online? Czy banki mają w swojej ofercie kredyty ratalne bez BIK?

Aby sprawdzić opłacalność wybranego kredytu, obywatel Ukrainy powinien skorzystać z kalkulatora kredytowego. Takie narzędzie wyliczy nie tylko jego zdolność kredytową, ale również wskaźnik RRSO, który mówi o całkowitych opłatach, jakie poniesie w związku ze współpracą z daną instytucją bankową.

Kredyt dla Ukraińców — jaki bank wybrać?

Dzisiaj liczne banki oferują kredyt dla Ukraińca, dlatego zawsze dobrze jest porównać co najmniej kilka konkurencyjnych ofert. Z pomocą przychodzi ranking kredytowy, który zestawia najważniejsze czynniki, istotne dla opłacalności i atrakcyjności danych zobowiązań. Dzięki takiemu porównaniu Ukrainiec może wybrać kredyt wedle własnych potrzeb, ale i możliwości spłaty.

Kredyt dla Ukraińców — o czym warto pamiętać?

Chociaż pożyczki dla Ukraińców są udzielane coraz częściej, to indywidualne warunki, jakie stawia bank, sprawiają, że nie zawsze takie zobowiązanie jest opłacalne. Obywatele Ukrainy, którzy chcą podjąć współpracę z daną instytucją bankową, powinni dokładnie przeczytać zapisy w umowie, a przede wszystkim ich decyzja o wzięciu takiego zobowiązania musi być racjonalna.

Nie przegap:

Komentarze zostały wyłączone.