Twój kredyt może być atrakcyjny i nie sprawiać żadnych problemów w okresie spłaty. Zależy to jednak od tego czy odpowiednio dobierzesz ofertę i czy jesteś w stanie poświęcić temu chociaż kilka minut. Umowa kredytowa powinna być dla Ciebie całkowicie zrozumiała i nie kryć żadnych kruczków czy haczyków przez które zapłacisz za zadłużenie więcej niż to przewidziane. Jeżeli zależy Ci na komforcie i niskim całkowitym koszcie kredytu, koniecznie skorzystaj z pomocy jaką oferujemy na kredytomania.eu. Znajdziesz tu nie tylko porady skierowane do osób chcących zaciągnąć zadłużenie ale także wygodny ranking dzięki któremu nawet w ciągu kilku minut porównasz dostępne produkty i przekonasz się czy są odpowiednie do Twoich oczekiwań i możliwości.

Pożyczki pozabankowe

Zadłużenia udzielane w bankach posiadają bardzo jasne warunki, wyszczególnione w umowie. Daje to możliwość uniknięcia dodatkowych opłat i świadomości z czym dokładnie wiąże się zaciągnięcie pożyczki na dowolny cel.

Parabanki, choć cieszą się dużym zainteresowaniem, nie zapewniają dostępu do takich informacji i mogą często zaskakiwać Klientów opłatami, o których nie zostali oni poinformowani. Warto pamiętać, że usługi świadczone przez firmy pożyczkowe nie podlegają prawu bankowemu, przez co ich umowy znacznie różnią się od zobowiązań udzielonych tradycyjnie w bankach. Pożyczki pozabankowe są pod tym względem ryzykowne i trzeba pamiętać, że każde opóźnienie w spłacie, dodatkowe działanie ze strony firmy pożyczkowej wiąże się z opłatami, które zwiększą koszt zaciągniętej pożyczki.

Ostrzegamy przed produktami, które przewidują opłaty za powiadomienia wysyłane na telefon lub wiążą się z opłatami w przypadku konieczności wizyty pracownika parabanku w mieszkaniu Klienta. Choć brzmi to nieprawdopodobnie są to faktycznie naliczane opłaty, które mogą zwiększyć koszt pożyczki nawet kilkukrotnie.

Jeżeli posiadasz zdolność kredytową i zależy Ci na niewielkich kosztach zadłużenia nie decyduj się na ofertę parabankową. Może się okazać, że będzie ona niekorzystna w trakcie spłaty i przyczyni się do poważnych problemów finansowych. Unikaj niepotrzebnego ryzyka i zamiast tego zdecyduj się na kredyt dostępny w banku.

Przeczytaj umowę

Aby mieć pewność, że warunki kredytu są atrakcyjne, musisz sprawdzić dokładnie umowę, która zawiera w sobie wszystkie wiadomości dotyczące zadłużenia. Wiele osób podpisuje dokumenty bez zastanowienia, chcąc jak najszybciej otrzymać kredytowane pieniądze. Kilka minut potrzebnych do zapoznania się z umową może uświadomić Ci wiele warunków, o których nikt wcześniej nie wspomniał.

Pamiętaj, że korzystna umowa powinna być przejrzysta i nie zawierać zawiłych podpunktów, których nie rozumiesz. Jeżeli jednak nie masz pewności co do niektórych warunków umowy koniecznie wyjaśnij je z pracownikiem banku. Obowiązkiem doradcy finansowego jest udzielenie Ci wszystkich niezbędnych informacji.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj