Kredyt na samochód używany jest popularną ofertą, z której chętnie korzysta wielu Polaków. Kupno samochodu wiąże się z wysokim jednorazowym wydatkiem, na który nie stać wielu osób, a mimo to, decydują się oni na skorzystanie z usług, które mają w takiej sytuacji szansę rozwiązać ten problem i umożliwić kupno używanego lub nowego samochodu.

Kredyt na samochód używany różni się od kredytu, jaki zaoferowany zostanie w przypadku kupna nowego samochodu osobowego z salonu, nie należy jednak martwić się gorszymi warunkami oferty.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto skorzystać z kredytu na samochód używany, a do tego chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tej ofercie banku, zachęcamy do dalszej lektury.

Kredyt na samochód używany – co to jest?

Kredyt na samochód używany to jedna z opcji jaką może wybrać klient banku, który chce z pomocą instytucji sfinansować kupno używanego pojazdu. Warto pamiętać, że kredyt będzie w stanie pokryć wydatek zarówno w salonie, komisie, a także w przypadku kupna pojazdu od osoby prywatnej.

Kredyty samochodowe choć cieszą się powodzeniem wśród Polaków, nie są dostępne we wszystkich bankach, oferta przedstawia jednak bardzo korzystne warunki, dzięki czemu gwarantuje korzystne raty i długi okres spłaty.

Decydując się na kredyt samochodowy, należy pamiętać, że bank będzie stawiał klientowi warunki, trzeba zatem pamiętać, że niezbędna jest dobra historia kredytowa, a także wysoka zdolność kredytowa, potwierdzona z pomocą zaświadczenia od pracodawcy o zarobkach.

Kredyt samochodowy różni się od świetnie znanego kredytu gotówkowego. Klient banku musi pamiętać, że środki przeznaczone na kupno pojazdu nie trafią na jego konto, a zasilą od razu konto sprzedawcy pojazdu. Co więcej, bank wymagać będzie zabezpieczenia spłaty kredytu. Najczęściej do momentu spłaty kredytu samochodowego bank będzie współwłaścicielem pojazdu. Warto także pamiętać, że nawet kredyt na samochód używany wymagać będzie wykupienia dodatkowego ubezpieczenia AC, którego cesja zostanie przypisana do banku.

Kredyt na samochód używany – czy bank sfinansuje takie zakupy?

Kredyt na samochód używany to oferta, którą bez trudu można znaleźć w ofercie banku. Kredyt samochodowy z zasady można wykorzystać zarówno na zakup używanych pojazdów jak i tych nowych, prosto z salonu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że bank będzie miał warunki związane bezpośrednio z pojazdami używanymi. Kredyt na samochód udzielany jest w przypadku pojazdów, które nie przekroczyły jeszcze 10 lat od daty produkcji, oczywiście wyjątkiem są samochody zabytkowe.

Kredyt na samochód używany – dla kogo?

Kredyt na samochód używany dedykowany jest klientom którzy:

- ukończyli 18 rok życia;

- mają stałe zatrudnienie i mogą potwierdzić źródło swoich zarobków;

- mają wystarczająco wysoką zdolność kredytową;

- mają dobrą historię kredytową.

Obawiasz się, że bank może odrzucić Twój wniosek o kredyt na samochód używany? Warto zatem rozważyć możliwość zaciągnięcia kredytu z poręczycielem lub zdecydować się na kredyt gotówkowy, który pomoże Ci uzyskać szybki dostęp do dodatkowych pieniędzy.

Kredyt na samochód używany – ile kosztuje?

Kredyt na samochód używany to bardzo atrakcyjna oferta finansowa, która ze względu na zabezpieczenie spłaty i niskie ryzyko kredytowe, jest w stanie zapewnić wyjątkowo korzystne warunki, w tym niskie oprocentowanie, a także brak wysokich opłat pozaodsetkowych.

Zanim wybierzesz odpowiednią ofertę, sprawdź nasz aktualny ranking kredytów samochodowych i przekonaj się, ile kosztować Cię będzie kredyt na używany samochód. Aktualnie klienci banków mogą liczyć na doskonałe warunki umowy, m.in. ze względu na rekordowo niskie stopy procentowe NBP. Decydując się na kredyt na samochód warto jednak pamiętać, by dokładnie zapoznać się z RRSO umowy.

Kredyt na samochód używany – gdzie wnioskować o kredyt na używane auto?

Gdzie złożyć wniosek o kredyt na samochód używany? Polecamy trzy oferty, które zapewniają bardzo atrakcyjne warunki i gwarantują elastyczny okres spłaty bez zbędnych kosztów.

Pożyczka samochodowa w Citi Banku Handlowym, gwarantuje RRSO w wysokości 9,22%. Kredyt samochodowy w BNP Paribas zapewnia RRSO w wysokości 10,46%. Ostatnią z polecanych przez nas ofert jest Mini ratka na dowolny cel w PKO PB, która zapewnia RRSO w wysokości 13,97%.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia aktualnego rankingu i porównywania ofert przed wypełnieniem i wysłaniem wniosku o kredyt na samochód.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj