Pożyczka konsolidacyjna w parabanku przez wiele osób jest porównywana do standardowego kredytu konsolidacyjnego. Trzeba mieć jednak na uwadze, że oferta firm pożyczkowych zdecydowanie odbiega od, tego z jakich ofert można skorzystać w bankach, które mają dużo większą kontrolę nad weryfikacją klienta. Pożyczka konsolidacyjna w parabanku nie gwarantuje tak wysokiej kwoty zadłużenia, czy tak długiego okresu spłaty, jak kredyt konsolidacyjny, jest jednak usługą, którą warto brać pod uwagę, mając np. problemy ze spłatą chwilówek, czy posiadając zaległe zadłużenia.  

Konsolidacja prowadzi do spłaty wcześniej zaciągniętych zadłużeń i zapewnia spłatę jednej, a zarazem niższej raty. 

Pożyczka konsolidacyjna w parabanku – na czym polega? 

Pożyczka konsolidacyjna w parabanku działa podobnie do konsolidacji, z jakiej można skorzystać w banku, choć oczywiście warto zwrócić uwagę na różnice, które będą miały kluczowe znaczenie dla pożyczkobiorcy. Pożyczka konsolidacyjna w parabanku pozwoli na spłatę nawet kilku, ale niewielkich zadłużeń. Oferta przewiduje dłuższy okres spłaty niż standardowa pożyczka w parabanku, ale należy liczyć się z tym, że usługa nie będzie tak elastyczna pod tym względem jak bank.  

Dużą różnicą może być fakt, że pieniądze w ramach pożyczki konsolidacyjnej, trafią na konto klienta, to on osobiście będzie odpowiedzialny za spłatę wcześniejszych zobowiązań, ale możliwe będzie także zyskanie pieniędzy na dowolny cel.  

Ze względu na wysokie ryzyko, z jakim wiąże się pożyczka konsolidacyjna, parabank może oczekiwać od pożyczkobiorcy zastawu mienia, nieruchomości czy zawarcia umowy z poręczycielem. W ten sposób zabezpieczona zostanie spłata pożyczki konsolidacyjnej. 

Pożyczka konsolidacyjna w parabanku – jakie zadłużenia pomoże spłacić? 

Pożyczka konsolidacyjne w parabanku pomoże przede wszystkim w spłacie niewielkich zobowiązań, które zgodnie z umową, zostały udzielone na krótki okres spłaty. Oznacza to, że doskonale się sprawdzi w przypadku konsolidacji chwilówek, czego nie można powiedzieć w przypadku kredytu konsolidacyjnego. 

Kredyt konsolidacyjny dostępny w banku można przeznaczyć praktycznie wyłącznie na spłatę zobowiązań, które zostały udzielone przez banki. W tym na spłatę kredytu gotówkowego, kredytu na samochód, czy nawet kredytu hipotecznego. Pożyczka konsolidacyjna pozwala na spłatę dowolnych zadłużeń, choć warto mieć na uwadze, że konsolidacja tego typu faktycznie zapewni niższą miesięczną ratę. 

Pożyczka konsolidacyjna w parabanku – jak złożyć wniosek? 

Uważasz, że pożyczka konsolidacyjna w parabanku to oferta dla Ciebie? Masz do spłacie kilka chwilówek, które trudno spłacić, trzymając się 30 dniowej umowy? W takim razie koniecznie skontaktuj się z wybranym parabankiem i wypełnij wniosek o pożyczkę konsolidacyjną. 

Jakie dokumenty okażą się pomocne przy wypełnieniu wniosku? Przygotuj: 

  • Ważny dowód osobisty; 
  • Wyciąg z konta bankowego, zaświadczenie od pracodawcy lub osobiste oświadczenie o dochodach; 
  • Dokumenty potwierdzające zaciągnięcie wcześniejszych pożyczek; 

Pamiętaj, by wybierając pożyczkę konsolidacyjną w parabanku mieć na uwadze RRSO oferty, a także wysokość miesięcznej raty. Tylko w ten sposób będziesz w stanie przekonać się, czy pożyczka konsolidacyjna faktycznie pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w miesięcznym budżecie. 

Pożyczka konsolidacyjna w parabanku – ile kosztuje? 

Pożyczka konsolidacyjna w parabanku będzie zdecydowanie droższa niż kredyt konsolidacyjny. Trudno jednoznacznie ocenić koszt zobowiązania, gdyż będzie on zależny od wielu czynników. Co będzie miało realny wpływ na koszt pożyczki konsolidacyjnej w parabanku? 

  • Maksymalna kwota pożyczki konsolidacyjnej; 
  • Okres spłaty pożyczki konsolidacyjnej; 
  • Zabezpieczenie spłaty - jeśli pożyczkobiorca będzie w stanie zastawić nieruchomość, będzie mógł liczyć na korzystniejsze warunki umowy. 

Jak wybrać najlepszą pożyczkę w parabanku? Bez wątpienia pomoże Ci w tym kalkulator pożyczek konsolidacyjnych.  

Pożyczka konsolidacyjna w parabanku – kiedy warto skorzystać z pożyczki konsolidacyjnej? 

Pożyczka konsolidacyjna w parabanku z pewnością nie jest ofertą dla każdego. Jeśli jednak masz problemy finansowe i coraz trudniej jest Ci zwrócić wcześniejsze zobowiązania, a co gorsza nie masz możliwości skorzystać z usług banku w zakresie konsolidacji, parabank zaoferuje Ci jedyną pomoc.  

Pożyczka konsolidacyjna w parabanku nie jest ofertą tanią, ale bez wątpienia pozwala na rozłożenie w czasie spłaty chwilówek, dzięki czemu dużo łatwiej będzie uregulować zadłużenia finansowe zaciągnięte pod wpływem nagłych potrzeb.  

Warto też pamiętać, że pożyczka konsolidacyjna w parabanku oznacza mniej formalności, a co ważniejsze, pożyczka konsolidacyjna w parabanku bez BIK pozwoli na spłatę zadłużeń nawet w krytycznej sytuacji, gdy dojdzie już do poważnych zaniedbań finansowych w spłacie zawartych umów. 

Sprawdź: Kredyt konsolidacyjny bez BIK

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj