Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych to alternatywa dla bankowego kredytu konsolidacyjnego. Jest łatwiej dostępna, choć zwykle droższa. Z drugiej strony górny próg kwotowy jest wyraźnie niższy. Główny cel pożyczki konsolidacyjnej to zamiana kilku rat na jedną przy dłuższym okresie spłaty i tym samym odciążenie domowego budżetu.

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych – na czym polega?

Oferta kredytu konsolidacyjnego lub pożyczki konsolidacyjnej polega na połączeniu kilku zobowiązań w jedno. Bank zobowiązuje się do spłaty zadłużenia ujętego w umowie (w przypadku firmy pożyczkowej robi to klient po uzyskaniu przelewu na konto), a wnioskującemu proponowana jest jedna rata miesięcznie przy wydłużonym okresie kredytowania. Oprócz tego klient może ubiegać się o dodatkową gotówkę na dowolny cel (jeśli potrzebna jest stosunkowo niewielka suma na krótki czas to warto rozważyć darmowe chwilówki). Takie rozwiązanie przyda się osobom, których budżet jest już znacznie obciążony i pojawiają się problemy z płynnością. Kredyt i pożyczka konsolidacyjna mogą być gotówkowe lub hipoteczne, przy czym jeśli wśród łączonych zobowiązań jest kredyt hipoteczny, to należy wybrać tę drugą opcję. Warto dodać, że całkowita kwota do spłaty będzie wyższa niż suma zobowiązań w umowie, bo wiąże się z tym zysk banku lub firmy pożyczkowej.

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych – kto może z niej skorzystać?

Szukasz kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych, a może interesuje cię pożyczka bez zdolności kredytowej? W pierwszym przypadku trudno będzie coś znaleźć, bo banki z zasady nie udzielają kredytów osobom bez zdolności kredytowej. Pożyczki jednak bez problemu znajdziesz w Internecie, choć musisz pamiętać o sprawdzaniu firm pod kątem wiarygodności. Konieczne jest też przejrzenie kosztów oraz warunków konkretnych ofert pożyczek konsolidacyjnych bez BIK. Takie produkty kuszą zdesperowanych, co dla oszustów stanowi świetny sposób na nielegalny zarobek lub wyłudzenie danych. Nie znaczy to, że nie znajdzie się prawdziwy kredyt konsolidacyjnych bez BIK dla zadłużonych. Dobrą praktyką jest sprawdzanie firm pożyczkowych w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych.

Kredyty konsolidacyjne dla bardzo zadłużonych (w rozumieniu potocznym, a więc jako pożyczki), jak sama nazwa wskazuje, kierowane są dla osób, których łączne zadłużenie przerasta ich możliwości spłaty. Dla nich ważniejsze jest obniżenie raty niż ograniczenie całkowitego kosztu kredytu. Sposobu na wybrnięcie z kłopotów szukają też zainteresowani kredytem konsolidacyjnym dla zadłużonych z komornikiem lub kredytem konsolidacyjnym dla zadłużonych firm. Wymagania dla klientów są niewielkie: zwykle wystarczy być pełnoletnim i mieć stałe dochody. Na pewno potrzebny będzie dowód osobisty, wyciąg z konta lub zaświadczenie o dochodach oraz dokumenty potwierdzające zaciągnięcie poprzednich pożyczek.

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych - co można skonsolidować z pomocą pożyczki konsolidacyjnej dla zadłużonych?

W ramach pożyczki konsolidacyjnej w zależności od banku połączyć można:

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych – ile kosztuje?

Koszty pożyczki konsolidacyjnej dla zadłużonych zależą od firmy, oferty, wielkości zadłużenia oraz okresu spłaty. W przypadku instytucji pozabankowych udzielona kwota będzie na ogół niższa niż w banku. Warunki często ustalane są indywidualnie i można je negocjować. W takim wypadku trzeba zorientować się we wszystkich kosztach, a w tym: jakie jest RRSO (roczny koszt pożyczki w skali roku w ujęciu procentowym), ile wynosi oprocentowanie oraz ewentualna prowizja, jaka jest wysokość raty, czy są opłaty dodatkowe. Do porównywania warunków pożyczek konsolidacyjnych dla zadłużonych przyda się kalkulator online.

Sprawdź koniecznie: KREDYT KONSOLIDACYJNY BEZ WERYFIKACJI BAZ DŁUŻNIKÓW?

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych – jak i gdzie złożyć wniosek?

Pożyczka konsolidacyjna przez Internet to szybki i prosty sposób na połączenie swoich zobowiązań. Najkorzystniejsze oferty da się znaleźć w internetowych porównywarkach. Wśród reklamujących pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych online jest m.in.:

  • Provident – do 20 000 zł na maks. 48 miesięcy,
  • Ekassa – do 9 000 zł na maks. 35 dni,
  • KRUK – do kilku tysięcy zł,
  • Smartney – do 60 000 zł na maks. 72 miesiące.

Inne oferty konsolidacji mają:

  • Kasa Stefczyka – od 1000 do 160 000 zł, spłata od 1 do 10 lat, RRSO 6,22%;
  • Alior Bank – od 30 000 do 200 000 zł, spłata do 10 lat, RRSO 8,95%, brak możliwości udzielenia osobom z zajęciem komorniczym;
  • PKO BP – od 1000 do 150 000 zł (do 30 000 zł bez poręczyciela), spłata od 2 miesięcy do 10 lat, RRSO 7,45%, dodatkowa gotówka na dowolny cel;

SKOK – pożyczka oddłużeniowa do 200 000 zł, zabezpieczenie nieruchomością, konieczne posiadanie stałych dochodów, także dla dłużników z komornikiem.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj