W ostatnich miesiącach Polacy coraz rzadziej decydują się na kredyt gotówkowy, za to rośnie zainteresowanie zakupami na raty. Kredyt ratalny stał się powszechnie dostępny w wielu popularnych sklepach, które w swojej ofercie posiadają meble, AGD/RTV, czy nawet drobną elektronikę, która coraz częściej wykorzystywana jest w codziennym życiu.  

Czym jest kredyt ratalny i czy to oferta, z której warto skorzystać? Jakie warunki należy spełnić, chcąc kupić na raty meble kuchenne, czy nowy telewizor? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. 

Kredyt ratalny - definicja 

Kredyt ratalny to zgodnie z definicją kredyt konsumpcyjny, który pozwala na skorzystanie z pomocy finansowej banku bezpośrednio w sklepie oferującym usługi. Kredyt ratalny przeznaczony jest na zakup dóbr trwałego użytku. Warto pamiętać, że kredyt ratalny pokrywa zakup kredytobiorcy, a klient banku nie otrzymuje środków na swoje konto bankowe.  

Kredyt ratalny jest doskonałym sposobem do zbudowania pozytywnej historii kredytowej, gdyż możliwe jest skorzystanie z niewielkiego zadłużenia z łatwą spłatą na przestrzeni kilku miesięcy. Kredyt ratalny jest zatem często rekomendowany osobom, które w niedalekiej przyszłości planują skorzystać z kredytu hipotecznego

Kredyt ratalny - jak działa? 

Kredyt ratalny pozwala na szybkie zawarcie transakcji i kupno dóbr bez konieczności ponoszenia wysokiego, jednorazowego wydatku. Doskonałym przykładem na opisanie tego, jak działa kredyt ratalny będzie kupno nowej lodówki oraz zmywarki. Klient sklepu, może wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb produkt lub kilka, jeśli zachodzi taka potrzeba. Następnie wybiera opcję kupna ratalnego i składa odpowiedni wniosek, dzięki pomocy konsultanta pracującego bezpośrednio w sklepie.  

Spłata zobowiązania zostaje dostosowana do możliwości kupującego, możliwe jest wydłużenie okresu spłaty, tak by miesięczna rata nie nadwyrężała domowego budżetu. Bank przed wydaniem zgody na kredyt ratalny, potrzebować będzie potwierdzenia tożsamości, a także weryfikacji zdolności kredytowej.  

Kredyt ratalny - co można sfinansować z pomocą zakupów na raty? 

Kredyt ratalny pozwala sfinansować wiele zakupów, które nie mieszczą się w domowym budżecie. Kupno mebli, nowego telefonu, laptopa, sprzętu AGD/RTV, a nawet samochodu, można spokojnie rozłożyć na raty, wybierając kredyt ratalny w momencie kupna danego dobra.  

Coraz częściej możliwy jest wybór kredytu na raty nawet podczas zakupów online, co znacznie ułatwia formalności i wpływa na jeszcze łatwiejszy dostęp kredytów ratalnych, które cieszą się tak dużą popularnością. 

Sprawdź: Pożyczka na dowód

Kredyt ratalny - warunki stawiane kredytobiorcy 

Kto może skorzystać z kredytu ratalnego? Jakie warunki należy spełnić, chcąc kupić na raty telewizor czy meble do kuchni? Okazuje się, że oferta dostępna jest dla osób pełnoletnich, które mogą okazać dowód tożsamości, a także posiadają dobrą historię kredytową oraz odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Bank oczekiwać będzie osobistego oświadczenia o dochodach, trzeba jednak pamiętać, że informacja ta zostanie dokładnie zweryfikowana.  

Ubiegać się o kredyt ratalny mogą zatem wszyscy klienci, którzy posiadają stałe źródło dochodów i nie są zadłużeni, dzięki czemu ryzyko kredytowe zawarcie umowy będzie niskie.  

Kredyt ratalny czy kredyt gotówkowy? 

Kredyt ratalny jest łatwo dostępny i pozwala skorzystać z minimum formalności, by zrealizować kupno nawet kosztownych sprzętów bez zbędnych kosztów. Kredyt ratalny często porównywany jest do kredytu gotówkowego, z którego pomocą można zyskać dodatkowe pieniądze na całkowicie dowolny cel.  

Kredyt gotówkowy w przeciwieństwie do kredytu ratalnego zapewni, że pieniądze trafią bezpośrednio na Twoje konto, dzięki temu łatwiej będzie Ci nie tylko kupić wybrane przedmioty, ale także uporać się z innymi wydatkami. Kredyt gotówkowy pozwala na dużo dłuższy okres spłaty, wyższa jest także maksymalna kwota kredytu.  

Warto jednak mieć na uwadze, że kredyt ratalny pozwala często skorzystać z promocji. Raty 0% są systematycznie dostępne w wielu sklepach, które oferują sprzedaż ratalną, to doskonała okazja, by zaoszczędzić pieniądze i cieszyć się łatwą spłatą np. nowego sprzętu w domu AGD/RTV w mieszkaniu. 

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj