Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego jest rozwiązaniem dla osób, które nie są w stanie uzbierać aż 20% procent wkładu własnego, starając się o kredyt hipoteczny. Kupno mieszkania, czy innej nieruchomości wiąże się z ogromnymi wydatkami, które najczęściej przekraczają budżet Polaków, którzy w takiej sytuacji sięgają po pomoc banków.  

Kredyt hipoteczny gwarantuje możliwość sfinansowania kupna nieruchomości, ale klient banku musi pamiętać o warunkach, jakie towarzyszą tej usłudze. Jednym z ważniejszych warunków jaki klient banku musi spełnić przed otrzymaniem zgody kredytowej, jest wpłacenie przez kredytobiorcę wkładu własnego, który powinien pokryć przynajmniej 20% wartości nieruchomości. Okazuje się jednak, że jest ogromne zapotrzebowanie na kredyty hipoteczne, które gwarantują ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, dając możliwość obniżenia wkładu własnego zaledwie do 10%. 

Czy w aktualnej ofercie banków można znaleźć oferty tego typu? Z czym wiąże się ubezpieczenie wkładu własnego i czy warto z niego skorzystać? 

Na czym polega ubezpieczenie niskiego wkładu własnego? 

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego jest dodatkowym produktem, z którego może skorzystać kredytobiorca decydując się na wniosek o kredyt hipoteczny. Ubezpieczenie jest w stanie obniżyć wymagany wkład własny z 20% do 10% wartości nieruchomości, choć trzeba pamiętać, że będzie się to wiązało z dodatkowymi opłatami.  

Przyszły kredytobiorca zobowiązany jest do poinformowania o chęci skorzystania z ubezpieczenia w momencie, gdy tylko dojdzie do pierwszych rozmów z przedstawicielem banku, np. po wypełnieniu wniosku o kredyt hipoteczny online.  

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego pozwala obniżyć ryzyko kredytowe banku, gdyż to jedna z form zabezpieczenia kredytu. Dla wielu osób ubezpieczenie niskiego wkładu własnego jest jedyną szansą na skuteczne ubieganie się o zobowiązanie jakim jest kredyt hipoteczny.  

W jakim banku dostępny jest kredyt hipoteczny z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego? 

Gdzie możesz starać się o kredyt hipoteczny z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego? Przed wybuchem pandemii wybór wśród kredytów hipotecznych z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego był ogromny. Na kilka miesięcy z oferty banków zniknęła możliwość ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Z początkiem 2021 roku, pojawiły się jednak pierwsze oferty, które przewidywały ułatwienie zdobycia kredytu hipotecznego, dając tym samym szansę licznej grupie zainteresowanych, by znów skutecznie wnioskować o kredyt na kupno mieszkania.  

Aktualnie najkorzystniejszą ofertą dla osób, które szukają kredytu hipotecznego z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego jest bez żadnych wątpliwości usługa, jaką znaleźć można w PKO Banku Polskim.  

Trzeba jednak mieć na uwadze, że uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu hipotecznego z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego będzie wymagać spełnienia innych warunków, w tym doskonałej zdolności kredytowej oraz bardzo korzystnej historii kredytowej, potwierdzonej dzięki BIK. 

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego a koszt kredytu hipotecznego 

Kredyt na mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego będzie droższy niż standardowa oferta kredytu hipotecznego. Kredytobiorca musi przygotować się na dodatkowe opłaty, które będą towarzyszyły spłacie zobowiązania, a co więcej, bank wymagać będzie z tego tytułu wyższej zdolności kredytowej klienta.  

Warto jednak mieć na uwadze, że koszt kredytu hipotecznego gwarantuje bardzo korzystne warunki, m.in. dzięki temu, że oprocentowanie kredytu zależy od stawki WIBOR, a stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego są aktualnie rekordowo niskie. RRSO kredytu hipotecznego, zawsze będzie prezentować się korzystniej niż koszt kredytu gotówkowego, czy kredytu konsolidacyjnego

Chcesz ocenić, ile orientacyjnie wyniesie Cię rata kredytu hipotecznego? Pomoże Ci w tym nasz aktualny ranking kredytów hipotecznych. 

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj