Szukasz sposobu, który pozwoli ci w bezpieczny sposób zdobyć dodatkowe pieniądze, bez martwienia się o zbyt wysokie opłaty? Kredyt gotówkowy jest doskonałym rozwiązaniem, szczególnie jeśli zastanawiasz się między ofertą banku a zadłużeniem oferowanym przez firmę pożyczkową. Co powoduje, że kredyt na dowolny cel jest tak popularny? Jakie są wady i zalety tej usługi finansowej? Przekonaj się, czy to oferta dostosowana do twoich wymagań, a zarazem możliwości.

Zalety zadłużenia w banku

Kredyt gotówkowy jest ofertą, która wyróżnia się na tle innych zadłużeń dostępnych w bankach pod względem niewielkiej ilości formalności. Po wypełnieniu wniosku klient banku może nawet w ciągu kilkunastu minut otrzymać informację o tym, czy bank udzieli zobowiązania. Instytucje są również w stanie szybko wypłacić kredytowane środki, nawet tego samego dnia, w którym zostanie podpisana umowa. To duże ułatwienie, szczególnie dla osób, które liczą na błyskawiczny dostęp do gotówki, ale nie są zainteresowane ofertą firm pożyczkowych ze względu na wyższy koszt takiego zobowiązania.

Kredyt gotówkowy nie tylko gwarantuje minimalną ilość formalności i szybką wypłatę gotówki, ale także niskie oprocentowanie nominalne i korzystny całkowity koszt zadłużenia finansowego. Usługi świadczone przez banki podobnie jak oferty parabanków posiadają szereg opłat okołokredytowych, są to jednak dużo niższe kwoty, a kredytobiorca porównując oferty może dokładnie zapoznać się z rzeczywistą roczną stopą oprocentowania i na tej podstawie wybrać ofertę, która jest najkorzystniejsza pod względem kosztów.

Usługi oferowane przez banki wyróżniają się także ze względu na wysokość środków, o jakie może starać się kredytobiorca oraz elastyczność spłaty, dzięki długiemu okresowi kredytowania.

Korzystaj z bezpiecznych rozwiązań finansowych

Możliwość zmniejszenia miesięcznych rat i duża swoboda, którą zapewniają banki, pozwala cieszyć się całkowicie bezpiecznym zadłużeniem na dowolny cel. Nie tylko unikniesz ryzyka zbyt wysokich kosztów, ale także zagwarantujesz sobie jasne warunki umowy.

Coraz popularniejsze jest wysyłanie wniosków o kredyt drogą elektroniczną, to łatwy sposób, by szybko skontaktować się z bankiem i skrócić proces ubiegania się o pieniądze, których potrzebujesz.

Wypełnienie wniosku jest proste i intuicyjne, aby wysłać prawidłowy formularz, wystarczy kilka najistotniejszych danych, które pozwolą na zweryfikowanie tożsamości klienta. Pracownik banku będzie mógł w krótkim czasie skontaktować się z tobą i przedstawić pełną ofertę.

Warto pamiętać o tym, że wysłanie wniosku nie zobowiązuje w żadnym stopniu do podpisania umowy kredytowej.

Kto może skorzystać z kredytu gotówkowego?

Masz dobrą historię kredytową, a twoja zdolność kredytowa pozwala na zaciągnięcie zobowiązania finansowego, którego potrzebujesz? Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by złożyć wniosek o kredyt i ubiegać się o dodatkowe środki, które możesz otrzymać w ramach usługi świadczonej przez bank.

Banki odmawiają udzielenia kredytu wyłącznie w sytuacji, jeśli kredytobiorca nie może zaświadczyć o stałych dochodach, a także posiada negatywne wpisy w rejestrze prowadzonym przez BIK.