Banki podwyższają opłaty


Od nowego roku banki szukają możliwości zdobycia nowych dochodów, które będą w stanie zminimalizować straty związane z podatkiem od aktywów banków. Za dodatkowe opłaty, zgodnie z przewidywaniami zapłacą Klienci indywidualni. Już od lutego wzrosną opłaty związane z usługami w ING Banku Śląskim, PKO BP także zapowiedziało zmiany w tabeli opłat i prowizji, które mają wejść w życie od 1 maja bieżącego roku. Największym zaskoczeniem jest podwyższenie prowizji od udzielonych kredytów studenckich. Należy się spodziewać tego, że większość banków będzie wprowadzać wyższe opłaty. Czy kredytobiorcy również muszą obawiać się wyższych opłat i trudności z uzyskaniem zadłużenia? Zachęcamy do regularnego sprawdzania ofert i analizowania wprowadzanych zmian w warunkach pożyczek.

Rosną marże udzielanych kredytów

Obecnie zaniepokojeni muszą być usługobiorcy myślący o kredycie studenckim oraz Klienci ubiegający się o kredyt hipoteczny. Banki stopniowo zwiększają prowizje pobierane od tej grupy kredytobiorców. Eksperci zapowiadają, że prawdopodobnie zmian należy oczekiwać także w przypadku najpopularniejszych, kredytów i pożyczek na dowolny cel. Wciąż jednak ważne są oferty obowiązujące w ciagu ostatnich tygodni, oznacza to, że nadal możliwe jest uzyskanie dodatkowych pieniędzy na atrakcyjnych warunkach. Musisz jednak podejmować szybkie decyzje jeżeli zależy Ci na minimalnych kosztach całkowitych. Trudno jednoznacznie określić jak długo dostępne będą promocyjne oferty i kiedy podniosą się opłaty związane z kredytami konsumenckimi. Jeżeli zatem potrzebujesz dodatkowych pieniędzy zdecyduj się już teraz na produkt, który będzie korzystniejszy pod względem finansowym.

Bezpłatne porównanie kredytów sprawdzi się doskonale by móc śledzić oferty banków bez konieczności poświęcania czasu na długotrwałe wizyty w oddziałach instytucji. Wystarczy Ci kilka minut by bezpłatnie zdobyć wszystkie potrzebne informacje.

Zobacz także:  Ranking najtańszych kredytów - skorzystaj z porad specjalistów

Skorzystaj z promocji – zapłać mniej za swój kredyt

Najlepszym sposobem na niższy koszt kredytu jest podpisanie umowy z promocyjnymi warunkami. Musisz jednak pamiętać, że większość promocji jest w pewien sposób ograniczona. Banki proponując korzystniejsze oprocentowanie zmniejszają maksymalną kwotę kredytu, a często także skracają okres spłaty. Poza tym by podpisać umowę konieczne jest skorzystanie z innych usług instytucji. Najczęściej by mieć dostęp do atrakcyjniejszej opcji pożyczki należy założyć rachunek osobisty, który bezpłatny będzie wyłącznie w przypadku regularnego korzystania z konta.

Uważaj na ukryte koszta

Aby mieć pewność, że faktycznie nie zapłacisz za swój kredyt zbyt wiele musisz dokładnie sprawdzać czy umowa nie posiada ukrytych kosztów. Haczyki i kruczki mogą skutecznie zniechęcić nawet do najkorzystniej prezentującego się produktu finansowego. Dlatego tak ważne jest by zapoznać się z umową i starać się wyjaśnić wszystkie jej niezrozumiałe aspekty. Dokumenty banku muszą opisywać wszystkie opłaty i warunki otrzymania pieniędzy oraz spłaty gotówki. Jeżeli zainteresujesz się konkretną ofertą zwróć uwagę nawet na te pozornie najmniej istotne żądania banku. Może się bowiem okazać, że będą one miały dla Ciebie w przyszłości kluczowe znaczenie.

TOP 3 oferty

Eurobank zdominował ranking dzięki bardzo atrakcyjnym produktom. Na pierwszym miejscu już od kilku tygodni znajduje się Wypożyczka, która gwarantuje minimalny całkowity koszt dzięki temu, że Eurobank nie przewiduje oprocentowania nominalnego. Na drugim miejscu wyróżniamy Kredyt gotówkowy w BGŻ BNP Paribas, to oferta która zainteresuje osoby które poszukują kredytu o wyższej kwocie maksymalnej. Bank poza wysoką kwotą proponuje także elastyczny okres spłaty. Na trzecim miejscu w rankingu znajduje się Kredyt z premią roczną, dostępny podobnie jak Wypożyczka w Eurobanku. Atrakcyjność oferty polega przede wszystkim na możliwości otrzymania rocznej premii, zależnej od wysokości zaciągniętego kredytu.

Zobacz także:  Zwiększ swoje szanse na kredyt gotówkowy

Komentarze zostały wyłączone.